Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399
Може војна, ама да ги собере прво неговите фанови и он у првите редови. Пошто и онака 300 евра не им мени многу дали ќе живеат.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.735
Go gleav podcastot uste pred nekoj mesec, ne povikuva Apasiev na vojna tuku na postojanite zakani na Albancite so vojna soodvetno odgovara. Na nivnoto nivo treba so nivno, duplo da se vrati, ako sakate barem gram da ve postuvaat i da razmislat sto ke pravat, dur kutite trpite i pusite nivni kurovi vaka ke bide, oni gazdi a nie od 3. red. Ako nekoj me tepa ke mu vrakam dur mozam, sigurno nema da kleknam da se smiluva da prekine.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.971
Може војна, ама да ги собере прво неговите фанови и он у првите редови. Пошто и онака 300 евра не им мени многу дали ќе живеат.
А твојте 450 евра многу ти менуваат во животот ? Уствари може и 550 ќе бидат сега со тие 100 евра на баба ти што ќе и ги даде Мицко.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399
А твојте 450 евра многу ти менуваат во животот ? Уствари може и 550 ќе бидат сега со тие 100 евра на баба ти што ќе и ги даде Мицко.
Мицко за 1 месец 600 милиони инвестиции донесе. Апасиев не ни знае што е тоа инвестиција. Само вергла името, војна, и слични будалаштини.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.094
Поени од реакции
4.708
Go gleav podcastot uste pred nekoj mesec, ne povikuva Apasiev na vojna tuku na postojanite zakani na Albancite so vojna soodvetno odgovara. Na nivnoto nivo treba so nivno, duplo da se vrati, ako sakate barem gram da ve postuvaat i da razmislat sto ke pravat, dur kutite trpite i pusite nivni kurovi vaka ke bide, oni gazdi a nie od 3. red. Ako nekoj me tepa ke mu vrakam dur mozam, sigurno nema da kleknam da se smiluva da prekine.
А кој се плаши од војна со албанците? јас тоа не го разбирам, мене ме плашат овие нашите што зборуваат за федерализација и албански наталитет, федерализација преку мене мртов, немаат право ни на педа македонска земја, а помислата на македонија како федерација тогаш и смртта е помила.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.145
Поени од реакции
11.234
Мицко за 1 месец 600 милиони инвестиции донесе. Апасиев не ни знае што е тоа инвестиција. Само вергла името, војна, и слични будалаштини.
Левица ако дојде на власт 4500е плата ќе има. Веќе видено сценарио пред 8 год.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.971
Мицко за 1 месец 600 милиони инвестиции донесе. Апасиев не ни знае што е тоа инвестиција. Само вергла името, војна, и слични будалаштини.
А) Донесе
Б) Ќе донесе во иднина
В) Веќе беа договорени оти владата се формираше пред неколку недели
Г) Или дел од фирмите веќе беа тука па само ги продолжуваат инвестициите

Заокружи го точниот одговор
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399
А) Донесе
Б) Ќе донесе во иднина
В) Веќе беа договорени оти владата се формираше пред неколку недели
Г) Или дел од фирмите веќе беа тука па само ги продолжуваат инвестициите

Заокружи го точниот одговор
донесе и ќе донесе уште многу во иднина. Он со време си ги договарал зделките кои ќе дојдат тука. Конечно се враќаме на прав пат со државава. За 3-4 години од сега, ќе биде друга слика.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.145
Поени од реакции
11.234
А) Донесе
Б) Ќе донесе во иднина
В) Веќе беа договорени оти владата се формираше пред неколку недели
Г) Или дел од фирмите веќе беа тука па само ги продолжуваат инвестициите

Заокружи го точниот одговор
Заев ги донесе. Д
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.971
донесе и ќе донесе уште многу во иднина. Он со време си ги договарал зделките кои ќе дојдат тука. Конечно се враќаме на прав пат со државава. За 3-4 години од сега, ќе биде друга слика.
Дај боже да биде друга слика навистина сите на тоа се надеваме, ама за првиов дел и самиот не си веруваш Мицко од опозиција преговарал со странски инвеститори :ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399
Дај боже да биде друга слика навистина сите на тоа се надеваме, ама за првиов дел и самиот не си веруваш Мицко од опозиција преговарал со странски инвеститори :ROFLMAO:
Зошто да не верувам. Сега ќе спинуваш демек комуњарите ги договориле, али се срамеле да ги објават?
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.971
Зошто да не верувам. Сега ќе спинуваш демек комуњарите ги договориле, али се срамеле да ги објават?

За Епсотек ти гарантирам 100% дека поодамна имаат контакти, Вабтек е исто така долго во државата не е од сега таа инвестиција. И исто поодамна имаат најавено дека ќе инвестираат пак, сега што него му се поклопија коцките да објави тоа е друга работа.

Буквално истите финти како Заев и компанија кои се фалеа со отварање на фирми донесени од Грујо
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.490
Поени од реакции
40.399

За Епсотек ти гарантирам 100% дека поодамна имаат контакти, Вабтек е исто така долго во државата не е од сега таа инвестиција. И исто поодамна имаат најавено дека ќе инвестираат пак, сега што него му се поклопија коцките да објави тоа е друга работа.

Буквално истите финти како Заев и компанија кои се фалеа со отварање на фирми донесени од Грујо
а таа 500 милиони? Не ја спомнуваш него овие ситниве ствари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom