Кој се збогатувал во ЕУ од лагата за “глобално затоплување’’

Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.110
Поени од реакции
7.476
Ова се случува кога луѓето немаат основни познавања и ги носат своите идеологии во крајност. Важи за двете страни.
Со таа разлика страната која ти ја браниш, намерно ја уништува сегашнава цивилизација.

Кога се работи за основни познавања, ти и страната која ја браниш, ради некакви си добри намери, докажано е врска немате од основите. Битното ви демек имате добри намери, а последиците јбг.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Spontaneous glass breakage on solar panels on the rise
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Се сеќавате на експериментот во Сан Франциско пред некој месец, кој беше изведен во тајност и поддржан од Бил Гејтс?

Сега пишува, никој друг туку Гардијан, медиум кој за време на коронарна доби милиони од Фондацијата на Гејтс.

Climate engineering off US coast could increase heatwaves in Europe, study finds

 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.110
Поени од реакции
7.476

Ерупцијата од овој вулкан, зголемил вода во атмосферата повеќе од 10%, ама нормално тоа не е битно, туку 0,04%.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Ух прекрасно :)

Lufthansa to charge up to €72 per ticket to cover climate costs
The surcharge goes into effect for tickets booked from June 26 and departing from European countries.

“A Lufthansa flight from Madrid with a transfer in Frankfurt to Shanghai and back will cost around €220 more in 2035,” Lufthansa Group said in a recent policy paper, comparing it to an increase of about €40 for the same trip with a non-EU airline flying via Istanbul.

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.697
Поени од реакции
32.752
Дап, на здравје бричење... Падон. На здравје екологија (и бричење).

Europe's Top Airline To Introduce Surcharge To Cover Cost Of Clean Fuel

teaser image

The Lufthansa Group is introducing a so-called Environmental Cost Surcharge of up to $77.20 (72 euros) per flight to cover part of the costs for using additional volumes of sustainable aviation fuel.//
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.110
Поени од реакции
7.476
Ај бе @Dexter26, касниш некако... :D
Не касни.
Споделено ти беше, баш од на НАСА сајтот, а и според физичките закони. Штом тврдите дека СО2 од доле ја задржува топлината, значи автоматски и од сонцето што доаѓа топлината ја задржува.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Од Сонцето не доаѓа топлина... основни факти... :(
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.110
Поени од реакции
7.476
Од Сонцето не доаѓа топлина... основни факти... :(
Од сонцето не доаѓало топлина?
Вулканите не влијаат?
Продолжи слободни со твоите основни глупости.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Од сонцето не доаѓало топлина?
Вулканите не влијаат?
Продолжи слободни со твоите основни глупости.
Основна физика бе Бафра.
На топлината и треба медиум за да се пренесува.
Нема такво нешто меѓу Земјата и Сонцето. Ваккум е.

Светлината (зрачење во одреден дел од спектрумот, почнувајќи од инфрацрвени, се до ултравиолетови) е тоа што носи енергија. При судир со Земјината површина, дел од таа енергија се претвора во топлина.

Многу глупо е да објаснуваме тука основни физички принципи.
Ова е многу тесно поврзано со ефектот на стаклена градина.
Ако ова не го знаеме, што да дискутираме понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom