Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.335
Поени од реакции
21.819

Тендерите не смеат да трпат, како си позајмуваат пратеници Дпмне/Дуи/Сдс алал да им е. Народот го веслаат јако
Овој ќориов ако влезе со Мицко дефинитивно нема дилеми околу владеењето кое следи. Ако некој сеуште има.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
2.849
Македонско собрание 2024, џамахирија.
Прегледај го приврзокот 421275
Ама битно Димче им сметаше со косата нешишана :cautious:

Овој ќориов ако влезе со Мицко дефинитивно нема дилеми околу владеењето кое следи. Ако некој сеуште има.
Види го и Мицко како е оќезен, како да добил на лото 7мица. Ај за Меџити што е толку среќен јасно ми е, ја задржи власта над Чаир башка и миленичињата негови од нарко Дуќанчиќ веќе слават по социјални мрежи што повторно ќе имаат заштита од власта
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
Јахоски ака Пуцко Петрол, right ?
член на ДУИ и најголемиот тендераш на 95 до 100 октани конски сили на убав мирис на запалено?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.563
Ама битно Димче им сметаше со косата нешишана :cautious:



Види го и Мицко како е оќезен, како да добил на лото 7мица. Ај за Меџити што е толку среќен јасно ми е, ја задржи власта над Чаир башка и миленичињата негови од нарко Дуќанчиќ веќе слават по социјални мрежи што повторно ќе имаат заштита од власта
И на Димче и на таа треба медал да им се даде, на 50 степени такви да одат треба да се несудени олимпијци.
Автоматски споено мислење:

Се срамам што партијата на која не сум член но има историски континуитет на револуционерната борба и има посебно место во моето срце има лидер кој дојде на власт исто како Заев, со лажење.
Не дека јас му верував но треба барем малку од своето лично достоинство да заштити, е затоа сеуште Груевски има голем рејтинг.
Разлика помеѓу мицко и заев за мене нема, уште не станат премиер се покажа во исто светло како црпнатиот, и неговите политики ги продолжува.
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Мицко нека ја одмори малку вилицата <3333
На Пуцко нека му е честито 15 катница на 50 метри до болница, нека се множат!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.524
Поени од реакции
36.104
Мицко нека ја одмори малку вилицата <3333
На Пуцко нека му е честито 15 катница на 50 метри до болница, нека се множат!
...како да ја одмори вилицата кога уште не е премиер Х.Мицковски, дали ти е јасно дека се уште не оформена целосно Власта, има време за критики, дај нека дојдат на Власт после полноќ!
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
Официјално е

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.017
Поени од реакции
4.199
Официјално е

...што значи дека Нетанијаху решил „малку„ да ја прошири војната и кон друг сосед...
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.557
Поени од реакции
10.090
Кај нас политика ги злоупотребува овие лица, на парадата во Скопје ретко некој од таа заедница оди, веќе самите се свесни дека од нив се прави плашила а не еднаквост и толеранција.
Вака дури и тие што немаат проблем со нив се чудат.
Прегледај го приврзокот 421270
Еве погодив погоре за групата за палестина :facepalm:
Прегледај го приврзокот 421272

Битно овие ќе ги злоупотребат и ќе го соберат медот, а резултатот полош од порано.
Прегледај го приврзокот 421274
Приметив во позадина споменикот на децата бегалци, во оваа држава за никој нема правда.
Само од гледање на сликиве можеш да добиеш сида.
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
1.337
Колку треба да си неавтентичен и кукавица да ставаш пароли од типот на free Palestine. Ем стануваме Палестинци во сопствената држава, ем апсолутно ништо не зависи од нас во Блискиот Исток, ем толку поголеми проблеми. Само да се позира со глупости.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.575
Поени од реакции
3.662
Го исмејувавме и омаловажувавме.
Јанко Бачев е единствена добра опција во државава , до тој степен сме дојдени.
Каква левица исти кур се ко французинкине шо се даски и вадат цицки.
Бог нека ни е напомош , да се свртиме кон Исус дур е време.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.077
Поени од реакции
80.987
Сите тие Палестинци да ги прашаш - за кого сте у конфликтот 2001-ва, ќе добиеш ист одговор како Израелците да си ги прашал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom