Најекономично греење и ладење

Член од
9 февруари 2023
Мислења
115
Поени од реакции
279
Прегледај го приврзокот 420115

Bidi sreken sto sum fer lik i trgnav nekoi podatoci koi ne treba site da gi citaat.
Kako sto moze da vidime vo 2016 koga gi kupuvav uredite istiot bil reklamiran kako EEV.

...
//// .... Prikrivanje onoga ko laze nije lepo ---- zbog celog drustva i clanova. Kao da si njegov saucesnik ili mozda ucenjivac prema tom lazovu :) /////

///// Inace za neki prosek Gree uredjaja ovde si potpuno u pravu ---- na 1 normalan (koji obicno ima Eurovent) .... pokusaju da proguraju jos 9 koji su obicne precenjene kante ............ i koje se samo ovde pojave i nigde vise na svetu .......i traju kao modeli te godine pa se izgube. ...... Shodno svemu tome ---- moraju i ovakav "marketing" da cepaju po netu ...//
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.083
Поени од реакции
2.044
i vo zivo e isto. prichinata zoshto ne kupiv gree e shto se pishmaniv shto im vlegov vo salon. naucheni se izgleda samo da shitkaat po firmi i golemoprodazba... ne im se otvarashe usta koga dojdov i kazav deka sakam 3 klimi.

i ona shto go kazaa beshe isto kako ovde... najdobri sme .. ti si glup ne razbirash.
Според тебе која е најдобра?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 420115

Bidi sreken sto sum fer lik i trgnav nekoi podatoci koi ne treba site da gi citaat.
Kako sto moze da vidime vo 2016 koga gi kupuvav uredite istiot bil reklamiran kako EEV.

A smesni pari pa dobro 20-22k plativ vo toa vreme za istata plus montaza so ogled na toa sto dreme na dzid i ne se pusta zasto NE RABOTI ama bas nisto na nea za tie pari mi se gleda kako slika od Mikelandzelo sto visi kaj mene doma mesto u Luvre
Според тебе која е најдобра?
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.721
Поени од реакции
4.053
Najdobra e onaa koja sam će ja odbereš, ama pred toa će mora edno mesec dva da si čitkaš vamu tamu za da si stvoriš sopstveno mislenje, vaka ako čekš drug da ti izbere garant će se zaebeš ili će te zaebat.
 
Член од
16 април 2019
Мислења
376
Поени од реакции
527
Najdobra e onaa koja sam će ja odbereš, ama pred toa će mora edno mesec dva da si čitkaš vamu tamu za da si stvoriš sopstveno mislenje, vaka ako čekš drug da ti izbere garant će se zaebeš ili će te zaebat.

Isto kako vas si citkavte vamo tamo mnogu leta za klima Tosiba si stvori sopstveno mislenje i koga dojde red za klima si kupivte Vivaks. :masa:
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
115
Поени од реакции
279
/// Kod jednog brenda ovde na Balkanu vazi jedno ustaljeno pravilo za vecinu modela ---- izbacujemo non stop nove modele od kojih je 95% poptuno netestirano ......... onda ih prvo iznahvalimo bez ikakvog dokaza ... Euroventa ili slicno -------- sa nekim ludim perfomansama koje propagiramo po netu i koje nam ispisu na papiru znajuci da nikakvoj pravoj kontroli ne mozemo da podlezemo ni kod uvoza a ni kasnije .......... onda "marketinski" pljujemo svakog ko pokusa da ukaze na neki problem sa uredjajem, ........... a botovima naredimo da pricaju bajke o njemu po netu ......... pa ga na kraju vise ne uvozimo i izgubi se iz prodaje .... da bi se sa novim imenom pojavio za 5-6 meseci sklepan od mozda 3 poslednja uredjaja i neuspesna pokusaja ........... promenimo samo oblik plastike .......... i tako sve u krug ..... ////////

//// Jednostavno prebrojte koliko "novih" modela se pojavilo u zadnje 2-3 godine :) ////
//// Vise verujem klimama koje pravi ta fabrika za neki ustaljeni podbrend, tipa Vivax, Tosot itd itd, .... em su jeftinije, em sigurnije za kupovinu .... cak i bez Euroventa ////
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
/// Kod jednog brenda ovde na Balkanu vazi jedno ustaljeno pravilo za vecinu modela ---- izbacujemo non stop nove modele od kojih je 95% poptuno netestirano ......... onda ih prvo iznahvalimo bez ikakvog dokaza ... Euroventa ili slicno -------- sa nekim ludim perfomansama koje propagiramo po netu i koje nam ispisu na papiru znajuci da nikakvoj pravoj kontroli ne mozemo da podlezemo ni kod uvoza a ni kasnije .......... onda "marketinski" pljujemo svakog ko pokusa da ukaze na neki problem sa uredjajem, ........... a botovima naredimo da pricaju bajke o njemu po netu ......... pa ga na kraju vise ne uvozimo i izgubi se iz prodaje .... da bi se sa novim imenom pojavio za 5-6 meseci sklepan od mozda 3 poslednja uredjaja i neuspesna pokusaja ........... promenimo samo oblik plastike .......... i tako sve u krug ..... ////////

//// Jednostavno prebrojte koliko "novih" modela se pojavilo u zadnje 2-3 godine :) ////
//// Vise verujem klimama koje pravi ta fabrika za neki ustaljeni podbrend, tipa Vivax, Tosot itd itd, .... em su jeftinije, em sigurnije za kupovinu .... cak i bez Euroventa ////
Ti si totalno nepismen…..ulazis u uzi izbor za vic godine…..hahahaaa
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
115
Поени од реакции
279
@Sv B
/// Mozda sam ja nepismen, ...... ali moras da priznas da je vic godine je u stvari menjanje oblika izlivene plastike na istim neuspesnim masinama ---- a propagiranje da je potpuno nov model ---- sa babaroga novim specifikacijama i novim vecim cenama :) /////
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
Mozes da go negiras toa sto go ima pisano so fakti i argumenti?
I ti izgleda sakas da se priklucis na listata za najdobar vic na godinata?
Hahahaa
Автоматски споено мислење:

@Sv B
/// Mozda sam ja nepismen, ...... ali moras da priznas da je vic godine je u stvari menjanje oblika izlivene plastike na istim neuspesnim masinama ---- a propagiranje da je potpuno nov model ---- sa babaroga novim specifikacijama i novim vecim cenama :) /////
Dzabe kad si nepismen….istina boli, ali je dobro sto priznajes i svestan si da si nepismen.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom