Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 мај 2018
Мислења
862
Поени од реакции
1.492
Zamisli gi samo tajmautite na nervozen resenski dijalekt :pipi:
Замисли колкаво Ф ќе ви биде газето:kuracc:ќе треба цел камион тоалет хартија да бришете солзи како РФМ и остала багра ве местат ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
Кај ли го најдоа овој десниов бек од Тунис. Јас не знам некој арап да се прославил во лигава (да не зборам интернационално), а продефилираа бајаги египќани, алжирци и тунижани. Можеби Гедбан имал онака просечни настапи.

Секогаш балканците ми се подобра варијанта од ваквиот тип на играчи. Има 27 години, никогаш не играл во Европа. Во репрезентација има под 20 настапи, резервист на друг десен бек кој игра во некој катарски клуб и е година помлад.
На олимпискиов турнир одиграл солидно и имал 9 гола (но од 16 шутеви), како и 6 асистенции, со само една загубена топка. Највеќе асистенци има (затоа што десното крило им е најдобар стрелец) и е трет стрелец зад другиот десен бек и десното крило.

Ама ова е дискутабилна статистика затоа што многу веројатно во игра влегувал на веќе решени утакмици кога се игра без одбрана. Биле во група со Норвешка, Унгарија и Португалија и завршиле со гол разлика од -34 голови.

Не мачка во вреќа, туку чудо треба да се случи за да излезе дека е добро засилување. Да не излезе на крај дека е послаб и од Обина од Тиквеш.

А десната бековска позиција е клучна, без нејзе сме отсечени. Но и најтешка за наоѓање добар играч, особено со лимитиран буџет.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Saber Rider ти си најголем песимист од кога знам за Вардар :D

Ја мислам и оној Дика Мем (пример давам )од Барселона да го донесат во Вардар ти пак ке бидеш скептик :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.843
Поени од реакции
9.144
Otsekogaš imalo skepticizam koga doagjale nepoznati rakometari, posebno od arapskite zemji. Skepticizam beše prisuten i pri doveduvanjeto na Nikolič, Srdanovič, na vremeto i na Milosavljev, posebno po golman kako Šterbik. Toa e, vo takva situacija pola-pola e rabotata. Pa šurite prošlata godina kakvi utki imaa isto, od onoj poljakot piker, pred nego eden danec isto piker drvo, a plus doagjaa od rakometni zemji. Nema pravilo za takvi rakometari. Isto e i so tunižanecov. Ke vidime, ke mora i resenčanecot da kreira akcii i za bek, da se otvara prostor za šut, pa može i ke izleze potencijalov na dečkovo ma videlina. Sea mnogu biten faktor ke bide golmanskava pozicija. Baš me interesira što ke iskopa Bore.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
476
Поени од реакции
1.083
Otsekogaš imalo skepticizam koga doagjale nepoznati rakometari, posebno od arapskite zemji. Skepticizam beše prisuten i pri doveduvanjeto na Nikolič, Srdanovič, na vremeto i na Milosavljev, posebno po golman kako Šterbik. Toa e, vo takva situacija pola-pola e rabotata. Pa šurite prošlata godina kakvi utki imaa isto, od onoj poljakot piker, pred nego eden danec isto piker drvo, a plus doagjaa od rakometni zemji. Nema pravilo za takvi rakometari. Isto e i so tunižanecov. Ke vidime, ke mora i resenčanecot da kreira akcii i za bek, da se otvara prostor za šut, pa može i ke izleze potencijalov na dečkovo ma videlina. Sea mnogu biten faktor ke bide golmanskava pozicija. Baš me interesira što ke iskopa Bore.
Мислам дека шутерски сме добро покриени, ако остане Петриќ на лев бек уште подобро, таман да може Николиќ да се ротира на среден со Јасухира плус ако дојде и Танкосен. Голман дефинитивно ќе биде клучно, дај Боже да се земе некој квалитетен, а не некое разочарување ко порано кога се носеа од типот: Али Сафар, Кантегрел, оној летонецот, па и Гедбане (мада беше солиден понекогаш).
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Чим до сега чекаме за голман сигурен сум дека се бара квалитетно решение а не избрзано само колку некој да донесеме на гол :)

Нема никакви шпекулации за голман , освен за Шего каде мое мислење е дека немало ни интерес него некои медиуми ставаа за читаност и лајкови :toe:

Следното засилување што ке го претстави Вардар би требало да е голман , Борко беше голман низ Шпанија,Германија и Франција , има пријатели секаде за да побара мислење и добро голманче ..

Башка и во таборот на Вардар ако гледаме реално , лани ги погодија Петрич и јапонецот како најдобри што се покажаа , имаме подобри скаути што следат за разлика од Пелистер кој има повеќе пари а секој 2 играч го прмашува :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
Otsekogaš imalo skepticizam koga doagjale nepoznati rakometari, posebno od arapskite zemji. Skepticizam beše prisuten i pri doveduvanjeto na Nikolič, Srdanovič, na vremeto i na Milosavljev, posebno po golman kako Šterbik. Toa e, vo takva situacija pola-pola e rabotata. Pa šurite prošlata godina kakvi utki imaa isto, od onoj poljakot piker, pred nego eden danec isto piker drvo, a plus doagjaa od rakometni zemji. Nema pravilo za takvi rakometari. Isto e i so tunižanecov. Ke vidime, ke mora i resenčanecot da kreira akcii i za bek, da se otvara prostor za šut, pa može i ke izleze potencijalov na dečkovo ma videlina. Sea mnogu biten faktor ke bide golmanskava pozicija. Baš me interesira što ke iskopa Bore.
Не се сложувам. Сите тие горенаведени дојдоа на помлади години и скепсата беше дека им беше прв предизвик посериозен. Овој има 27 години, ќе полни 28 годинава и ова му е прв предизвик во Европа. Да бил добар, бар во втора француска ќе играл некогаш во животот. Во репрезентација ќе играл постандардно.
Плус балканците се наш менталитет, лесно се вклопуваат.
Овое се чурук луѓе, од збор не се разбираат, само шутираат кога ќе им текне.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.389
Поени од реакции
4.173
Кај ли го најдоа овој десниов бек од Тунис. Јас не знам некој арап да се прославил во лигава (да не зборам интернационално), а продефилираа бајаги египќани, алжирци и тунижани. Можеби Гедбан имал онака просечни настапи.

Секогаш балканците ми се подобра варијанта од ваквиот тип на играчи. Има 27 години, никогаш не играл во Европа. Во репрезентација има под 20 настапи, резервист на друг десен бек кој игра во некој катарски клуб и е година помлад.
На олимпискиов турнир одиграл солидно и имал 9 гола (но од 16 шутеви), како и 6 асистенции, со само една загубена топка. Највеќе асистенци има (затоа што десното крило им е најдобар стрелец) и е трет стрелец зад другиот десен бек и десното крило.

Ама ова е дискутабилна статистика затоа што многу веројатно во игра влегувал на веќе решени утакмици кога се игра без одбрана. Биле во група со Норвешка, Унгарија и Португалија и завршиле со гол разлика од -34 голови.

Не мачка во вреќа, туку чудо треба да се случи за да излезе дека е добро засилување. Да не излезе на крај дека е послаб и од Обина од Тиквеш.

А десната бековска позиција е клучна, без нејзе сме отсечени. Но и најтешка за наоѓање добар играч, особено со лимитиран буџет.
Еј, остај. Мислев дека сум единствен што смета дека Тунижанецов е тешка превара. Ми се чини дека е превара на нивото на Али Сафар. Пеколно тешко ќе биде догодина со вака слаби играчи на позиција десен бек, ама ајде. Да му дадеме шанса, да изигра некоја утакмица.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
476
Поени од реакции
1.083
Респект за Томи Јагуриновски борбен играч е, ама бар братов тунижанец има некој скок шут од тоа што гледаме по снимкиве, ќе има кој да се крене на шут од таа страна, за разлика од сега...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.175
Еден Охрид, ги донесе Шешиќ и Јукиќ прошлата сезона.
Јукиќ играше неколку сезони у Франција, и во втора и во прва лига ако не се лажам. Изигра Бундес сезона со Минден, играше за АЕК. Далеку од тоа дека е играчиште, ама сосема солиден играч е.

Ние носиме у шест месеци двајца анонимуси од Тунис. Не ми е јасно.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Моментално Вардар вака изгледа


--------- Гогов(нов голман)

Срдановиќ - - - - - - - Пинто
(Х.Родригез) (Георгиевски)

------- Петриќ -Јасихура -Маргели
(Горига/Мело) -(Николиќ) - (Јагуриновски)

----- Лазаревски
-----(Аларов)

Голман , среден бек , и уште еден пикер ке завршат добра работа ..
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.193
Поени од реакции
6.175
Не би бил изненаден Арсеновски да заврши кај нас, го раскина договорот со Пролет, плус е „наше дете“.
Јас лично немам ништо против тоа Танкоски да дојде кај нас. На нивото на кое што е моментално клубот/тимот, мислам дека ќе биде солидно засилување и upgrade од Карапалевски. Далеку поискусен е, игра во одбрана како халф, и може да одигра на две позиции (среден и лев бек) во напад.

PS. Томче Стојановски, како и Марио Стојановски на лево крило и Ќосевски на десно крило си ги заборавил. :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Не би бил изненаден Арсеновски да заврши кај нас, го раскина договорот со Пролет, плус е „наше дете“.
Јас лично немам ништо против тоа Танкоски да дојде кај нас. На нивото на кое што е моментално клубот/тимот, мислам дека ќе биде солидно засилување и upgrade од Карапалевски. Далеку поискусен е, игра во одбрана како халф, и може да одигра на две позиции (среден и лев бек) во напад.

PS. Томче Стојановски, како и Марио Стојановски на лево крило и Ќосевски на десно крило си ги заборавил. :)
Ме мрзеше сите да ги пишувам :D

За Танкоски мое мислење не е лош играч , не му дадоа многу шанса во Пелистер ..

Иначе излезе инфо дека за првпат нема да играме на турнирот во Струга годинава ...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.266
Поени од реакции
2.259
Ме мрзеше сите да ги пишувам :D

За Танкоски мое мислење не е лош играч , не му дадоа многу шанса во Пелистер ..

Иначе излезе инфо дека за првпат нема да играме на турнирот во Струга годинава ...
Слаб турнир ке е,
ке ве каниме во Охрид во август ,условот е сала да ни напрајт министерот ако по грешка бидеме шампиони да имат кај да играме,шала настрана блиски се градонач и министерот така да сигурно ве канат заедно со некоја српска екипа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom