Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.176
Поени од реакции
35.079

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.346
Поени од реакции
21.846
Licnata sudbina na zenata e ete tazna od covecki aspekt. Od druga strana pa kako Bugarska princeza i opticki e reprezentant na Bugarite tokmu taka kako nie si gi pomisluvame na izgled :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.611
Поени од реакции
5.855
Еве искочи Гаши со објава и кажа дека Македонија е негова татковина , а тоа што било претходно пренесено во медиумите за Косово дека било негова татковина е грешно и дека кажал само неговите родители биле од Косово ..

Реално вчера Мицкоски кажа ако кажал нешто такво да се извини , еве си кажа Гаши сега точно и прецизно дека сепак Македонија е неговата татковина ..

Мицко доби плус од мене за ова , за разлика од Заев и Ковачевски кои никогаш не побараа од оние од дуи да се извинат , иако и фудбалче си играа во влада ..

Screenshot_20240607_120031_Facebook.jpg
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.044
Поени од реакции
4.623
Еве искочи Гаши со објава и кажа дека Македонија е негова татковина , а тоа што било претходно пренесено во медиумите за Косово дека било негова татковина е грешно и дека кажал само неговите родители биле од Косово ..

Реално вчера Мицкоски кажа ако кажал нешто такво да се извини , еве си кажа Гаши сега точно и прецизно дека сепак Македонија е неговата татковина ..

Мицко доби плус од мене за ова , за разлика од Заев и Ковачевски кои никогаш не побараа од оние од дуи да се извинат , иако и фудбалче си играа во влада ..

Прегледај го приврзокот 419554
Македонија му е автохтона татковина од прадедо :lolzz: :lolzz: :lolzz:од кралицата теута.
Неговите претци биле Илинденци и Асномци
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.611
Поени од реакции
5.855
Македонија му е автохтона татковина од прадедо :lolzz: :lolzz: :lolzz:од кралицата теута.
Не навлагам во тоа дали му е кажано искрено или не , битно јавно си кажа дека Македонија му е татковина , ја не памтам друг албанец вака да каже од кога македонски политичар ке го "искара " :)
Затоа и реков браво за Мицкоски што вчера одма реагираше ...
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.044
Поени од реакции
4.623
Не навлагам во тоа дали му е кажано искрено или не , битно јавно си кажа дека Македонија му е татковина , ја не памтам друг албанец вака да каже од кога македонски политичар ке го "искара " :)
Затоа и реков браво за Мицкоски што влера одма реагираше ...
Уште жалам што го гласав масното ткиво, доби пенал и се посра, требаше да ја честита изјавата на гаши дека е косовар.
Мицко се покажа со ова колку е политички неписмен по албанското прашање.
За разлика од Мицко албанците ја разбраа грешката и се поправија, а мицко остана со морковот во уста.
Племето ваше милтиетничко
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.611
Поени од реакции
5.855
Уште жалам што го гласав масното ткиво, доби пенал и се посра, требаше да ја честита изјавата на гаши дека е косовар.
Не кажал дека е косовар тоа ти зборам , медиумите пренеле погрешно ..
Еве така си изјави Гаши , ја никој не бранам само читам тоа што пишува ..
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.417
Не кажал дека е косовар тоа ти зборам , медиумите пренеле погрешно ..
Еве така си изјави Гаши , ја никој не бранам само читам тоа што пишува ..
a shto ako sega mediumite prenele pogreshno deka Severna mu e tatkovina?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.044
Поени од реакции
4.623
Не кажал дека е косовар тоа ти зборам , медиумите пренеле погрешно ..
Еве така си изјави Гаши , ја никој не бранам само читам тоа што пишува ..
Да бе погрешно пренеле. ај сега ние глуви и слепи сме, таман нешто добро ќе се случи и лошо за албанците одма не сме разбрале, не боли тоа што албанците се поправија туку што мицко не загриза туку го направи спротивното, сам побара албанец да ја чуствувал македонија за негова, ајде мајката.
Со што ја чуствува албанец македонија за негова? со тероризам, бализам и башибозук?
Ајде сите ќе се преправаме дека албанците ја сакаат државава, и не ја растураат во суштина.
Јас не ја менувам историската симболика на државата за да правам акомодации на терористи, македонија се знае што е, неможе некој да додава негови елементи во државаноста на македонскиот народ и нација.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
670
Поени од реакции
1.889
Што повеќе изјави како оваа на Гаши толку подобро за Македонија. Тоа ќе значи дека се дојденци тука, а не автохтони како што се претставуваат. Ама кој да разбере.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.611
Поени од реакции
5.855
Да бе погрешно пренеле. ај сега ние глуви и слепи сме, таман нешто добро ќе се случи и лошо за албанците одма не сме разбрале, не боли тоа што албанците се поправија туку што мицко не загриза туку го направи спротивното, сам побара албанец да ја чуствувал македонија за негова, ајде мајката.
Со што ја чуствува албанец македонија за негова? со тероризам, бализам и башибозук?
Ајде сите ќе се преправаме дека албанците ја сакаат државава, и не ја растураат во суштина.
Јас не ја менувам историската симболика на државата за да правам акомодации на терористи, македонија се знае што е, неможе некој да додава негови елементи во државаноста на македонскиот народ и нација.
За ова се согласувам не им верувам ниту јас, јасно ми е дека албанците си гледаат само за себе , тоа 20 години го гледаме дека е така ..

Јас гласав сега за Мицкоски за конечно да падне дуи и овие сдс све што продадоа , се надевам мицко ке се покаже и ке ми ја оправда довербата ..
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.831
Мицко кукавицата сеуште не ја прифаќа понудата на Левица за една изборна единица во замена да гласаат за новите предлози за министерства ?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.044
Поени од реакции
4.623
Што повеќе изјави како оваа на Гаши толку подобро за Македонија. Тоа ќе значи дека се дојденци тука, а не автохтони како што се претставуваат. Ама кој да разбере.
Мицко ја посра ептен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom