Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.017
Neam drugari Ukrainci.. Aj vaka, ti vikas im se brojat denovite, posleden mesec. Ja vikam 2-3 godini minumum teraat vojna so ovoj intenzitet. Pa da ja merime posle koj bil poblisku?
се сложувам со твојата претпоставка
уште две ќе трае, минимум
ако не убрза Западот па да имаме нуклеарки
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Daj definirajte pravila i uslovi pa da se pusti raka.
За што да се пушти рака кога човекот веќе година и пол вели “се распаѓаат, готови се”. Ко некој да му прави ресет на паметот секое сабајле.
Автоматски споено мислење:

ти си пациент, цела нафо екипица сте едни исти изроди. Со вас човек нема што да дискутира.
Струјата коа ќе ја гасат има ли некое инфо? Тинкавте тогаш на уништените централи, шо бидна, до кај е работата?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
ти си пациент, цела нафо екипица сте едни исти изроди. Со вас човек нема што да дискутира.
de be so se iznervira, sam si pisa mesec dena, im se broele denovite. Na site ni se brojat, rabotata e dali se toa 5 ili 5000 za broenje.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
За што да се пушти рака кога човекот веќе година и пол вели “се распаѓаат, готови се”. Ко некој да му прави ресет на паметот секое сабајле.
Pa ako se pusti raka i kladbata e verificirana kaj supermoderator ili admin, togas ke bidat dolzni da se drzat do dogovorot.
Vaka nema tezina muabetot posto nema vlog od nikoj.
Neka stavat vlog brisenje na clenstvo pa neka prognoziraat :sneaky:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
Pa ako se pusti raka i kladbata e verificirana kaj supermoderator ili admin, togas ke bidat dolzni da se drzat do dogovorot.
Vaka nema tezina muabetot posto nema vlog od nikoj.
Neka stavat vlog brisenje na clenstvo pa neka prognoziraat :sneaky:
Ne e problem i toa, samo pomogni ti so defincijata snemuvanje lugje :D
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
Nikoj ne gi istera od Avganistan, ednostavno so novata voenopoliticka situacija vo svetot, Avganistan stana nebiten geostrateski, ili pomalce biten vo sekoj slucaj za da go drzat pod svoja kontrola. Da imaja simpatii od Avganistancite pa da drzeja nekoja baza sitno ajde kolku da se reci ima nivno prisutstvo tamu, i taka i taka, ali ovie so oci ne sakaa da gi vidat. Interesno e sto bukvalno gi naoruzaa do zabi pred da zaminat i se osiguraa da ne podpadni barem voeno pod nikoj drug bez da plati toj nekoj visoka cena za toa.
Афганистан е многу стратешки за Америка, особено како што сакаат да го нападнат Иран. Работата е што Американските граѓани се против толку многу глобални бази и конфликти. Тоа беше една од работите за кои Трамп беше изгласан.
1717603157351.png
А забајдениов толку врска да се немало, ова беше понижување на светско ниво. Според мене, Путин кога виде каков кикс направи бајден, си одлучи да ја нападне Украина.
Neam drugari Ukrainci.. Aj vaka, ti vikas im se brojat denovite, posleden mesec. Ja vikam 2-3 godini minumum teraat vojna so ovoj intenzitet. Pa da ja merime posle koj bil poblisku?
Последниот подарок од Американскиве комуњари, ова де демократи беше 60 миљарди. 1 ден воени дејствија кошта 100 милиони, така да имаат 600 дена гориво/муниција и опрема. Кога тие пари ќе секнат, Украина ќе има колапс на еден од фронтовите и конец, со камења фрлање нема да водат војна.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.914
Другарти од Украина што вика? Уште колку луѓе треба да се киднапираат за да се екипираат за новата контраофанзива лето 2025?
Наводно сега ќе правеле контраофанзива накај Белгород, преку Вовчанск.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
Афганистан е многу стратешки за Америка, особено како што сакаат да го нападнат Иран. Работата е што Американските граѓани се против толку многу глобални бази и конфликти. Тоа беше една од работите за кои Трамп беше изгласан.
Прегледај го приврзокот 419419
А забајдениов толку врска да се немало, ова беше понижување на светско ниво. Според мене, Путин кога виде каков кикс направи бајден, си одлучи да ја нападне Украина.
Последниот подарок од Американскиве комуњари, ова де демократи беше 60 миљарди. 1 ден воени дејствија кошта 100 милиони, така да имаат 600 дена гориво/муниција и опрема. Кога тие пари ќе секнат, Украина ќе има колапс на еден од фронтовите и конец, со камења фрлање нема да водат војна.
Znaci imaat 2 godini minumum, ako ne dobijat use nekoj paket, za sto ima dovolno vreme da se desi.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.403
3 години од војнава и уште несмее да се пише ништо за неуспесите на руската војска.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
3 години од војнава и уште несмее да се пише ништо за неуспесите на руската војска.
Цел почеток им беше утка, што зборуваш дека не смее да се пише.

Исто така до пред Бахмут битката имаа големи губитоци, после Бахмут многу се подобрија.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
3 години од војнава и уште несмее да се пише ништо за неуспесите на руската војска.
Нема неуспеси. Све беше планирано, сега каде што се наоѓаат беше вистинскиот план. Не ни е јасна големата игра.
Автоматски споено мислење:

Цел почеток им беше утка
Готово. Сега ќе ти фрлат анатема и фатва во едно.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
Нема неуспеси. Све беше планирано, сега каде што се наоѓаат беше вистинскиот план. Не ни е јасна големата игра.
Готово. Сега ќе ти фрлат анатема и фатва во едно.
Роботине битката според мене им беше мастерија. Покрај сите сателити, рипери и јастреби од западна страна, успеаја Русиве да скријат цела дивизија и пуздер да ги направат западните оклопи. За тоа свака им част.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom