Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.570
Поени од реакции
29.017

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Распадот на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ би створил крајно радикални лева и десна опција за граѓаните.


Химна на Десна



Химна на Левица

 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Левица додава гас, за да го земе приматот на главна опозициска партија, СДСМ не знае кај се наоѓа, ДУИ се збунети од тивкоста на сите амбасади.

Мицкоски ми се чини пресмета дека три подеднакво големи (или мали) опозициски партии ќе го чува на власт додека не му досади и реши да го храни наративот на Левица. Сигурен сум дека во иднина ќе гледаме многу повеќе џанаци изјави, и многу повеќе Левица ќе добива дедицирани пресови и медиумско внимание. Ама дали домашната сметка ќе излезе точна на пазар, ќе биде интересно да се види.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.542
Поени од реакции
40.522
мора предвремени избори да распише вмро сега за левица да добие мнозинство, пошто тоа е пулсот на народот.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Од мене правиш бугарин :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz:
Па обично вие бугарите и вашето вмро сте биле историски секогаш против македонија, го мразите движењето на борците од НОБ и партизаните, го мразите моментот на основањето на првата Македонска држава со АСНОМ, бевте против Македонска држава во рамки на СФРЈ и така во континуитет.

Џабе се криете дека не сте бугари.:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Го продадоа АСНОМ со Преспанскиот и сега те убедува колку тие се бореле за АСНОМ..Па добро бе го има некаде на друго место на земјинава топка ова глупотресие???
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.797
Па обично вие бугарите и вашето вмро сте биле историски секогаш против македонија, го мразите движењето на борците од НОБ и партизаните, го мразите моментот на основањето на првата Македонска држава со АСНОМ, бевте против Македонска држава во рамки на СФРЈ и така во континуитет.

Џабе се криете дека не сте бугари.:toe:
Ташак, Асном се случува поради вмро, никој не мрази партизани ни асном, твоите како Лазо ги испотепаа асномците затоа што беа за обединета македонија, а не кокошка без глава, денес турбо албанизирана, сум спомнал тука дека уште тогаш на Крсте Црвенковски му стигна пакет со бели кечиња како порака, ти знаеш ли дека истиов во собрание изјави дека ние не ги бараме корените на нашата нација во средниот век? кој е бугарот тука? јас или ти? денес страдаме поради таквите како тебе. Ти си бугарот, твоите постапки, постапките на твоите не доведоа до тука да бидеме условувани од скитници на магариња.
Ај мрш и не ме цитирај веќе, ташак.
еве ти ја изјавата
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Ташак, Асном се случува поради вмро, никој не мрази партизани ни асном, твоите како Лазо ги испотепаа асномците затоа што беа за обединета македонија, а не кокошка без глава, денес турбо албанизирана, сум спомнал тука дека уште тогаш на Крсте Црвенковски му стигна пакет со бели кечиња како порака, ти знаеш ли дека истиов во собрание изјави дека ние не ги бараме корените на нашата нација во средниот век? кој е бугарот тука? јас или ти? денес страдаме поради таквите како тебе. Ти си бугарот, твоите постапки, постапките на твоите не доведоа до тука да бидеме условувани од скитници на магариња.
Ај мрш и не ме цитирај веќе, ташак.
еве ти ја изјавата
Добро бугар не се нервирај.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.797
Добро бугар не се нервирај.
немаш што да кажеш па бугар ми пишуваш, ти си тоа што бугаринот сака да бидеш, од 45та, секоја чест продолжи да си таква карикатура.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Еве шанса на Левица за нова шарена револуција, Аљи ќе организира протести дека не влегле они у Влада :
Го прашаа АХМЕТИ КАКО Е ДА БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА (vecer.mk)
Вакви магли може во штаб да си продавате, го сменивте Али за пола Косово да влезе у влада.

Ти како голем борец против косоварската кауза сега некако слабо коментираш за новиот косоварски спикер и 6те поклон министерства на република косово. Што така?
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Вакви магли може во штаб да си продавате, го сменивте Али за пола Косово да влезе у влада.

Ти како голем борец против косоварската кауза сега некако слабо коментираш за новиот косоварски спикер и 6те поклон министерства на република косово. Што така?
se pretvori vo pichketina i on, isto kako tebe poslednive 7 godini. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom