ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.535
Прашање до Чкембари колку луѓе ви дојдоа овие од Полска и кој е нивниот фудбалски клуб ?
И како ви е направено ова пријателство ако не е тајна ?
 
Член од
10 август 2023
Мислења
67
Поени од реакции
135
Прашање до Чкембари колку луѓе ви дојдоа овие од Полска и кој е нивниот фудбалски клуб ?
И како ви е направено ова пријателство ако не е тајна ?
Имаш Википедија
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
Прашање до Чкембари колку луѓе ви дојдоа овие од Полска и кој е тој нивниот фудбалски клуб ?
И како ви е направено ова пријателство ако не е тајна ?
Кирче се те интересира бе срце, пола ден го поминав на форумот заради тебе.:D
Ќе седнам вечер ќе напишам, со слики со се:)
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Кирче се те интересира бе срце, пола ден го поминав на форумот заради тебе.:D
Ќе седнам вечер ќе напишам, со слики со се:)
Реално заслужил да му објасниш убаво.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.535
Кирче се те интересира бе срце, пола ден го поминав на форумот заради тебе.:D
Ќе седнам вечер ќе напишам, со слики со се:)
Па да се прочита и нешто позитивно за крај на сезонава , доста беше муабетов овој тепал тој тепал , а уствари немаше ни една тепачка сезонава :D
И кој победил на тенис тоа не интересира :P :pos:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
Па да се прочита и нешто позитивно за крај на сезонава , доста беше муабетов овој тепал тој тепал , а уствари немаше ни една тепачка сезонава :D
И кој победил на тенис тоа не интересира :P :pos:
Уште пакет Фанта не му нарача, ти ибам фанташот :D :pos:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.535
Затоа ни е најтрезен и најразумен лик на трибина :cool:
Кога идевме накај Турција со Фенербахче застануваме на граница и влага џандар во автобус и гледа секаде пиво, ракија, вино и само една фанта , вика е само со тебе може да се разберам другово е све пијано :pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.022
Поени од реакции
7.616
Кога идевме накај Турција со Фенербахче застануваме на граница и влага џандар во автобус и гледа секаде пиво, ракија, вино и само една фанта , вика е само со тебе може да се разберам другово е све пијано :pos:
А шо апчиња пиеш ?
Ко си тука кажи на фанта обична ,шоката или со лимон нешто од новите вкусој праски маски ми пиеш или само класика ?
Дури го чекаме Зелено Бел да ти пиши за братството со Белчатов а ко ќе пиши бара слики нека напрај и рекапитулација од гостувањата годинава па да ги мериме баражот во Струмуца

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Па да се прочита и нешто позитивно за крај на сезонава , доста беше муабетов овој тепал тој тепал , а уствари немаше ни една тепачка сезонава :D
И кој победил на тенис тоа не интересира :P :pos:
Ако возиш во недела за Струмица, јас ќе ти раскажам за збратимувањето на Чкембоси со навивачите на Белчатов по пат. Те частам и стикери од полските браќа на Чкембари :P

Кога сме веќе кај гостувањата во Струмица. На враќање од Вардар-Малме, на @Kire Ultras му откажа електрониката по пат за назад. Црна темница, позади нас цела колона коли што се враќаат од утакмица. Нас ни откажуваат сите светла и он уште вика "абе некако и кочнициве како да откажуваат".
Во животов не сум се усрал повеќе, само чекав да не собере некој со 150 од позади и да не разнесе :D
Налетавме на една чистинка кај Овчеполка фабриката и во последна секунда спасивме гз :D
Моравме да продолжиме кај другар од Штип на црвено вино и бурек во 12 вечерта. Такво тровање (можно е да беше и од еден хамбургер од улична сендвичара во Струмица) во животов не сум добил. Две недели од вц не излегов, температура над 39 имав. Надвор сто степени, мене треска ме тресе ко епилептичар. Али вредеше за цела радост од победата :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom