Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.292
Поени од реакции
5.044
Ефтини финти околу Преспанскиот договор. Демек ќе го поништеле не им чинел. До вчера нас не ни чинел па сега пробуваат да ни вметнат дека и не е лош па треба да го браниме. Нешто како во времето со Охридскиот договор, кога излегоа Тирански платформи аргументот беше дека тоа е надвор од Охридскиот договор па испадна ние го браниме како добар за нас. Малку по малку менталните граници се поместуваат и гледам има доволно народ, најмалку 200.000 комуњари, кои без проблем тоа го прифаќаат.
Задачата за промоција на високите вредности и “придобивките“ од договорот од Нивици е доделена на Севеџганскио Сојуз.
Во состав на СС има и видни членови/симпатизери и од други партии, нивни јуришници ги има и на форумов.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
СДС оди во историјата. Догодина ќе ги изгубат и градоначалниците каде сеуште имаат власт и конечно Левица ќе го преземе левиот спектар.
Левица е десничарска партија. Никад не би гласал за нив.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.618
Поени од реакции
38.800
Имало/стигнала вонредна пратка со лубриканти и морал да чека ред, се спремал за стрелање 5-6 пати.
Ги исплатиле од невладина за месецов, може сеа да пишува по форуми. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.349
Поени од реакции
86.524
Шеки се опорави од резултатите, партијата сеуште не...
Да се надоврзам на мојов пост, значи озбилен сум, последна објава на ФБ им е на 12 Мај, некоја небитна изјава на Стефан Богоев.

Веќе 8ми ден како немаат ништо објавено, тотален распад систем се...и човекот што е задолжен за социјалните мрежи им заминал :LOL:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.618
Поени од реакции
38.800
Да се надоврзам на мојов пост, значи озбилен сум, последна објава на ФБ им е на 12 Мај, некоја небитна изјава на Стефан Богоев.

Веќе 8ми ден како немаат ништо објавено, тотален распад систем се...и човекот што е задолжен за социјалните мрежи им заминал :LOL:
Море како не им се запали тоа зградата да изгори до темел све да им ебам комуњарско.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Да се надоврзам на мојов пост, значи озбилен сум, последна објава на ФБ им е на 12 Мај, некоја небитна изјава на Стефан Богоев.

Веќе 8ми ден како немаат ништо објавено, тотален распад систем се...и човекот што е задолжен за социјалните мрежи им заминал :LOL:
Сите се во оставка, да се избере ново раководство и за едно 10 години сите до еден ќе се иселат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom