Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Каков гол прими Мето денес, сите досегашни пофалби паднаа во вода.
Последнава со Тиквеш ќе биде ревијална, што е штета дека ако носеше поголемо резултатско значење ќе беше лудница.
Колку и да знам дека сме подобри од Детонит, пак ме фаќа страв...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.087
Поени од реакции
1.758
Се знае , т.е. не се знае официјално али дали има шпекулации каде би се играл баражот и кога е закажан (некој спомна 26.05). Тука можеш повеќе инфо да дознаеш од ффм.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Се знае , т.е. не се знае официјално али дали има шпекулации каде би се играл баражот и кога е закажан (некој спомна 26.05). Тука можеш повеќе инфо да дознаеш од ффм.
Тие одлуките ги носат во 5 за 12, али би требало да се игра на 26 мај. Дури денес се потврди дека ќе играме ние и Детонит во бараж, така што претходно не ни можеше да се знае каде ќе се игра за да не се фаворизира некоја екипа.
Опциите сигурно се Кавадарци, Охрид и можеби Прилеп. Струмица и Штип е блиску до Радовиш, Тетово и Велес до Скопје, а во Битола не би не ставиле да играме.
Се мислам дека годинава баражот ќе го играме во Охрид.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.087
Поени од реакции
1.758
нели може да се договориме детонит да е домаќин, радовиш ни е блиску и лабаво е ќе биде одлично за гостување и да има инвазија, секако нема ривалска група за да би било од "висок ризик"?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.549
Поени од реакции
3.799
нели може да се договориме детонит да е домаќин, радовиш ни е блиску и лабаво е ќе биде одлично за гостување и да има инвазија, секако нема ривалска група за да би било од "висок ризик"?
Друже тие таму играат ко Реал дома задњи две години, уште таков поклон да им даваме хаха..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.529
Поени од реакции
5.535
нели може да се договориме детонит да е домаќин, радовиш ни е блиску и лабаво е ќе биде одлично за гостување и да има инвазија, секако нема ривалска група за да би било од "висок ризик"?
Хаха , ако ако те послуша Сејдини за таму тогаш на Вардар не му бега втора лига :icon_lol: ..

Шала на страна, бевме лани во Радовиш(1-1) и пуни им беа двете трибини , дома Детонит е доста незгоден противник , оваа сезона ги победиле Беса 2-0 и Пелистер 1-0 во Радовиш и мислам дека не би сакал да играме таму :D

Каде и да игра Вардар на гости привлекува домашна публика што е нормално , иначе реков јас и претходно мое мислење е дека во Охрид ке ја стаат, рачунајте 24 мај е петок неработен ден(Кирил и Методиј) и доста луѓе може да си спојат , така да Охрид е идеален ..
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.773
Поени од реакции
5.187
Продолжен викенд е у пм,зашто сабота го ставиле,пак пола Скопје ќе биде на шетање.
Дај боже Охрид сигурно ќе има многу скопјани таму.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Бараж - 25 мај. Локацијата дополнително ќе биде соопштена.
Абе мамицата нивна, нели на 26 ќе беше, да им ебам пичурник мајчин.
Ова намерно ми местите термини за да не можам да дојдам, за да победи Вардар :D
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
42
Поени од реакции
212
Продолжен викенд е у пм,зашто сабота го ставиле,пак пола Скопје ќе биде на шетање.
Дај боже Охрид сигурно ќе има многу скопјани таму.
На кој му е побитно шетањето за продолжен викенд од давање подршка на Вардар на еден ваков натпревар,ич не мора ни да дојде,ниту е и потребен а и од такви квази навијачи кои се појавуваат само на вакви утакмици колку да стават на инстаграм,преку кур..
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
18
Поени од реакции
66
Абе мамицата нивна, нели на 26 ќе беше, да им ебам пичурник мајчин.
Ова намерно ми местите термини за да не можам да дојдам, за да победи Вардар :D
не се замарај ке има луге, не сме ние како чкемари да се собираме само против вардар и после нигде да не нема
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
не се замарај ке има луге, не сме ние како чкемари да се собираме само против вардар и после нигде да не нема
Луѓе ќе има, ама јас сум кум дента, баш во тоа време. За мене си пцујам :D

До душа тоа можеби ќе биде најголемо засилување за нас. Еднаш не победивме годинава на важни утакмици кога сум бил на трибина :D

Туку, во понеделник ќе се знае каде и кога ќе се игра. Има шанси да е и на 26-ти.
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
205
Поени од реакции
519
Друже тие таму играат ко Реал дома задњи две години, уште таков поклон да им даваме хаха..
Бабин текмава е договорена да сум од детонит не би се ни појавил да ја играм хахах
 
Член од
13 август 2019
Мислења
481
Поени од реакции
2.494
Бабин текмава е договорена да сум од детонит не би се ни појавил да ја играм хахах
Нема потреба од пишување вакви глупости, ти во управа на двата клуба да не си, па да ги имаш овие информации ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Нереално е колку сме слаби во напад. Тиквеш ни играше со втор состав и дури и откако ги внесовме сите првотимци, не успеавме ништо да креираме пред противничкиот гол. Мацата очобол, каква шанса утна во второ полувреме, ја прати топката на средно Водно.
Сусо исто, дното го проби. Ова е доказ колку е важен Лемос во составов, нема кој да креира шанса. Го нема Глишиќ, нема кој да нафрли. Исто и Швајц, учинок 0 голови на крај на сезона. Овој Шушњара бар запиша 2 гола :D
Искрено страв ме фаќа дека нема да дадеме гол со Плачковица. Па тие се на рамниште на вториов состав на Тиквеш. Ко што ми спомна другар од Кавадарци, сите овие им биле резервисти, ни по 20 минути не играле. Едниот работел во авто сервис паралелно со играње фудбал.
Одбраната со Папули и Ѓурковски приказна за себе. Вторион гол што го примивме ја отсликува цела сезона. Ќе си направи клипче тој летонецот од Тиквеш, за да се шитне во друга екипа :D

Се надевам на многу поразлично издание во баражот. Класи сме подобри, ама нападов е јалов до бескрај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom