Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Мицотакис: Нема да ги ратификуваме меморандумите од договорот од Преспа



WELL in the DWELL ...





Едноставно треба да се помириме со тоа дека никогаш нема да влезиме во ЕУ и да си тераме нашата агенда.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
Едноставно треба да се помириме со тоа дека никогаш нема да влезиме во ЕУ и да си тераме нашата агенда.
вие помирувајте се ,ние ќе вадиме грчки пасоши ем море ем еу ем олимп :)
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.413
Едноставно треба да се помириме со тоа дека никогаш нема да влезиме во ЕУ и да си тераме нашата агенда.
dobra e posle 20 godini ebavanje vi vleze neshto vo toa crpkata
Автоматски споено мислење:

вие помирувајте се ,ние ќе вадиме грчки пасоши ем море ем еу ем олимп :)
kje vadish ti kur od gazot tvoj, nishto drugo
 
Последно уредено:

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Едноставно треба да се помириме со тоа дека никогаш нема да влезиме во ЕУ и да си тераме нашата агенда.
„За нас нема алтернатива освен ЕУ и САД“ - севердонците 1991-2024
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.413
Изгледа 4 ца од дуи ќе идат во коалиција на ВМРО . Ептен Мицко им се има намерачено да ги дотепа .
da da, ali koj gi kutna liceto b.c, grujo i sekoja komunjarna krastava pojava, sega kje padne od retardiranoto profesorsko sinche :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
14 K evra, za edna godina patni trosoci, suma koja 80 % od zemjata ja nema videno a jas ke navivam koj vlegol vo vlada koj ne.... a ti ke rabotis dojdi plata 470 evra moze da ti se kaci na 500....zasega imam ubedeno nad 20 luge da ne se vrakat vo taa bezdna osven ako ne napravi nekoja prevara, ili ima nekoj plan za jak profit....na kraj lugeto sto rabotat za taa mizerna minimalna plara izleguvaat kako najglupite luge vo svetot, posle lugeto nema da gi velicat profiterite, barem covekot go preebal sistemot nego da rabotis za minimala i da tebe da ti se unisti zivot vo mizerija i bez dostoinstvo l bez pari rmbaj....
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Изгледа 4 ца од дуи ќе идат во коалиција на ВМРО . Ептен Мицко им се има намерачено да ги дотепа .
Не се баш од ДУИ, туку од коалицијата нивна. Имаше таму повеќе партии, турци, бошњаци, роми, Тачи со два пратеници итн.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Чекај бе дечко, ти не си видел уште ништо а плачеш, сите ве имаме под список со име и презиме директ у сред пичка севернокомуњарска има мамино млеко да проплачете.
имате на куров списоци, за на форум ви се само

на никој од тие гомна, што ги имате на списоци, нема влакно да им фали
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Изгледа 4 ца од дуи ќе идат во коалиција на ВМРО . Ептен Мицко им се има намерачено да ги дотепа .
Стварно ќе идат? Како ќе идат поединечно, или колективно? На крај ВМРО ќе го прими цел ДУИ со се Влен.

И на крај ќе ни објаснувате колку е сладок албанскиот к*р, така?

Од друга страна македонштината која ја рекламирате нешто и ја нема баш. Само вртите за комуњарите (веќе отидени во историја) а за ДУИ и Влен газот отворен фи-100тка.

Секако, никако преговарање со Левица и Знам, тие работат против вашите интереси.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.295
Поени од реакции
21.607
Носи патики од 300 евра , бил професор на тетовскиот универзитет , навивал за Јуве во Италија , за Реал Мадрид во Шпанија , за Челзи во Англија :pos:
Многу нормално :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom