Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.692
Поени од реакции
4.120

Зошто би работеле во земја која би го раскинала договорот за стабилизација и асоцијација?
Ене им ги Албанија и Србија.
Еј Кромберт и Шуберт ќе си одат? Па кај ќе најдат други будали на минималец и даночно ослободување? Ракети да летаат изнад Жабени нема да затворат погон не па некој договор да се раскинел. Друга инвестиција вака вредна за притресување дека ќе си оди? Некое БПО оутсорсче германско со “инвестиција” рента, плати и пица у петок? Дај уозбили се со Русија у војна уште што не се влезени па едвај неможат да ги натераат своите да си одат за тука ќе се потресуеле.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.522
Поени од реакции
7.623
Ti be @c i t r o da ne si?
I toj kako tebe taka pred 2 Godini verglashe za ukraina
Мило ми е што се препозна.
Реплицираш со нешто што врска нема со напишаното, уште и Украина ја замеша.
Автоматски споено мислење:

Еј Кромберт и Шуберт ќе си одат? Па кај ќе најдат други будали на минималец и даночно ослободување? Ракети да летаат изнад Жабени нема да затворат погон не па некој договор да се раскинел. Друга инвестиција вака вредна за притресување дека ќе си оди? Некое БПО оутсорсче германско со “инвестиција” рента, плати и пица у петок? Дај уозбили се со Русија у војна уште што не се влезени па едвај неможат да ги натераат своите да си одат за тука ќе се потресуеле.
Просечната плата во зоните не е минимална. Тоа беше во време на дпмне.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.946
Нема да им се допадне споредбата на дпмневците, но однесувањето на ДУИ во последниве месеци е многу слично со онаа на ДПМНЕ, Грујо и Бате Саше во 2016/17 година.


Целосно погубени и не знаат како да се справат во новонастанатите околности и влегуваат од грешка во грешка.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.692
Поени од реакции
4.120
Просечната плата во зоните не е минимална. Тоа беше во време на дпмне.
Не бе во Кромберт конкретно колку е платата и колку е истата субвенционирана? Елдорадо им е тука, сигурно не отвориле пошто ги терале со сила од комората.

Не се секирај, ниедна инвестиција која работи профитабилно нема да затвори ради раскинувања на политички договори. Максимум да секнат пари за перење кои и онака не ги гледаме ние.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.089
Поени од реакции
8.359
На комуњарите не им пречеше ова? Ќе го почитувам законите и уставите на РМ. Чпоња неписмена.
све слатко им беше од ДУИ, не можеа да се насладат од пушење курови, @Rigil тебе како ти беше ? сигурно уште имаш осет во уста од спермата што ја голташе годиниве.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.694
све слатко им беше од ДУИ, не можеа да се насладат од пушење курови, @Rigil тебе како ти беше ? сигурно уште имаш осет во уста од спермата што ја голташе годиниве.
Cekaj rano e za vakvi prashanja, ima ushte 2-3 kolbasi shto gi obrabotuva
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.132
Поени од реакции
21.766
Ke go pocituvala ustavot, a uste na zakletvata mu se posra na toj ist ustav :pos:
Jebe lud zbunjenog rabotata.
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
@A__ Си бил вака да прошеташ малце по ЕУ, Германија? За на исток не прашувам затоа што 99.9% не си. ЕУ ја распаѓаат од Грујово време, ама никако да пропаде. Ама работава е гладна кокошка, просо сонува.

Знаеш колкава разлика има во квалитетот на живот на исток и на запад? Познато ти е дека просечен жител на истокот работи ефективно многу многу повеќе од просечен жител на истокот за неколку кратно помала плата?

Не знам како се доведоа многу луѓе до начин на размислување од типот: ЕУ не не` сака затоа што се католици а ние сме православни и слични бљувотини што сум ги сретнал по нетов.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.694
@A__ Си бил вака да прошеташ малце по ЕУ, Германија? За на исток не прашувам затоа што 99.9% не си. ЕУ ја распаѓаат од Грујово време, ама никако да пропаде. Ама работава е гладна кокошка, просо сонува.

Знаеш колкава разлика има во квалитетот на живот на исток и на запад? Познато ти е дека просечен жител на истокот работи ефективно многу многу повеќе од просечен жител на истокот за неколку кратно помала плата?

Не знам како се доведоа многу луѓе до начин на размислување од типот: ЕУ не не` сака затоа што се католици а ние сме православни и слични бљувотини што сум ги сретнал по нетов.
A ti ausländeru sto mislish?
Anglicanite glupi bea shto ja napushtija eu?
Автоматски споено мислење:

Znaci za falsifikatot !
I sto togash ne ti e jasno shto Pravi eden profesor po ustavno pravo?
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
A ti ausländeru sto mislish?
Anglicanite glupi bea shto ja napushtija eu?
Ако изгуглаш во моментов испитувања на јавното мислење ќе најдеш дека мнозинството Енглези се изјаснуваат дека напуштањето беше погрешен потег.

Него ти земјак, тука живееш а навиваш за исток и Путлер или како?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom