Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.824
Поени од реакции
10.075
Интересно е што овде сите предвидуваа дека СДС ќе има негде околу 25 до 30 пратеници, а овие ни 19 не добија. Епски, епски дебакл на комуњарите кои и самите не го предвидеа, и заслужен пред се. Дабогда се распаднале...
Што е најсмешно, единствената грешка во „фејк анкетите„ испадна бројот на гласови за СДС, анкетите им предвидуваа 60 илјади повеќе него што имаат моментално
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.946
И официјално Мицко му го тури курот на учките

Гарант Али сега си вели „кај сум дигал рука„
аууу, му тече низ ногавици на Али

ептен

(само затоа што ние сакаме така да биде)
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.546
Интересно е што овде сите предвидуваа дека СДС ќе има негде околу 25 до 30 пратеници, а овие ни 19 не добија. Епски, епски дебакл на комуњарите кои и самите не го предвидеа, и заслужен пред се. Дабогда се распаднале...
Треба да се дерегистрира од партии, комунизмот е осуден одамна како тоталитарен режим и сите негови наследници треба да ги нема.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.008
Поени од реакции
4.190
Прегледај го приврзокот 416198
Прегледај го приврзокот 416201

...дали и годинава ќе има и тројански коњ или ВМРО ја научиле лекцијата ќе видиме во блиска иднина!

Прегледај го приврзокот 416199
ДПНЕ никад не ја научија лекцијата...затоа повторуваат едни и исти грешки.

Ретко кој поединец од ДПНЕ има разбирање што им се „дешава„.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.824
Поени од реакции
10.075
аууу, му тече низ ногавици на Али

ептен

(само затоа што ние сакаме така да биде)
Не знам дали си во тек, заврши окупацијата на СДС и ДУИ, од вечерва слободни сме!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.351
Поени од реакции
37.092
Најбитно од се беше сдс да се распаднат како партија, за што сведочиме денес, и дуи да иде во опозиција. Ми е гајле кој колку пратеници освоил од другите партии, тие што освоиле најмногу нека му ја мислат сега што и како ќе прават. Дали ќе стојат на зборот или не. Сега следно е да сведочиме за распадот на дуи, гонење и затварање на нивните функционери и секој еден директор што бил поставен од нив, бркање од работа на нивното членство и конечно расчистување со учк. Доколку новата влада го направи ова, ќе владее во наредните 15 години без проблем.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.491
Поени од реакции
36.069
...јас да бев сега таму, прва работа што ќе ја направам е ослободување на патриотите кои лежат во затвор:

27-paril-presuda-4.jpg

...ако не го сторат тоа, џабе еуфоријата, слобода за патриотите! :oeoeoe:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.734
Поени од реакции
4.331
Тоа се луѓе што и ја памтат црната танга

sexmex точка ком. Само за искусни дркаџии. Види ја пргава Кончита од Довлеџик. Те јава и ти збори на битолски со затнат нос.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Интересно е што овде сите предвидуваа дека СДС ќе има негде околу 25 до 30 пратеници, а овие ни 19 не добија. Епски, епски дебакл на комуњарите кои и самите не го предвидеа, и заслужен пред се. Дабогда се распаднале...
Чекам уште неколку испиени комуњата вечерва, уште ми си на едното тоа од прееска :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom