Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Coecki e da se pomogni, mozhebi i bez prichina ce ostanish nespana
Искрено баш ми е гајле, немам јас друг избор во моментов, морам со него да бидам, во мк нема перспектива, а и за детето нема иднина во мк.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
478
Поени од реакции
1.604
@Ocajna форумџиииве не се детективи ,ти реков јас ќе ти го решам проблемот утре дојди кај мене денес сум зафатен чекам една битолчанка да ја израдувам и немам време да ти се посветам,утре имам цел ден за тебе.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
@Ocajna форумџиииве не се детективи ,ти реков јас ќе ти го решам проблемот утре дојди кај мене денес сум зафатен чекам една битолчанка да ја израдувам и немам времњ да ти се посветам,утре имам цел ден за тебе.
Јас не варам дур сум во брак. А за секс не сум заинтересирана.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
211
А
Искрено баш ми е гајле, немам јас друг избор во моментов, морам со него да бидам, во мк нема перспектива, а и за детето нема иднина во мк.
Ако ти е за утеха сите мажи ги бараат жените ама баш буквално сите чим им се пружи прилика,остај го нека се издува човекот
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Погоре спомнав, уште од пред месец дена се сликал со куче едно пудлица насмеан, денес ми призна дека е тоа куче на некоја си жена, а кога го барав на месенџер замина во својата соба, зашто не сакаше пред неа да збори со мене, сигурно пиеле кафе во кујна заедно, тој се правда вели немал ништо со неа.
Па ако се сликал со куче не значи одма дека те изневерува, може е само љубител на животните. И сега само заради тоа што се сликал со кучето на некоја жена ти мислиш дека те изневерува?

Ти најдобро си знаеш со каков човек си во заедница/брак, и дали може да веруваш на неговите зборови (правдањето што го кажуваш). Кога нечие однесување се менува, и отстапува од нормалното и вообичаено однесување тогаш нешто се случува. И не, не мора да е изневерување, може станува збор за некаков проблем или нешто сосем трето да биде во прашање. Отвори си ги очите и не избрзувај со заклучоци без да си сигурна.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.356
Поени од реакции
6.828
Па ако се сликал со куче не значи одма дека те изневерува, може е само љубител на животните. И сега само заради тоа што се сликал со кучето на некоја жена ти мислиш дека те изневерува?

Ти најдобро си знаеш со каков човек си во заедница/брак, и дали може да веруваш на неговите зборови (правдањето што го кажуваш). Кога нечие однесување се менува, и отстапува од нормалното и вообичаено однесување тогаш нешто се случува. И не, не мора да е изневерување, може станува збор за некаков проблем или нешто сосем трето да биде во прашање. Отвори си ги очите и не избрзувај со заклучоци без да си сигурна.
Abe toa e Problemot!
ALFA Mazhjak e :shok2: pa sega i e strav taa da ne stani BETA
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.836
Поени од реакции
10.482
Да и тој така вели, и плус се сликал насмеан со нејзиното кучеo_O ама тоа куче ми го покажува уште од пред месец дена на слика, а мене сега тек ми текна да прашам чие е.:tapp: значи којзнае колку пати каферишел со неа, делат кујна во смештај голема зграда е тоа, има мажи и жени таму. Не е Германија во друга држава.
Прос:
1. Не ти криел чие е кучето, можел да ти речи дека е на некое дете или на некој другар, познаник.
2. Ако е зграда со заедничка кујна и кафешираат како шо викаш во кујна тогаш сигурно во тоа кујната влегува и по некој друг човек, така да освен нешто флерт да паднало не верувам дека ќе ти спомнуваше бидејќи ти го знае наравот да проверуваш мсн, телефони, да се расправаш, љубомориш...

Конс:
1. Не знам за Швица закони (пошо само таму се печали повеќе него Германија) ама ако има шанса да те земи во догледно време, а одолговлечи, ќе си знаеш по тоа дека матна е работата.
2. Жена си, ве водат емоции. Сама кажа еднаш порано дека симпатичен е ... така да ако му се пуштаат и тој ги одбива ти ќе си правиш филмови дека не ги одбива и ете ти тензии.
Прашањето е дали на тој начин побрзо ќе му здосадиш и ќе го напниш за да прави глупости или едноставно ќе се раздели од тебе па ќе прави што ќе прави.

Како и да е, џабе паниките. Оди, пресели се, види како ќе си поминиш со него и дали имаш законски можности утре недај Боже ако се разведите да живееш нормално со 1 плата која ќе ја носиш дома и да го израсниш детето надвор од МКД (што ти е желба). Германија дава добри поволности за самохрани родители, Швица или Австрија треба да си истражиш.

Си го познаваш добро ваљда, иако луѓето знаат да расцветаат кога ќе им се пружи прилика мада ниту тој е првпат во странство *(ете претходно сте биле Германија), ниту пак сте од вчера заедно. Смири коњите. Ладна глава и не носи избрзани заклучоци и одлуки.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.804
Поени од реакции
24.757
Прос:
1. Не ти криел чие е кучето, можел да ти речи дека е на некое дете или на некој другар, познаник.
2. Ако е зграда со заедничка кујна и кафешираат како шо викаш во кујна тогаш сигурно во тоа кујната влегува и по некој друг човек, така да освен нешто флерт да паднало не верувам дека ќе ти спомнуваше бидејќи ти го знае наравот да проверуваш мсн, телефони, да се расправаш, љубомориш...

Конс:
1. Не знам за Швица закони (пошо само таму се печали повеќе него Германија) ама ако има шанса да те земи во догледно време, а одолговлечи, ќе си знаеш по тоа дека матна е работата.
2. Жена си, ве водат емоции. Сама кажа еднаш порано дека симпатичен е ... така да ако му се пуштаат и тој ги одбива ти ќе си правиш филмови дека не ги одбива и ете ти тензии.
Прашањето е дали на тој начин побрзо ќе му здосадиш и ќе го напниш за да прави глупости или едноставно ќе се раздели од тебе па ќе прави што ќе прави.

Како и да е, џабе паниките. Оди, пресели се, види како ќе си поминиш со него и дали имаш законски можности утре недај Боже ако се разведите да живееш нормално со 1 плата која ќе ја носиш дома и да го израсниш детето надвор од МКД (што ти е желба). Германија дава добри поволности за самохрани родители, Швица или Австрија треба да си истражиш.

Си го познаваш добро ваљда, иако луѓето знаат да расцветаат кога ќе им се пружи прилика мада ниту тој е првпат во странство *(ете претходно сте биле Германија), ниту пак сте од вчера заедно. Смири коњите. Ладна глава и не носи избрзани заклучоци и одлуки.
А јас со плавиот ѕид што да правам?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
А јас со плавиот ѕид што да правам?
Баш денес си мислев, си зборев со тетка ми,и викам тој не гледа по други жени, и ете ти ја инстант карма. Кога си мислиш дека само плавиот ѕид ти е проблем,знае да изненади живот.
Автоматски споено мислење:

@Генерал благодарам, добар совет ми даде.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.804
Поени од реакции
24.757
Баш денес си мислев, си зборев со тетка ми,и викам тој не гледа по други жени, и ете ти ја инстант карма. Кога си мислиш дека само плавиот ѕид ти е проблем,знае да изненади живот.
Автоматски споено мислење:

@Генерал благодарам, добар совет ми даде.
Не е проблем во гледањето, проблем е ако направи чекор напред. Кај тебе и далечината игра улога и ти создава несигурност. Убаво ти кажа Генерал, размисли со ладна глава пред да донесеш таков заклучок, опипај терен и ако е вистина, исечи му ги јајцата додека спие.
Поздрав и секое добро!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.356
Поени од реакции
6.828
Баш денес си мислев, си зборев со тетка ми,и викам тој не гледа по други жени, и ете ти ја инстант карма. Кога си мислиш дека само плавиот ѕид ти е проблем,знае да изненади живот.
Автоматски споено мислење:

@Генерал благодарам, добар совет ми даде.
Abe kolku ste ludi ova zhenive!
Piel kafe so komshikata i si igral so kucheto. Lele smak sveta, odma presuda i Na strelanje!
Shto vikaat vo Makedonija,
majka shto mi misli nikogash da ne mi se sluchi.
Zhena shto mi misli , sekoj den!

Abe oladi se i ne se sekiraj,

A i od druga strana toa Kontrolite i ne ostavanje na Freiraum pravat bash toa shto ti se sluchuva!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Дали е подобро да покажам дека се лутам или да си го чувам тоа за себе. Инаку ми рече дека не правел ништо погрешно, и дека не му се свиѓала жената. Коњ.:cautious:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.356
Поени од реакции
6.828
Дали е подобро да покажам дека се лутам или да си го чувам тоа за себе. Инаку ми рече дека не правел ништо погрешно, и дека не му се свиѓала жената. Коњ.:cautious:
Abe oladi be!
Nema shto da se lutish! I ti ovde flertuvash so site pa nikomu nishto ! Nikoj (barem ti taka velish) ne te legnal od flert!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom