Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.936
Поени од реакции
8.099
Погрозни створења немало и ќе нема на планетава.
Има

продаените македонски државници кои за да лапаат кеш им ги овозможија сите овие срања.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.649
Поени од реакции
39.038
Благодарение на СДСМ умоболното:

„Денеска ќе го разрешам медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија, д-р Данил Петровски“ – рече министерот за здравство Илир Демири на прес-конференцијата.

https://fokus.mk/demiri-ke-go-razreshi-samo-meditsinskiot-direktor-na-toksikologija-ekonomskiot-direktor-rabotel-dobro/
Само каурите се криви и не знаат да работат. Автохтоните се безгрешни. :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.921
Има

продаените македонски државници кои за да лапаат кеш им ги овозможија сите овие срања.
СДСМ и ВМРО за цело време се на власт и секој мандат правеа отстапки на Албанците на наша сметка. Им дозволуваа уникатни нешта кои важат само за нив. Постепено не донесоа во оваа ситуација во која сме денес. Не е тоа од вчера, ниту е со доаѓањето на Заев. Тоа е долг процес во кој зема дебело учество и Груевски, како што денес истото го прави и Мицкоски. Не знам каква наклоност од Америка очекува ВМРО овие 20 години за вака да си го шитне својот народ на Албанците. Никад нема ВМРО да им бидат поомилени на Американците од СДСМ, колку и да пушат кај Груби и Али. СДСМ се професионалци у тој спорт.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.649
Поени од реакции
39.038
Ај да пробам и јас.

@Ali Pasha дали кога се разминуваш на тротоар со ќафири ги тераш они да се симнат на улица како третокласно население? Дали ги тераш да ти ја дадат облеката што ја носат во случај ако е поубава и поскапа или ги оставаш и понатаму да ја носат? Бидејќи ако не го правиш ова, според зборовите на твојот лажен пророк, педофил и убиец мухамед тоа ти е харам и ќе гориш во пеколот.
Ooo ali baba çë odgovoris?
@Ali Pasha
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.614
Поени од реакции
4.710
Прегледај го приврзокот 414007

Ммм придобивки од соживотот и ено опшесво за сите.
А и лицата со истечени договори исто така...не разбираат македонски.
Автоматски споено мислење:


Леле пајаци за првпат длабоко во Чаир. :eek:
Е немој така...може пак да се издеси некоја полицајка доброволно да се акне од некој од „пајаците„.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
539
Поени од реакции
1.020
Ovie vasi 5 6 posledni komentari ja sodrzat cela nasa istorija Ovie 30 godini.... Poveke vina imaat nasite politicari I predavnici makedonci.... I Trajko od Turkmenistan ke go zede toa sto go imat Albancite dadeno na dlanka od nasite predavnici....ovde vina ima I Amerika I Albancite sekako no mozese da se pogodi Eden da kaze ne ke bidam naklonet primer kon Rusija sigurno nemase genes da bide vaka...
 
A

Ali Pasha

Гостин
@ВардарскиМКД гледаш ли како не може да се избегне шахтата, гомно сум направил бла бла. Еве примети сега како нема потреба ни да го навредам, само ќе му поставам прашање најкултурно и ќе почне да се препелка или да ме вреѓа или да насочува муабет на друга насока, ама одговор нема да ми даде конкретен, пошто е приклештен под менѓеме.

Значи Аљо, алах ти вика дека не смееш да имаш другари каури. Ти имаш другари каури, а плус и виски пиеш. Што правиме сега, ќе се откажеш од вискито и каурите или ќе се откажеш од алах и ќе се печеш под сач на судњи дан? Многу е едноставно прашањето.
Зузар , те боли зузата , што не си го разбрал одговорот. Еве ти давам шанса повторно, пиши колку страни си читал, (ако воопшто читаш), со истиот range , чисто двоцифрена бројка (бидејќи тестот со едноцифрената го помина), па ќе ти го цртам и мојот одговор (оти другачије не разбираш). Тек потоа ќе идеме со матрици, детерминанти и функции!
Ова со „најкултурно“, значи ти е врвот, цело време твоите постови пукаат од навреди, и веднаш се навреди од едно мое емоји (што е вистина, само тоа го произведуваш во постовите), ама да како може еден арнаут да помисли дека постовите не ти вредат :eek:.

Само да ти појаснам едно, вистина тука има три вида на членови, кој зборуват албански:
1. Еден што вика попаметниот секогаш попушта, па вика арно бе зузар, верувај во тоа што ни сам не веруваш (тигарот).
2. Другиот вика , аман бе доста ни е од будали, секогаш да им попуштаме, дај да му напишам аргументи да го убедам (Пуно).
и
3. Тоа сум јас, што викам ај да ги тресам малце мадињата со оваа сорта како зузата, вардарианот, и еден куп морони.
п.с не ми кажавте дали верувате во светото тројство, и дали одите во црква?
Според одговорот ви спремам нови инструкции, прашања и обуки
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.965
Поени од реакции
24.207
Зузар , те боли зузата , што не си го разбрал одговорот. Еве ти давам шанса повторно, пиши колку страни си читал, (ако воопшто читаш), со истиот range , чисто двоцифрена бројка (бидејќи тестот со едноцифрената го помина), па ќе ти го цртам и мојот одговор (оти другачије не разбираш). Тек потоа ќе идеме со матрици, детерминанти и функции!
Ова со „најкултурно“, значи ти е врвот, цело време твоите постови пукаат од навреди, и веднаш се навреди од едно мое емоји (што е вистина, само тоа го произведуваш во постовите), ама да како може еден арнаут да помисли дека постовите не ти вредат :eek:.

Само да ти појаснам едно, вистина тука има три вида на членови, кој зборуват албански:
1. Еден што вика попаметниот секогаш попушта, па вика арно бе зузар, верувај во тоа што ни сам не веруваш (тигарот).
2. Другиот вика , аман бе доста ни е од будали, секогаш да им попуштаме, дај да му напишам аргументи да го убедам (Пуно).
и
3. Тоа сум јас, што викам ај да ги тресам малце мадињата со оваа сорта како зузата, вардарианот, и еден куп морони.
п.с не ми кажавте дали верувате во светото тројство, и дали одите во црква?
Според одговорот ви спремам нови инструкции, прашања и обуки
Ти помина тебе редот за прашања, ти дадов џокер и ти одговорив за полжавот иако прв те прашав. Не ми избегавај и не ми мудрувај туку одговори на едноставното прашање: Ќе се откажеш од алах и педофилот мухамед или ќе се откажеш од другарите каури? Ќе одговориш или ќе изводиш ќерефеќии?

П.С. Пуно и аргументи :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
29 март 2024
Мислења
435
Поени од реакции
837
Ovie vasi 5 6 posledni komentari ja sodrzat cela nasa istorija Ovie 30 godini.... Poveke vina imaat nasite politicari I predavnici makedonci.... I Trajko od Turkmenistan ke go zede toa sto go imat Albancite dadeno na dlanka od nasite predavnici....ovde vina ima I Amerika I Albancite sekako no mozese da se pogodi Eden da kaze ne ke bidam naklonet primer kon Rusija sigurno nemase genes da bide vaka...
Каква русија не треси зелени, тие на србите не им помогнаа не па на нас.
 
A

Ali Pasha

Гостин
Ти помина тебе редот за прашања, ти дадов џокер и ти одговорив за полжавот иако прв те прашав. Не ми избегавај и не ми мудрувај туку одговори на едноставното прашање: Ќе се откажеш од алах и педофилот мухамед или ќе се откажеш од другарите каури? Ќе одговориш или ќе изводиш ќерефеќии?

П.С. Пуно и аргументи :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ти одговорив на едното прашање, ама не си доволно паметен да го прочиташ одговорот. Пиши двоцифрена бројка, па ќе ти го покажам одговорот.
Не ми одговори дали веруваш во светото тројство? Одиш ли во црква?
Ај вака попросто, веруваш дека Исус е син на Господ, или мислиш дека Марија се ебала со комшијата , па така се роди Исус?
Треба да знам каков профил на „верник“ си, па така да ти одговорам.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
982
Поени од реакции
1.054
Ти одговорив на едното прашање, ама не си доволно паметен да го прочиташ одговорот. Пиши двоцифрена бројка, па ќе ти го покажам одговорот.
Не ми одговори дали веруваш во светото тројство? Одиш ли во црква?
Ај вака попросто, веруваш дека Исус е син на Господ, или мислиш дека Марија се ебала со комшијата , па така се роди Исус?
Треба да знам каков профил на „верник“ си, па така да ти одговорам.
Само да праша и овој како тебе, болничар е, нусето како адвокат го брани, незнае човекот, ништо страшно.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.292
Поени од реакции
8.904
Само да праша и овој како тебе, болничар е, нусето како адвокат го брани, незнае човекот, ништо страшно.
Трибализам се нарекува тоа.

1713821285004.png
 
A

Ali Pasha

Гостин
Само да праша и овој како тебе, болничар е, нусето како адвокат го брани, незнае човекот, ништо страшно.
Еу хе нонен...лут како рис :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom