Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јануари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dobar den dobri luge. Sakam da postavam prasanje, dokolku nekoj imat izvadeno bugarska vozacka dozvola.
Koja e momentalnata procedura, i kolku pari koshtat.
Dokolku nekoj imat informacija neka spodelit!
Ako ne e neshto smeneto, treba da zivees 6 meseci vo bugarija, barem taka bese noviot zakon.
Dokolku nekoj znae poveke, neka ne izvesti, i jas sakam da promenam B kategorija ama posledniot posrednik sto go prasav mi rece deka mnogu tesko.
 
Член од
19 март 2023
Мислења
32
Поени од реакции
23
Zdravo na site,
Dali imate info kolku vreme se ceka na Finalna?
“eksperten finalen pregled pred da bidi razgledana od savjeta po grazdanstvo. “
 
Член од
23 март 2024
Мислења
1
Поени од реакции
2
Zdravo,dali nekoj ima transakcija kaj treba fa se plati za bugarski pasos...Na intervju ne mi dadoa list kade treba da platam
Mi rekoa proveri na stranata nikade nemozam da najdam
 
Член од
9 април 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. Jas bev na intervju minatiot mesec, inaku vo edna od prijavite imam goltnato edna bukva, dali e seriozna greskata ili ke baraat da me koregiraat vo tek na procedura?
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
251
Dobar den na site. Deneska proveriv, kerkata e vlezena vo ukaz. Polozitelno na 19.01.2024, br izlezeno vo juli 2021 (bidejkji intervjuto go napravi vo amb vo Skopje). Momentalno ziveeme site vo Avstrija. Pa imam prasanje dali nekoj podigal drzavjanstvo vo Bugarska ambasada niz nekoja od evropskive drzavi? Bi bila blagodarna ako nekoj mi pise. Za zal zaglavena e so mk pasosot do kraj na maj (duri togas dobi termin vo mk ambasada, probavme i po brza postapka bo mk ama nikoj ne se javuva na tel, a elektronskoto zakazuvanje na im raboti, kako sto bese porano). Sekoja informacija vo vrska so moeto prasanje pogore e dobredojdena. Pozdrav do site!
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
184
Поени од реакции
106
Dobar den na site. Deneska proveriv, kerkata e vlezena vo ukaz. Polozitelno na 19.01.2024, br izlezeno vo juli 2021 (bidejkji intervjuto go napravi vo amb vo Skopje). Momentalno ziveeme site vo Avstrija. Pa imam prasanje dali nekoj podigal drzavjanstvo vo Bugarska ambasada niz nekoja od evropskive drzavi? Bi bila blagodarna ako nekoj mi pise. Za zal zaglavena e so mk pasosot do kraj na maj (duri togas dobi termin vo mk ambasada, probavme i po brza postapka bo mk ama nikoj ne se javuva na tel, a elektronskoto zakazuvanje na im raboti, kako sto bese porano). Sekoja informacija vo vrska so moeto prasanje pogore e dobredojdena. Pozdrav do site!
Moj sovet e da go zeme makedonskiot i da idi vo sofija da si sredi se so treba i potoa ako ima potreba uste ednas da odi da si go zeme ama mislam deka moze i da ostane nekoja nok vo hotel a preku ambasadote moze da zaglavi i 4 5 meseci da cekate za dzabe a vaka koga ke zeme mk pasos neka si zakaze u sofija i zavrsena rabota podobro avionska karta odkolku da cekas 1 godina po ambasadite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom