Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo mnogu se zaljubiv vo edna devojka a znam deka taa ne e uf mene zaljubena sto da pravam dali da i kazum deka ja sakam
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Zdravo mnogu se zaljubiv vo edna devojka a znam deka taa ne e uf mene zaljubena sto da pravam dali da i kazum deka ja sakam
Јас би ти предложила прво да се зближиш со неа да видиш дали таа има чувства кон тебе, дознај што ја прави среќна и ако не е многу загреана пробај да ја освоиш, романтика е заборавена а и те како потребна за денешниве млади парови.
 
Член од
30 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ok ke probam da ja osvojam so romantika,
ako ne uspee toa e vi blagodaram za pomosta
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
610
Поени од реакции
1.909
Ok ke probam da ja osvojam so romantika,
ako ne uspee toa e vi blagodaram za pomosta
Јебеш романтике брале, после ќе дојдеш на форумов и жените ќе ти се криви зошто откако си посветил внимание и пажња, си се зближил, си правел работи што сака и си ја запознал убаво, ти удрила корпа и ќе имаш омраза спрема женски.
Ако ја сакаш и ти се свиѓа, идеш и директно, слушај, ми се свиѓаш и стварно би сакал да имам нешто повеќе со тебе од другарство, едноставно друкше неможам.
Ова можеш да го формулираш и презентираш како сакаш ама поентатат на муабетот да ти е тој, па шта буде нека буде.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.854
Поени од реакции
23.600
Јас би ти предложила прво да се зближиш со неа да видиш дали таа има чувства кон тебе, дознај што ја прави среќна и ако не е многу загреана пробај да ја освоиш, романтика е заборавена а и те како потребна за денешниве млади парови.
@mkd1999

Ова ти е најлош можен совет и гарантиран рецепт за френдзона. Буквално подобро да и идеш и да и кажеш дали сакаш да се ебеме него ли ова да го направиш. Правило број еден на тема жени нека ти биде: Не слушај совет од жени за жени.

Лусинда ништа лично, не дека намерно беше, ама го носиш детено на грешен пат. Исто ако имаш синови утре не им го давај овој совет ако сакаш да имаат искуства со жени уопште.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.467
Поени од реакции
3.198
Голем дел од женските во последните години се доста агресивни пошто никој не им се удвара и сега ти влегуваш во шестаестерец со романтика има да те ,,парчосаат"..а ретко која ќе го препознае тоа (што го правиш од твоја страна) и ќе знае да го цени,бројот на таквите е минорен скоро и да не постои..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
@cholismo е во право што вика дека многу од форумов треба да ги заобиколиш камо да ги запознаеш у живо.
Не требало романтика, ако нека ви се за one stand сите па ќе квичите сите жени дека биле курви.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
@cholismo е во право што вика дека многу од форумов треба да ги заобиколиш камо да ги запознаеш у живо.
Не требало романтика, ако нека ви се за one stand сите па ќе квичите сите жени дека биле курви.
Тоа е проблемот со мажите во Македонија.Сеуште бараат моќ врз жената, тоест да можат да ги лечат нивните селски балкански комплекси, а жената да трпи, ќути и служи.Типична патријахална диктатура.
Сакаат врска базирана на грубост и доминација.Вакви познавам еден тон и кога нешто нема да им биде погодено веднаш се жалат како тоа сите жени биле курви или трчале по пари.
Балканецот сеуште не може да се ослободи од своите комплекси.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
610
Поени од реакции
1.909
@cholismo е во право што вика дека многу од форумов треба да ги заобиколиш камо да ги запознаеш у живо.
Не требало романтика, ако нека ви се за one stand сите па ќе квичите сите жени дека биле курви.
Романтика е потребна и клучна во врска/брак. Посебно во долга/сериозна врска/брак, за да се покажува пажња и жената да се чувствува сакано и да и прошара денот со некој гест/збор.
Ама не пред тоа, самиот вика дека она не е заљубена во него, можда не го ни приметува, он требало романтичен да бил со неа, едноставно немате појма што пишувате и тоа така не функционира. Само ќе си изгуби време, живци, ќе влезе во френдзоун и ќе попие корпа.
Не се научивте да дискутирате а да не мешате екстреми, одма или е бело или црно, само битно на вас да ви се угоди, класика жени.
И јас жениве од форумов би ги избегнал од радиус 1км.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.381
Поени од реакции
40.200
Тоа е проблемот со мажите во Македонија.Сеуште бараат моќ врз жената, тоест да можат да ги лечат нивните селски балкански комплекси, а жената да трпи, ќути и служи.Типична патријахална диктатура.
Сакаат врска базирана на грубост и доминација.Вакви познавам еден тон и кога нешто нема да им биде погодено веднаш се жалат како тоа сите жени биле курви или трчале по пари.
Балканецот сеуште не може да се ослободи од своите комплекси.
Не е тоа погрешно. Погрешни се новите концепти каде што мажот готви, пере, пегла, ја чува куќата додека жена му се онади со швалерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom