Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.919

Фууј одвратни!

Еве го вистинското лице на ДПНЕ. Ништо не е сменето, исти се како СДС - велепредавничка. Приматот на пушење албански курови сакаат тие да го имаат. Ете сè се потврди што @Björn кажа. ДПНЕ и СДС активно ја албанизираат државава.

@kano еве ги твоите војводи што прават. Уште малце ќе им дадат на Албанците да се населуваат во Источна Македонија, па после скроз цела Македонија да ја бараат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955

Фууј одвратни!

Еве го вистинското лице на ДПНЕ. Ништо не е сменето, исти се како СДС - велепредавничка. Приматот на пушење албански курови сакаат тие да го имаат. Ете сè се потврди што @Björn кажа. ДПНЕ и СДС активно ја албанизираат државава.

@kano еве ги твоите војводи што прават. Уште малце ќе им дадат на Албанците да се населуваат во Источна Македонија, па после скроз цела Македонија да ја бараат.
prvo vas gomnata shareni posle niv. ne se sekiraj ke im dojde redot.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.919
prvo vas gomnata shareni posle niv. ne se sekiraj ke im dojde redot.
Не беа сите во Шарената предавници и да не заборавиме дека ДПНЕ пред тие настани, активно и официјално ја албанизираше државата. СДС само го убрза тоа темпо и војводите трчаат да го стигнат. Чаре од ова улижување никогаш нема да има, со ваквиве партии на власт.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.084
Поени од реакции
4.858
@zmijuga, зш бе така ја направи Лефица моја?
Ја само реков дека единствено Левица ЈАСНО и ЈАВНО говори дека ќе поништува договори Нивици и бугаристански, ќе враќа име МАКЕДОНИЈА и затоа го имаат мојот глас, ти да не си за балистиве... или ајде искрено во кој дел од Северџганскио Сојуз си?

Не сум член на ниту една партија, ниту претендирам да бидам. И не уставот не мораше и не мора да се смени. Таквите грозни лаги служат за одобрување на предавствата на политичарите и пасивизација на народниот глас. Нашиот устав е за сите да, но зошто не се потенцираат сите луѓе на планетата Земја, а не само Македонците, Албанците, Ромите итн. Се потенцираат заради нивната улога во оваа држава, а реално само Македонците придонеле за државава.
Бугарите работеле против државава и уште работат, затоа луд и антимакедонски чин е да се внесат.
за татромонголоидите си прав, а за овие другиве не ќе да е така.
Балистите што се во устав и тие ли се бореле за Македонија?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.919
за татромонголоидите си прав, а за овие другиве не ќе да е така.
Балистите што се во устав и тие ли се бореле за Македонија?
Пишав дека само Македонците заслужуваат да бидат спомнати во условот. Албанците да, не заслужуваат да бидат во уставот, бидејќи имаат поголема штета направено врз Македонците од Србите и Бугарите заедно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.125
Поени од реакции
8.409
Не сум член на ниту една партија, ниту претендирам да бидам. И не уставот не мораше и не мора да се смени. Таквите грозни лаги служат за одобрување на предавствата на политичарите и пасивизација на народниот глас. Нашиот устав е за сите да, но зошто не се потенцираат сите луѓе на планетата Земја, а не само Македонците, Албанците, Ромите итн. Се потенцираат заради нивната улога во оваа држава, а реално само Македонците придонеле за државава.
Бугарите работеле против државава и уште работат, затоа луд и антимакедонски чин е да се внесат.
Na toa trebase da se misli koga se pravese ustavot, sega e kasno, jas ne vikam deka opravdano e da bidat bugarite vo ustav, ama taka si se namestil, koga si gi napikal site drugi I niv ke gi piknes. Da ne bese napraven ustavot taka glupo, ne ke mozese nikoj ni da bara nitu da te natera ili ucenuva sega so toa.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
139
Поени од реакции
495
Во пресрет на вчерашниот митинг, а се однесува за сите. Зарем не е директно кршење на закон палење на пиротехника, опасност по околината и животот, загадување на животната средина, и давање на необучени (а можеби некои и малолетни) лица да ракуваат со пиротехнички материјал? Во толпа народ, необезбедено..? Сигурно и непријавено, бидејќи ако е пријавено присутните џандари не постапувале по должност за безбедноста на граѓаните. Паралелно со ова, секој викенд навивачките групи добиваат казни за истото, за употреба на пиротехника. За другар прашувам.. :unsure:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.006
Поени од реакции
8.574
1712344169697.png
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.354
Поени од реакции
40.168
Ај ги разбирам децава без мозок што се и се палат на комуњаризмот на Левица и веруваат у нркакви идеали, али овие воздрасниве не можам да ги разберам.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
@zmijuga, зш бе така ја направи Лефица моја?
Ја само реков дека единствено Левица ЈАСНО и ЈАВНО говори дека ќе поништува договори Нивици и бугаристански, ќе враќа име МАКЕДОНИЈА и затоа го имаат мојот глас, ти да не си за балистиве... или ајде искрено во кој дел од Северџганскио Сојуз си?


за татромонголоидите си прав, а за овие другиве не ќе да е така.
Балистите што се во устав и тие ли се бореле за Македонија?
поима неам иам криза на идентитет i ideologia za tito ,неутралан sam ,економскито статус лугето ги определува закој д а бидат ,например и во римска република пред да биде имеприја ,народот се поделил мегу шула кој ги застапуваше богатите и маруис кој ги подржуваја сиромашниот плебс ,potoa doaga cezar so tetkamu julia koja bese povrzana so maruis ama go ubivat ovue sine brute i casius koj be povrzani so sula itaka politcki imalo civilna vojna mi sea ja za koj da s eopredelam za sula ili za maruius slicno ti e i denes za kurto ili murto

1712347259912.png
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.210
Поени од реакции
20.921
поима неам иам криза на идентитет i ideologia za tito ,неутралан sam ,економскито статус лугето ги определува закој д а бидат ,например и во римска република пред да биде имеприја ,народот се поделил мегу шула кој ги застапуваше богатите и маруис кој ги подржуваја сиромашниот плебс ,potoa doaga cezar so tetkamu julia koja bese povrzana so maruis ama go ubivat ovue sine brute i casius koj be povrzani so sula itaka politcki imalo civilna vojna mi sea ja za koj da s eopredelam za sula ili za maruius slicno ti e i denes za kurto ili murto

Прегледај го приврзокот 411918
Што е ова бе друже, зошто ваква неписменост? Со две леви нозе да не пишуваш на тастатура? Дај не туку ја полнете темава со глупости ако немате некој конструктивен коментар и пост на место.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.919
Нека победи било кој претседател, освен Стево. Пет години во виткање кичма се доволен показател и цела полна сала Борис Трајковски со партиски војници нема да може да нè увери во спротивното.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
Што е ова бе друже, зошто ваква неписменост? Со две леви нозе да не пишуваш на тастатура? Дај не туку ја полнете темава со глупости ако немате некој конструктивен коментар и пост на место.
ме мрзи да објаснуем реторика полемика и дијеалтика ,ко зна svatice ko nezna nema da sfati ni kasno
Автоматски споено мислење:

Нека победи било кој претседател, освен Стево. Пет години во виткање кичма се доволен показател и цела полна сала Борис Трајковски со партиски војници нема да може да нè увери во спротивното.
Стево ти е последен меѓу нееднаквите
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.593
Поени од реакции
8.010
Ај ги разбирам децава без мозок што се и се палат на комуњаризмот на Левица и веруваат у нркакви идеали, али овие воздрасниве не можам да ги разберам.
А можеш да разбереш дека дури и тоа дно од Левица е многу подобро од септичката јама на СДС и ДПНЕ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom