Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Сите ги заборавија убијците на девојчето и чичкото во Македонија. И убиецот на Пино. И други убиства.
слушни го инспекторот Жарко, покрај кликбејтс постои вели и тактика на намерно ширење дезинформации. Ја безбедност не сум учел, но ова ми е многу логички со дезинформацииве.
За кои ја еве лично не знам веќе што е вистина, што не. Ама еве, телото уште не можат да го најдат, 10 дена копаат и трагаат.

битно не заврши како што се надав.
Не викам дека не, има логика за да се опуштат сторителите и тука да ги начекаат ама да ја обвинуваат мајката за таква работа е стварно нехумано, знаат дека на линч ќе оди во јавноста, освен и таа ако се нафатила на таков потег со полицијата, којзнае.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.833
Kaj nas imase edna desavka (odamna, jas rabotev na toj predmet) covek so voziloto pregazuva 2 godisno dete (romĉe).. covekot na raspit kazuva deka si vozel najnormalno i slusnal udar i mislel kutre nesto mace i se svrtel da vidi i sto da gleda.. zgazuva dete.. iskaca odma brzo se javuva ambulanta site saltanati, konstatiraat smrt.. covekot e osloboden od sekakvo obvinenie bidejki spored vestacenjeto ne mozel da vidi tolku malo dete baska sto ne e na glavna ulica tuku sporedna i ne razviva ogromna brzina.. A sto e najtragicno, covekot vika deka nigde nemase roditel, duri brzata pomos bila pobrza od sto dosol nekoj da vidi deka e udreno deteto od rodninite/roditelite.. Znaci odgocornost krivicna nosi roditelot bidejki ne mozes bez roditelska griza da ostavis 2 godisno dete taka da šeta samo.. Vo konkretniov slucaj, ako go zgazile deteto ne trebalo da panicat, ke dojde uvidna, ke zabelezo sve sto treba i na kraj majkata ke go jade posto ne smees da ostavis dete tuku taka samo.. Pa ja sum roditel be kaj smeam 2 god od vid da go izgubam deteto.. 2 deca imam ednoto e 5 ednoto e 3, sekogas kaj i da sme vo park ako mu se primocka na ednoto, drugoto go vikam tuka do mene da stoi..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Kaj nas imase edna desavka (odamna, jas rabotev na toj predmet) covek so voziloto pregazuva 2 godisno dete (romĉe).. covekot na raspit kazuva deka si vozel najnormalno i slusnal udar i mislel kutre nesto mace i se svrtel da vidi i sto da gleda.. zgazuva dete.. iskaca odma brzo se javuva ambulanta site saltanati, konstatiraat smrt.. covekot e osloboden od sekakvo obvinenie bidejki spored vestacenjeto ne mozel da vidi tolku malo dete baska sto ne e na glavna ulica tuku sporedna i ne razviva ogromna brzina.. A sto e najtragicno, covekot vika deka nigde nemase roditel, duri brzata pomos bila pobrza od sto dosol nekoj da vidi deka e udreno deteto od rodninite/roditelite.. Znaci odgocornost krivicna nosi roditelot bidejki ne mozes bez roditelska griza da ostavis 2 godisno dete taka da šeta samo.. Vo konkretniov slucaj, ako go zgazile deteto ne trebalo da panicat, ke dojde uvidna, ke zabelezo sve sto treba i na kraj majkata ke go jade posto ne smees da ostavis dete tuku taka samo.. Pa ja sum roditel be kaj smeam 2 god od vid da go izgubam deteto.. 2 deca imam ednoto e 5 ednoto e 3, sekogas kaj i da sme vo park ako mu se primocka na ednoto, drugoto go vikam tuka do mene da stoi..
Според тоа што објавија досега медиумите,пијани биле и не возеле прописно.
Мајката секако треба да сноси одговорност што го оставила детето само, најверојатно подолго од тоа што првично го изјави.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Па не можи во еден ден да пишат две различни теории.
Прво ја обвинија мајката, сега испаѓа друго
Од кај му е нив инфото дека мајката гуглала граничен премин ?
Страшно како го користат секој немил настан за кликови и внимание
Ova moze da e klasika '' rasipan telefon '' spekulacija.

Ona moze guglala granicen premin, krivicna odgovornost i slicno, otkako deteto go snemalo, i na internet se iznapisaa 200 dezionfromacii, pa vestacenjeto i toa da pokazalo, a vo javnost da se pretstavi deka istoto go pravela pred deteto da go snema sto od segasna persketiva se ispostavuva kako klasicna laga i dezinformacija.

Drugo, ona tuka si snosi vina i so ova ke treba da zivee do krajot na zivotot, nieden roditel ne smee da ispusti 2 godisno dete vaka, bukvalno ko oci vo glava trebala da ja cuva, i ona tuka kako majka potfrlira, za zal, napravila nenamerna greska koja sega ima fatalen epilog.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.833
Jas krivicata ja gledam vo majkata.. dokolku si go gledala detenceto i ne go ostavela tuku taka 15 minuti (sto e ogromno vreme, duri i 2 minuti se mnogu za 2 god dete da ne go zapazuvas), nemalo toa samo da seta i ovie mrtvacive da go zgazat.. baska od kaj oni bi pretpostavuvale dete deka ke im izleze na ulica kolku god i da bile pijani..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Jas krivicata ja gledam vo majkata.. dokolku si go gledala detenceto i ne go ostavela tuku taka 15 minuti (sto e ogromno vreme, duri i 2 minuti se mnogu za 2 god dete da ne go zapazuvas), nemalo toa samo da seta i ovie mrtvacive da go zgazat.. baska od kaj oni bi pretpostavuvale dete deka ke im izleze na ulica kolku god i da bile pijani..
Шо збораш бе ? А тоа што не пријавија во полиција и брза помош и ја фрлија во депонија тоа нема везе, не знаеле дека ке им излезе дете ... да бог да скапат во затвор во најтешки маки
Го оставија кутрото да скапва на ѓубриште,куче нема да го фрлам така ако го извадам камоли две годишно дете.

Убаво напиша видук, совозачот која будалетина испадна во случајот, наместо да пријави и да нема никаква одговорност сега ќе скапи во затвор и тој
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.833
Шо збораш бе ? А тоа што не пријавија во полиција и брза помош и ја фрлија во депонија тоа нема везе, не знаеле дека ке им излезе дете ... да бог да скапат во затвор во најтешки маки
Го оставија кутрото да скапва на ѓубриште,куче нема да го фрлам така ако го извадам камоли две годишно дете.

Убаво напиша видук, совозачот која будалетина испадна во случајот, наместо да пријави и да нема никаква одговорност сега ќе скапи во затвор и тој
Abe krivi se normalno bidejki gromorozen cin napravile od koga ja udrile.. ama pricinsko posledicnata sostojba na soobrakjajkata e storena so negrizata na majkata.. sakav da ukazam deka dokolku i pruzile pomos i ne napravile gromorozen cin, nemalo krivicno da odgovaraat..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Abe krivi se normalno bidejki gromorozen cin napravile od koga ja udrile.. ama pricinsko posledicnata sostojba na soobrakjajkata e storena so negrizata na majkata.. sakav da ukazam deka dokolku i pruzile pomos i ne napravile gromorozen cin, nemalo krivicno da odgovaraat..
Не мора да значи,ако возеле пијани и непрописно и те како ќе одговараа.
Не знаеме што точно се случило,во текот на денот ќе има повеќе информации и детали
Засега се што се пишува треба со резерва да се земи
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.265
Поени од реакции
12.808
Шо збораш бе ? А тоа што не пријавија во полиција и брза помош и ја фрлија во депонија тоа нема везе, не знаеле дека ке им излезе дете ... да бог да скапат во затвор во најтешки маки
Го оставија кутрото да скапва на ѓубриште,куче нема да го фрлам така ако го извадам камоли две годишно дете.

Убаво напиша видук, совозачот која будалетина испадна во случајот, наместо да пријави и да нема никаква одговорност сега ќе скапи во затвор и тој
Ај смири се ако не? Ќе прочиташ некоја вест од српскиве портали и одма идеш тука си прашања. Кој сакаш да ти ги одговори? Чекај да помине време, че кажат шо и како. У вакви ситуации гледаат само пари од кликови да прават, па постираат све живо, а ти паѓаш на сите финти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Го згрешија човекот, тој на сликата шо го објавуваат сите не е од осомничените :facepalm:
Мајко света, нек си ебат матер и социјални мрежи и све
Автоматски споено мислење:

Ај смири се ако не? Ќе прочиташ некоја вест од српскиве портали и одма идеш тука си прашања. Кој сакаш да ти ги одговори? Чекај да помине време, че кажат шо и како. У вакви ситуации гледаат само пари од кликови да прават, па постираат све живо, а ти паѓаш на сите финти.
Ај ти смири се ако не, ова шо го постирам јас е потврдено на телевизија од Вучиќ, дека девојчето е изгазено и телото е фрлено во депонија, друго ништо не напишав, ако добро читаш ќе видиш дека јас од преге критикувам за сите вести шо се шират тука а и по медиуми
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.265
Поени од реакции
12.808
Го згрешија човекот, тој на сликата шо го објавуваат сите не е од осомничените :facepalm:
Мајко света, нек си ебат матер и социјални мрежи и све
Автоматски споено мислење:


Ај ти смири се ако не, ова шо го постирам јас е потврдено на телевизија од Вучиќ, дека девојчето е изгазено и телото е фрлено во депонија, друго ништо не напишав, ако добро читаш ќе видиш дека јас од преге критикувам за сите вести шо се шират тука а и по медиуми
Па може да се коментира по официјални вести, да се коментира кажаното. Триста варијанти извадивте за еден саат, како под норма.
Згазено, фрлено, тоа знаеме. Уште не знаеме како и зошто, треба да чекаме. Србите се експерти за вакви теми, како кај нас коа беше Диво Насеље, Вања и слично.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Во 15 часот ќе има обраќање од министерот Гашиќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom