Зошто сте сами?

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Ednas ti pisav deka samo oti si fin i si znael da “vodis” muabet ne ti garantira nicie vnimanie a nitu pak telo, vreme a najmalku vrska.

A navodno cenzuriraniot zbor ne ti go cenzurira mentalitetot i sfakjanjata i zatoa si sam. Tie dve tocki vo zborot ne go menuvaat znacenjeto i ne te isklucuvaat od vina. Sledno ne bi se iznenadil da napises kako vakvite kurvi ne se tepani i treba da bidat tepani, kako toj General koj pisuvase slicni i mnogu graficki potisnati revenge fantazii za tepanje zeni.

Za grev.

34 godini a narekuvas zeni kurvi.
Gi ima dezurni po temite, vidi koj ke me citira da ti pomogne i sfati vo koe drustvo na samci si i zosto, se nadevam ke te osvesti TOA ako ne ovoj moj komentar koj mislam deka samo ke ti dirne ego i ke mi vratis genericki vo vid na eftina samoodbrana koja preminala nekoja linija na drskost samo za da ja smetas srazmerna.

Ta
После некои животни искуства кои ги имав, не им верувам на жените. Тоа сакам да кажам. Не кажав дека сите жени се курви, но се однесуваат како ладни курви и насилството спрема жените никогаш не сум го поддржал, без разлика што и да прават. Сега, ти враќам на коментарот, по што бев зафатен со една жена (белоруска), која ми беше забава за овој викенд: фина , сè е ок, малку зборуваше и почна да ми оди на нерви после два дена и ноќевање со алкохол, дрога и секс. Едвај ја истерав од станот, пред еден час си замина; сакаше типката и денес да спие кај мене. Фак оф. Следен викенд, некоја друга.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
После некои животни искуства кои ги имав, не им верувам на жените. Тоа сакам да кажам. Не кажав дека сите жени се курви, но се однесуваат како ладни курви и насилството спрема жените никогаш не сум го поддржал, без разлика што и да прават. Сега, ти враќам на коментарот, по што бев зафатен со една жена (белоруска), која ми беше забава за овој викенд: фина , сè е ок, малку зборуваше и почна да ми оди на нерви после два дена и ноќевање со алкохол, дрога и секс. Едвај ја истерав од станот, пред еден час си замина; сакаше типката и денес да спие кај мене. Фак оф. Следен викенд, некоја друга.
Од напишаново може да се заклучи дека жените општо не се проблемот туку типот на жените кои тебе ти се допаѓаат.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
185
Поени од реакции
186
Па половина од овие проблеми можеш да ги решиш со малку спорт!
Да! Сериозен сум!
Ништо не помага повеќе за депре и анксиозност од активност на отворено! Ем малкуцка ќе си поправиш форма ;)
Не мора ни скроз да ослабиш! Остај ги овие теретани што ти предлагаат. Таму само ќе си набиеш комплекси и ќе дишиш смрдена пот!

Еве од мене ќе почнам…
Летно време пливам, пролет/есен трчам, едино преку зима е малце зафркнато… ама оваа се погоди само 2 месеца да биде!
Спортувај на отворено! Пронајди се во нешто, па макар и јога нека биде. Бескрајно многу можности имаш!
Јас едвај чекам да завршам со работа, да отидам да се истрчам и да поуживсм во природа! Таму ми е паметот. Веќе не се замарам со глупости.
Кога ќе се средиш психички, кога ќе почнеш да запознаваш нови луѓе, ќе почнат да се местат коцките…
Толку
Фала за советот :) Почнувам со спорт на 29ти месецов со онлајн тренер, па се надевам на подобро. Возам точак ама кога е топло, често подолги релации (15-25) километри правец, често Охрид - Радожда, лесен е патот и е рамен, а мене ми одговара. Се надевам пролетва дека ќе можам да одам и во планина по чај, барем викенди кога ќе сум слободен.

@курајбер теретана обавезно, мислам дека се осеќав најубо таму, малку анксиозноста упм, ама ок ми беше
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Фала за советот :) Почнувам со спорт на 29ти месецов со онлајн тренер, па се надевам на подобро. Возам точак ама кога е топло, често подолги релации (15-25) километри правец, често Охрид - Радожда, лесен е патот и е рамен, а мене ми одговара. Се надевам пролетва дека ќе можам да одам и во планина по чај, барем викенди кога ќе сум слободен.

@курајбер теретана обавезно, мислам дека се осеќав најубо таму, малку анксиозноста упм, ама ок ми беше
На добар пат си со знак забрането полукружно :)
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.363
Поени од реакции
4.718
...чувството на самотија е полошо од фактичката самотија.Кога си покрај еден куп луѓе а се осеќаш толку сам. Денешницата и интензивното присуство во виртуалната реалност го носи човека сакал или нејќел во таа најтешка форма од самотија, и тоа е почетниот и клучен фактор во повеќето депресивни состојби.Неофамно читав една најчна стидија во Германија секој 3 пати од тоа...поразителна статистика :(
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.799
...чувството на самотија е полошо од фактичката самотија.Кога си покрај еден куп луѓе а се осеќаш толку сам. Денешницата и интензивното присуство во виртуалната реалност го носи човека сакал или нејќел во таа најтешка форма од самотија, и тоа е почетниот и клучен фактор во повеќето депресивни состојби.Неофамно читав една најчна стидија во Германија секој 3 пати од тоа...поразителна статистика :(
Сам и осамен се две различни работи, можеш да имаш 10 деца и да бидеш осамен....стварта е колку се осеќаш поврзан со универзумов и знаеш кој си и што си, или поточно кажано знаеш што не си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom