Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.356
Поени од реакции
46.616
Скоро сите девојки во нивната свест посакуваат и мечтаат за добар дечко но потоа реалноста ќе ги удри мислејки дека таквите момци се многу досадни и затоа се залетуваат само по погрешни па се разочаруваат и почнуваат да ги етикетираат сите како сељаци и многу ретко им даваат шанса на добрите момци односно ретко си даваат шанса себе си да бидат среќни.
@Hm_Hm љубовниов гуру наш избегал од резерватот :cool:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Ова е пред се тема на која треба да одговараат жените затоа што ние не можеме да дадеме објективно мислење по ова прашање. Инаку за да можеш да препознаеш и цениш фина девојка мора да имаш барем една врска со некоја идиотка која психички ќе проба да те потчини. Од тебе зависи што ќе научиш од таква врска.
 
D

Diferans

Гостин
Ова е пред се тема на која треба да одговараат жените затоа што ние не можеме да дадеме објективно мислење по ова прашање
Кога ние жените би знаеле, би кажале некому, тој некој би кажал на некој трет, па тој би ја запишал и би ја објавил тајната и со тоа светот би бил спасен.

Но вистината е дека добар дел од животот на луѓето е раководен од чисто биолошки и еволуциски пориви, како бирање партнер кој е добар генетски материјал. Во попримитивниот дел на мозокот, таканаречениот рептилски мозок, се наоѓа причината зошто бираме партнери како што бираме, но нашата свест нема баш пристап до ова знаење...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.455
Срцка абе зш толку строго, како мислиш не
Треба да се промени, некој ако очигледно прави грешки треба да се промени и да му се укаже каде греши,

и да работи на себе, јас не сум истата што сум била пред 20 години, и ти не си истата, така? Има нешто што се вика втора шанса, не треба одма да си го растураш бракот, шанси давај, некој луѓе сакаат и се променуваат, некој не, но не треба да се брза со одлуки.
Автоматски споено мислење:


Епа денес се 20к, утре ќе се уште 50к и кога ќе видиш оп куќата ја заложил за да ги исплати долговите од фирмата, а не иде, бизнис ко бизнис секој може да отвори али повеќето пропаѓаат. Боље спречити, него лечити.
Не во таа смисла. Во смисла ме тепа сега ама ако ме сака ќе се промени. Или курвештина е ама ме сака и ќе се промени.
Скоро сите девојки во нивната свест посакуваат и мечтаат за добар дечко но потоа реалноста ќе ги удри мислејки дека таквите момци се многу досадни и затоа се залетуваат само по погрешни па се разочаруваат и почнуваат да ги етикетираат сите како сељаци и многу ретко им даваат шанса на добрите момци односно ретко си даваат шанса себе си да бидат среќни.
Златна средина. Се разбира не насилник, ама па некој наивен, предобар, глас да не му се слуша, само да угодува, да плаче ако се скарате.. Ете ќе си дадам шанса да бидам среќна со таков, ама не можам. Мора и нешто мажествено да има, па маж е, а обично тие добрите без девојки се баш такви, повлечени, расплачени, спремни и за робија.

Не сакам јас да живеам во бајка и да ме гледа ко принцеза, за се да ми иде по газот, да постои поради мене.

Некој нормален, обичен, едноставен, со смисла за хумор, забавен, со интереси како моите, со свој живот на страна од мене што ќе си го продолжи и ако сме нешто повеќе, исто како и јас, ништо посебно, ама имам само едно нешто што не го сакам, а тоа е да не е мамино синче. Е толку е едноставно. Ни насилник, ни билдер, ни лепотан, ни богат, ни моќен, ни посакуван, ама не и таков плачко добрадуша.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.008
Поени од реакции
686
Некој нормален, обичен, едноставен, со смисла за хумор, забавен, со интереси како моите, со свој живот на страна од мене што ќе си го продолжи и ако сме нешто повеќе, исто како и јас, ништо посебно, ама имам само едно нешто што не го сакам, а тоа е да не е мамино синче. Е толку е едноставно. Ни насилник, ни билдер, ни лепотан, ни богат, ни моќен, ни посакуван, ама не и таков плачко добрадуша.
Ти не бараш сопатник, ти бараш ебач што ќе биде на страна.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Не во таа смисла. Во смисла ме тепа сега ама ако ме сака ќе се промени. Или курвештина е ама ме сака и ќе се промени.

Златна средина. Се разбира не насилник, ама па некој наивен, предобар, глас да не му се слуша, само да угодува, да плаче ако се скарате.. Ете ќе си дадам шанса да бидам среќна со таков, ама не можам. Мора и нешто мажествено да има, па маж е, а обично тие добрите без девојки се баш такви, повлечени, расплачени, спремни и за робија.

Не сакам јас да живеам во бајка и да ме гледа ко принцеза, за се да ми иде по газот, да постои поради мене.

Некој нормален, обичен, едноставен, со смисла за хумор, забавен, со интереси како моите, со свој живот на страна од мене што ќе си го продолжи и ако сме нешто повеќе, исто како и јас, ништо посебно, ама имам само едно нешто што не го сакам, а тоа е да не е мамино синче. Е толку е едноставно. Ни насилник, ни билдер, ни лепотан, ни богат, ни моќен, ни посакуван, ама не и таков плачко добрадуша.
Се согласувам со тебе меѓутоа тоа е сепак твое лично мислење и не може да се земе како генерално, затоа што сите сме различни. Под ова мислам и на двете страни. Не сме сите исти и не бараме сите ист тип на партнер.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.455
Ти не бараш сопатник, ти бараш ебач што ќе биде на страна.
А ти си имал таква некоја со која си сакал озбилна врска, а те чувала на страна како втор човек. И сега по тебе, затоа што си полн со омраза спрема жените, секаде гледаш жени што бараат ебачи.

Живот во смисла на друштво, кафани, хоби, пример ако тој секој трет ден игра фудбал, а два дена во неделата си тепа плејстејшн со другар, така и нека си продолжи, зошто има жени, па и мажи што ќе напнуваат цело време да си со нив, како животот да ти завршил готово, се тргаш од сите и се пред тоа и ако одиш на фудбал или на кафе со другар трагедии, не ја сакаш веќе. Е сега малце појасно ти е?
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.008
Поени од реакции
686
А ти си имал таква некоја со која си сакал озбилна врска, а те чувала на страна како втор човек. И сега по тебе, затоа што си полн со омраза спрема жените, секаде гледаш жени што бараат ебачи.
Пробала да ме чува на страна, не успеала. Сега сум среќно женет па сите што пробуваат за внимание летаат дирек на пп блок.

Живот во смисла на друштво, кафани, хоби, пример ако тој секој трет ден игра фудбал, а два дена во неделата си тепа плејстејшн со другар, така и нека си продолжи, зошто има жени, па и мажи што ќе напнуваат цело време да си со нив, како животот да ти завршил готово, се тргаш од сите и се пред тоа и ако одиш на фудбал или на кафе со другар трагедии, не ја сакаш веќе. Е сега малце појасно ти е?
За хоби се согласувам, али кафани не. Ако се двајцата заедно во кафаната, може ако не, не.

Работата кога човек во врска/брак влегува во кафана, е исто како да влегуваш во минско поле, без врска ако си маж или жена. (Don’t give the devil any opportunity to work, беше од Библијата линија ама и те како е многу значајна)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.455
Пробала да ме чува на страна, не успеала. Сега сум среќно женет па сите што пробуваат за внимание летаат дирек на пп блок.

За хоби се согласувам, али кафани не. Ако се двајцата заедно во кафаната, може ако не, не.

Работата кога човек во врска/брак влегува во кафана, е исто како да влегуваш во минско поле, без врска ако си маж или жена. (Don’t give the devil any opportunity to work, беше од Библијата линија ама и те како е многу значајна)
Добро да, батали ја кафаната, стави гледање фудбал.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Пробала да ме чува на страна, не успеала. Сега сум среќно женет па сите што пробуваат за внимание летаат дирек на пп блок.

За хоби се согласувам, али кафани не. Ако се двајцата заедно во кафаната, може ако не, не.

Работата кога човек во врска/брак влегува во кафана, е исто како да влегуваш во минско поле, без врска ако си маж или жена. (Don’t give the devil any opportunity to work, беше од Библијата линија ама и те како е многу значајна)
Зависи колку често оди во кафана и каков се враќа од таму.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.008
Поени од реакции
686
Добро да, батали ја кафаната, стави гледање фудбал.
Гледање фудбал или било каков спорт е хоби. Ако е во спорт барче е ок, со изведница да не е Hooters или Tilted Kilt. (или Tallywalkers за девојките). Незнам какви се спорт барчината Мк, не сум бил одамна.

Зависи колку често оди во кафана и каков се враќа од таму.
За муабет ваѓање е проблемот.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Гледање фудбал или било каков спорт е хоби. Ако е во спорт барче е ок, со изведница да не е Hooters или Tilted Kilt. (или Tallywalkers за девојките). Незнам какви се спорт барчината Мк, не сум бил одамна.

За муабет ваѓање е проблемот.
Ако некој сака муабет да ти извади ќе ти извади. А ако врската ти е осетлива на муабети тогаш тоа не е врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom