Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.613
Поени од реакции
62.750
Помакедонска опција во моментов од Левица ниту има, ниту постоела некогаш.
Moже Апасиев да ветува се и сешто во предизборна кампања. Кога ке го викнат на кафе во Калето, ке прави како тие што ке му кажат. И ова нема да е случај со него само, туку било кој од новонадежните политичари, кои ни се гледаат како најдобрата опција моментално. Јас изгубив секаква надеж дека некој македонски политичар може со сопствена глава да носи одлуки во корист на Македонија. Ке излезам да гласам за Македонска партија, ама никако за СДС.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.183
Поени од реакции
16.050
Moже Апасиев да ветува се и сешто во предизборна кампања. Кога ке го викнат на кафе во Калето, ке прави како тие што ке му кажат. И ова нема да е случај со него само, туку било кој од новонадежните политичари, кои ни се гледаат како најдобрата опција моментално. Јас изгубив секаква надеж дека некој македонски политичар може со сопствена глава да носи одлуки во корист на Македонија. Ке излезам да гласам за Македонска партија, ама никако за СДС.
Сдс секако никој здраворазумен не ја смета за Македонска партија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
Брате, Пука се обични џанаци. Пола од времето не знаат каде се наоѓаат. Левица има еден куп вакви членови, али факт е дека тоа е човек партија. Апасиев на власт ќе биде како Хитлер, а има уште неколку добри фаци покрај него за да бидат одлични во собрание ако добијат бар 7-8 пратенички места и станат некој фактор. Де факто во партијата има еден куп изгубентуси како овие Масларциве, кои едино ги интересира легализација на марихуана, ама за почеток само такви може да привлечат. Јас не знам зошто воопшто се срамеа да го стават толку високо на советничка листа. Видеана што ги извадија после прославата на Комити се најблагата верзија од дното што го допираше едниот.
Колку се поштени, можам да кажам од аспект на мои другари што кога им свиреа во Пука брука, ЌОР ДЕНАР не им дадоа, сите пари ги собраа за нив, па останаа сами после тоа.

Помакедонска опција во моментов од Левица ниту има, ниту постоела некогаш.
Какви се мамљази не воделе низ годиниве, Апасиев заслужува шанса за повеќе пратенички места.
Тоа за прославата и видеата се пијана работа и е катастрофа, се зборува и дека поради тоа со видеата Апасиев ги ингорирал но мене дечките ми имаа оставено впечаток на обични Македонци со промакедонски идеал поради една рандом средба во Штип и муабетите и такви луѓе секогаш ми се број 1 како опција, за разлика од дечки кои тераат со глава на лидер или партија. Ете ти по друга случка ги знаеш, што ако е точна сосема контра нивните ставови. Како и да е, Левица е досега најпромакедонска опција, мојот глас ќе го добие секако во Мај, зошто ова се последните шанси да опстанеме како држава, но дали ќе ги оправда очекувањата ќе видиме.
Автоматски споено мислење:

Moже Апасиев да ветува се и сешто во предизборна кампања. Кога ке го викнат на кафе во Калето, ке прави како тие што ке му кажат. И ова нема да е случај со него само, туку било кој од новонадежните политичари, кои ни се гледаат како најдобрата опција моментално. Јас изгубив секаква надеж дека некој македонски политичар може со сопствена глава да носи одлуки во корист на Македонија. Ке излезам да гласам за Македонска партија, ама никако за СДС.
Друже калето команда со пола свет, проблемот е што треба да знаеш да играш во политиката, Груевски беше под команда на кале па не помина ни една работа што помина кај Заев и сдс. Апасиев има кажано во едно интервју една работа што јас стално сум ја кажувал, додека не станеме фактор на нестабилност не можеме да очекуваме подобра иднина, наместо да ги смируваат браќата, да не смируваа нас со масовни протести за одредени работи друг ќе беше погледот на странците кон нас и самата држава, вака за народ што ама баш ништо не му смета добро е и толку што ни даваат странците да постоиме.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.613
Поени од реакции
62.750
Друже калето команда со пола свет, проблемот е што треба да знаеш да играш во политиката, Груевски беше под команда на кале па не помина ни една работа што помина кај Заев и сдс. Апасиев има кажано во едно интервју една работа што јас стално сум ја кажувал, додека не станеме фактор на нестабилност не можеме да очекуваме подобра иднина, наместо да ги смируваат браќата, да не смируваа нас со масовни протести за одредени работи друг ќе беше погледот на странците кон нас и самата држава, вака за народ што ама баш ништо не му смета добро е и толку што ни даваат странците да постоиме.
Како мислиш дека ова би изгледало?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.969
Поени од реакции
10.650
Тоа за прославата и видеата се пијана работа и е катастрофа, се зборува и дека поради тоа со видеата Апасиев ги ингорирал но мене дечките ми имаа оставено впечаток на обични Македонци со промакедонски идеал поради една рандом средба во Штип и муабетите и такви луѓе секогаш ми се број 1 како опција, за разлика од дечки кои тераат со глава на лидер или партија. Ете ти по друга случка ги знаеш, што ако е точна сосема контра нивните ставови. Како и да е, Левица е досега најпромакедонска опција, мојот глас ќе го добие секако во Мај, зошто ова се последните шанси да опстанеме како држава, но дали ќе ги оправда очекувањата ќе видиме.
Автоматски споено мислење:


Друже калето команда со пола свет, проблемот е што треба да знаеш да играш во политиката, Груевски беше под команда на кале па не помина ни една работа што помина кај Заев и сдс. Апасиев има кажано во едно интервју една работа што јас стално сум ја кажувал, додека не станеме фактор на нестабилност не можеме да очекуваме подобра иднина, наместо да ги смируваат браќата, да не смируваа нас со масовни протести за одредени работи друг ќе беше погледот на странците кон нас и самата држава, вака за народ што ама баш ништо не му смета добро е и толку што ни даваат странците да постоиме.
И од мене ке имаат подршка во мај, нормално ке им се суди ако влезат во влада и не преземат ништо од тоа што зборат, казна на избори
Така треба сите да постапиме доста е сдс/дпмне и доста е со муабети калето калето па ондак што ни мење дали е сдс или дпмне?
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.007
Поени од реакции
2.418
Sega citam Levica gi suspendirala brakjata pred godina dena od partiskite aktivosti poradi desavkite nivni pod dejstvo na alkohol sto gi pravea vo Aerodrom. Plus gi obvinuva deka soprugata na eden od brakjata donirala preku 200 iljadi denari na Dpmne od 2017 navamu, ako e ova tocno togas e jasno zosto go izbraa ovoj tajming da nastetat ama ne veruvam deka ke ima nesto golem negativen efekt kon Levica.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
Како мислиш дека ова би изгледало?
Па така бе друже каде што ќе има солидарност меѓунас, каде што на пример во Чашка нема да протестираат само децата на родителите, туку ќе се истовари пола Велес горе со се деца, баби и дедовци, каде што после еден напад врз дете од Радишани или Бутел ќе се блокира пола Скопје, каде што за секоја ситница која нив им оди во корист ние ќе сме контра, тогаш ќе видиш како странците ќе знаат дека не може баш така лесно со нас, кога ќе те викнат на Кале ќе знаат дека сме и ние тврд орев и не оди баш така лесно со нас. Мора да дадеш жртва, да покажеш заби за да оставиш впечаток, како во приватниот живот така е и во политиката. Апасиев е по мене единствен што знае да игра од актуелните.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.802
Поени од реакции
39.085
Па така бе друже каде што ќе има солидарност меѓунас, каде што на пример во Чашка нема да протестираат само децата на родителите, туку ќе се истовари пола Велес горе со се деца, баби и дедовци, каде што после еден напад врз дете од Радишани или Бутел ќе се блокира пола Скопје, каде што за секоја ситница која нив им оди во корист ние ќе сме контра, тогаш ќе видиш како странците ќе знаат дека не може баш така лесно со нас, кога ќе те викнат на Кале ќе знаат дека сме и ние тврд орев и не оди баш така лесно со нас. Мора да дадеш жртва, да покажеш заби за да оставиш впечаток, како во приватниот живот така е и во политиката. Апасиев е по мене единствен што знае да игра од актуелните.
Друг да гине и да се бори и да дава жртви за вас сакате. Такви прикаски не ни продавајте овде.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
Друг да гине и да се бори и да дава жртви за вас сакате.
Кој друг?
Жртва требаше одамна сите да дадеме, Грујо требаше да ве извади од штабови да одите на кале или да го браните крстот во Бутел а не децата од навивачките групи да страдаат за вас партијашите сите тие 10 години.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.802
Поени од реакции
39.085
Кој друг?
Жртва требаше одамна сите да дадеме, Грујо требаше да ве извади од штабови да одите на кале или да го браните крстот во Бутел а не децата од навивачките групи да страдаат за вас партијашите сите тие 10 години.
Брат, ти од германија и психопатот диме ќе ми зборите за војни. Оди бегај таму скриј се. Дечишта зелени.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
Брат, ти од германија и психопатот диме ќе ми зборите за војни. Оди бегај таму скриј се. Дечишта зелени.
Ќути и наведни глава тогаш, коалицирај со дуи и главата доле како Милошевски пред говорница кај шпонот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.802
Поени од реакции
39.085
Ќути и наведни глава тогаш, коалицирај со дуи и главата доле како Милошевски пред говорница кај шпонот.
сите сте вакви у оваа партија, збирштина дечишта, што повеќе ве читам тоа повеќе сфаќам што се работи:icon_lol: че ги решеле албанците зад тастатура некаде у некоја друга држава.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.299
Поени од реакции
6.659
Леле Левица ги плукала Мицко и ВМРО. Каква катастрофа, одработуваат за СДС. Ама изгледа сте ги преспале изминативе година, две, кога е во прашање ВМРО. Они никако не плукаат по Левица, не водат кампањи шротв нив. Замисли, овие одработувале за СДС, а од друга страна го имаш Мицко и ВМРО кои, дозволија промена на име, никакви протесити, дозволија Бугарски договор, никаков протест, дозволија местен попис, иако викаше истиот тпј Мицко дека ќе биде нерегуларен, па собираа потписи, за на крај да ви го тури и дс ви каже попишете се па после ние ќе видиме дали е местен, си преќутеа фино лепо скандал ко Онкологија. Наместо да бидат први на прптести и ако треба државата да ја превртат, Мицко ви беше у кафана тогаш, а на членовите им праќаа ппраки никако да не искачале на протест. Секое зло што СДС го направи во овие 7-8 години беше преќутено, односно тивко поддржано од Мицко и ВМРО. Ама Левица, секта била, го плукала ВМРО и Мицко. Едини кои бар колку толку се побуниле и протестирале, повикувале на протести, против СДС во овие погубни 7-8 години се Левица. Кај ви тој Мицко и ВМРО нешто да прокоментира за знамињата на Касами со Голема Албанија, еден куп понижувачки изјави од истиот, за македонскиот народ? А да, ќутеа сите пошто му е коалиционен партнер.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
сите сте вакви у оваа партија, збирштина дечишта, што повеќе ве читам тоа повеќе сфаќам што се работи:icon_lol:
Супер, сега смени го фактот дека Милошевски го изеде немиен пред шошонот, смени го фактот дека утре со тој ќе треба да влезе во коалиција и да ја "брани" Македонија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.613
Поени од реакции
62.750
Па така бе друже каде што ќе има солидарност меѓунас, каде што на пример во Чашка нема да протестираат само децата на родителите, туку ќе се истовари пола Велес горе со се деца, баби и дедовци, каде што после еден напад врз дете од Радишани или Бутел ќе се блокира пола Скопје, каде што за секоја ситница која нив им оди во корист ние ќе сме контра, тогаш ќе видиш како странците ќе знаат дека не може баш така лесно со нас, кога ќе те викнат на Кале ќе знаат дека сме и ние тврд орев и не оди баш така лесно со нас. Мора да дадеш жртва, да покажеш заби за да оставиш впечаток, како во приватниот живот така е и во политиката. Апасиев е по мене единствен што знае да игра од актуелните.
Важи, само ако Димче застане прв на колона. A не ко 2001-ва, ко нашиов премиер, сите неспособни да се прават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom