Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.593
Откако на тема со наслов “Влијанието на социјалните мрежи на врска или брак” буквално и се посра со твоите комплекси за ставовите на мажи за разведени жени со деца, кои ставови од најобично човечко одбивање се обиде да ги извртиш накај шугави улични кучиња и слични женски мозочни изливи кога не одговара некој нормален став на маж, ти си таа која неповикана го спомена твојот “маш”.

Ќе го повлечам само зборот “мажуленцуле” од иницијална почит кон човек кој не го познавам, ќе се поправам во “тешко него со тебе”…. може си имаш стравови да не те шутне, па имаш вакви срцепарателни изливи за “огромната вредност” на разведени жени со деца.
Ова ќе биде мој последен пост упатен кон тебе. Многу е детски и незрело да напаѓаш фамилии и нечиј приватен живот, односно да донесуваш некакви квази заклучоци за нечиј приватен живот, само затоа што соговорникот има спротивни мислења од твоите. Тоа е, не секој има капацитет за дискусија.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.403
Поени од реакции
2.379
Откако на тема со наслов “Влијанието на социјалните мрежи на врска или брак” буквално и се посра со твоите комплекси за ставовите на мажи за разведени жени со деца, кои ставови од најобично човечко одбивање се обиде да ги извртиш накај шугави улични кучиња и слични женски мозочни изливи кога не одговара некој нормален став на маж, ти си таа која неповикана го спомена твојот “маш”.

Ќе го повлечам само зборот “мажуленцуле” од иницијална почит кон човек кој не го познавам, ќе се поправам во “тешко него со тебе”…. може си имаш стравови да не те шутне, па имаш вакви срцепарателни изливи за “огромната вредност” на разведени жени со деца.
Она само ја истакна бруталната вистина, дека разведените жени со деца во Манкидониа се на исто ниво со шугави кучиња.
Твоите ставови и ставовите на твоите истомисленици на темава а ги има "во голем број" само ја потврдуваат таа"теза".

Жената го истакна неприкосновениот факт дека во другите ЕУ држави тоа не е "Случај" , такви поделби на разведени со деца и неразведени без или со деца нема. Жена е човечко суштество нема ваква или онаква. Сите жени се исти, и сите мажи се исти. Затоа трулово мк општество со трули вредности го дава резултатот, празни училишта, празни детски игралишта.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.689
Поени од реакции
8.661
Пред децата е друг муабет, особено ако се синови. Целиот тој ултра феминизам умира! Книгата од @Sussaro станува библија, се будиш наутро и го тераш да ја рецитира цела како „оче наш“, напамет, и после го испрашуваш да видиш што разбрал. :icon_lol:
Кога сме веќе таму.....вековната репресија над жените резултирала со одмазда на жените врз мажите со тоа што им дават погрешни инструкции на своите синови. И кога ќе видиш, сите тие девијантни појави на современово време појди од инцели па заврши кај сакаш се поврзани со овој заговор на некој начин, само што е на длабоко потсвесно ниво.
Ако си го сакаш синот ќе мораш да проголташ многу горки ствари и да го учиш така како што е најдобро за него а не така како што ти мислиш дека треба.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.298
Жената го истакна неприкосновениот факт дека во другите ЕУ држави тоа не е "Случај" , такви поделби на разведени со деца и неразведени без или со деца нема. Жена е човечко суштество нема ваква или онаква. Сите жени се исти, и сите мажи се исти. Затоа трулово мк општество со трули вредности го дава резултатот, празни училишта, празни детски игралишта.
По истата таа логика, трулиот Запад со неговите “вредности” го дава резултатот
insert: твојот пасус

Со таа разлика што таму си ги полнат училиштата и игралиштата со: балканци, црнци, арапи, пакистанци, индијци..итн итн.

Не гледам, да таму се размножуваат како зајци нешто? :toe:
Една жена, друга жена, деца од ваму, од таму.. или три деца од различни татковци, па си играат среќно семејство…

Битно ние тука сме кромањонци!
ептен се воздржувам од ad hominem напад, а точно знам што треба да речам..
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.042
Поени од реакции
21.615
Она само ја истакна бруталната вистина, дека разведените жени со деца во Манкидониа се на исто ниво со шугави кучиња.
Твоите ставови и ставовите на твоите истомисленици на темава а ги има "во голем број" само ја потврдуваат таа"теза".

Жената го истакна неприкосновениот факт дека во другите ЕУ држави тоа не е "Случај" , такви поделби на разведени со деца и неразведени без или со деца нема. Жена е човечко суштество нема ваква или онаква. Сите жени се исти, и сите мажи се исти. Затоа трулово мк општество со трули вредности го дава резултатот, празни училишта, празни детски игралишта.
I treba da se, isklucok vdovici na koi mazot i umrel. Se drugo e shugavo i treba da se izbegnuva od eden milion pricini od koi ednata i sama si ja napisa prethodno. Bi rekol najbitnata.
Djabe go turkate narativot deka da vdomis mazena ostaena se komplet so se deca ne samo sto e normalno tuku e i pozelno. I toa ne radi nesto drugo tuku deka taka vi cini, zatoa sto vi e polesno da rasturite brak otkolku da go popravite koga ke znaete deka ima save net posle toa, i zatoa se tie akanje od zemja i pritresvanja.
Praznite ucilista, detski gradinki tuka nemaat vrska so tretiranjeto na mazeni ostaeni so bagaz tuku so ekonomska sostojba. I bas deka toj vas nikogas neprezalen zapad taka ve tretira, se napravi mesto vo nivnite gradinki i ucilista za vasite deca namesto za nivnite.

Sleden pat koga imas nekoja poenta, aman razmisli malce, vo dva posta dva avtogola si dade. Ke pomisli nekoj deka ovde neko nije nas.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Ова ќе биде мој последен пост упатен кон тебе. Многу е детски и незрело да напаѓаш фамилии и нечиј приватен живот, односно да донесуваш некакви квази заклучоци за нечиј приватен живот, само затоа што соговорникот има спротивни мислења од твоите. Тоа е, не секој има капацитет за дискусија.
Да си знаела да дискутираш, немаше
1. да почнуваш дискусија надвор од темата.
2. правиш дигресии и во оф топикот само за да излезеш од калта во која си зацапала докажувајќи невистини.
3. еднострано да се повлекуваш со “ова е мој последен пост кон тебе” кога веќе немаш што да спинуваш повеќе.

Она само ја истакна бруталната вистина, дека разведените жени со деца во Манкидониа се на исто ниво со шугави кучиња.
Твоите ставови и ставовите на твоите истомисленици на темава а ги има "во голем број" само ја потврдуваат таа"теза".
Не. Вие двете промовирате женски фашизам и тоталитаризам над мажот. Јас промовирам еднаквост. Вашето лудило и насилство мора да биде сечено во корен.

Жената треба да носи вредност во заедништвото исто како мажот. Разведена жена со деца носи многу повеќе ризици отколку можности за еден маж, кажано со зборови на корпоративниот систем на истите тие западни држави што од уста не ги вадите. Едноставно човечко одбивање, тоа е тоа.

Жената го истакна неприкосновениот факт дека во другите ЕУ држави тоа не е "Случај" , такви поделби на разведени со деца и неразведени без или со деца нема. Жена е човечко суштество нема ваква или онаква. Сите жени се исти, и сите мажи се исти. Затоа трулово мк општество со трули вредности го дава резултатот, празни училишта, празни детски игралишта.
Во ЕУ државите, секоја индивидуа треба да носи рамноправно вредност во заедништвото, со помалку ризици а повеќе можности. Разведена жена е повеќе ризик отколку можност, тоа е реалноста и на запад и овде.
Училиштата и игралиштата се празни затоа што колонијализмот на истите тие твои западни држави за шмукање работна сила од цел (сиромашен) свет е на максимум, од причина што нивниот природен прираст е во тежок минус. А пак тоа е последица на фашизоидно-тоталитарните модерни феминизми како твојот и на другарка ти.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.403
Поени од реакции
2.379
Не ве разбрав ни тебе ни владе, но како и да е, најбитно е жената и мажот да имаат исти светогледи, погледи кон светот. А тоа најдобро може да се разјасни преку комуникација на социјалните мрежи и платформи,сепак да не забегуваме оф топик, темата е влијанието на социјалните мрежи.
Јас и багажчето мое си легнавме.:love:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.514
Поени од реакции
23.285
Facebook is so last year. Вие постарите генерации изгледа не сте чуле за стим и дискорд. :D
Ако па дознаат што е онли фенс срце ќе ги стегне.
Автоматски споено мислење:

Секој маж кој не е во топ 20% мажи посакувани од мнозинството жени. Некои велат станувало збор за топ 10%, ама ајде да не бидеме толку строги.
Многу ова зависи од околината.
Јас на работа спаѓам во топ 1 мажи. Од 45 вработени само 5 сме мажи и само јас сум неженет, без деца, под 40 год, без брчки, без бели влакна, без стомак и вишак килограми.
Што мислиш кого цело време го викаат на помош да им земе или да им дигне нешто на повисокиот рафт ?
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Ne znam so tolku fama za toa deka zeni so deca se ponepozelni od onie bez. Losa I zlobna e sporedbata so sugavo kuce, toa definitivno.
Ama toa dete od razvod ima I tatko, so ako sum jas single bi go stavila na zadno mesto za dejtanje isto, pre bi gledala nekoj bez deca. Neam tolkav majcinski instinkt niti znam da se prepravam mnogu I da glumam majka tereza deka stvarno bi sakala da gledam tugi deca.
Problem e so takvi deca cesto I skoro sekad zavrsuvaat so majkite, a tatkovcite se sekundaren roditel, pa pomalce vnimanie se obrnuva na niv, ama I te kako I tie se nepozelni za dejtanje.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.157
Поени од реакции
56.511
Софиа Вергара 50+ се разведе со сопругот затоа што овој ја напињал да му роди деца, а оваа не се чувствувала спремна да биде повторно мајка на тие години. Да ви дојде некоја згодна тетка како неа, и вие како бившиот ѝ маж Џо ќе заборавите и на природа и на товар и на се'!
Тапа пример. Софија е ултра позната жена, бомба, милионерка. Ама освен за секс и забава никој за ништо друго не би ја прибрал, а и забавата нема да трае вечно пошто ќе влезе у менопауза и чао после.
Од друга страна иста таква како неа, само да се вика Радмила од Петровец никој нема ни да ја погледне повеќе од 5 6 пати за сексуални активности.
Поголеми се шансите некоја девојка да се скраси кај Џо и да му роди.
И друга работа што ја имам приметено кај мажи, исто како и кај жени(со чест на исклучоци). Како минат годините, некако не сте ни вие во позиција да бирате помлади, поубави. Како попчиња се враќате дури и кај бивши со по 2-3 деца од друг маж, само да не остарете сами.
И ова е точно и важи истата компарација на Сусаро како за жените. Има доста примери каде маж по долга врска, раскинува, и за непуна година се жени и пумпа друга девојка.
Али сепак мислам дека е помал бројот на вакви мажи отколку на жени.
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
61
Поени од реакции
125
Mislam deka ovde se zapostavi eden biten fakt a toa e deka brojot na stari ergeni vo Makedonija e ogromen, znachitelno pogolem od toj na stari momi i razvedeni. Toa e osobeno voochlivo po selata i provincijata.
Od starite ergeni, eden mal procent mozhat da biraat mladi i zgodni devojki, na drugite realno im ostanuvaat ili razvedeni ili stari momi (od koi dobar del ne ni sakaat da se mazhat, livadarkite na vlade:cool:) ili nevesti od Albanija. A mozhat i da ostanat sami, i toa e validen izbor vo zhivotot.
Nema dovolno plodni i ciclesti 25 godishni nevesti za site zainteresirani za niv.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.736
Ако според тебе цитирам:" иницијалниот машки инстинкт е создавање на потомство" Во тој случај, зарем не е посигурен изборот на баш таква разведена со деца, жена, за која знаеш дека сто посто ќе ти роди затоа што е плодна, веќе родила, .....земајќи го предвид оооогромниот процент на неплодни жени во модерново време. Ај размисли, нема логика во твоево писание..... :свиркам:
Сам себе се убијал....
:oftopik: ај едно сори и од мене
мажот не сака да гледа туѓо дете, ако се одлучи да биде со неа и го прифати детето ќе има одговорност за тоа дете и ќе мора да ги сноси сите трошоци, а кога ќе треба да се дисциплинира тоа дете мажот не ќе може зошто жената ќе му рече "не ми го чепкај детето". Значи ќе имаш одговорност и ќе бидеш подвижен банкомат за детето ама не можеш да го воспитуваш. Responsibility without authority. Има мажи што тоа го прифаќаат ама сепак се у малцинство.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.689
Поени од реакции
8.661
Mislam deka ovde se zapostavi eden biten fakt a toa e deka brojot na stari ergeni vo Makedonija e ogromen, znachitelno pogolem od toj na stari momi i razvedeni. Toa e osobeno voochlivo po selata i provincijata.
Od starite ergeni, eden mal procent mozhat da biraat mladi i zgodni devojki, na drugite realno im ostanuvaat ili razvedeni ili stari momi (od koi dobar del ne ni sakaat da se mazhat, livadarkite na vlade:cool:) ili nevesti od Albanija. A mozhat i da ostanat sami, i toa e validen izbor vo zhivotot.
Nema dovolno plodni i ciclesti 25 godishni nevesti za site zainteresirani za niv.
50/50 e populacijata...ako e taka kako sto vikas za brojnosta na starite ergeni togas pogolem broj na zeni od mazi se iseleni od MK, znacitelno.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.403
Поени од реакции
2.379
50/50 e populacijata...ako e taka kako sto vikas za brojnosta na starite ergeni togas pogolem broj na zeni od mazi se iseleni od MK, znacitelno.
Не не е тоа во прашање, нашите жени се ценети, значително повеќе македоНКИ се омажени за странци,одколку македоНЦИ за странкињи, тоа е случај и во Србија, ехее колку Германци само оженија Србинки, во тоа е работата. Никој не сака македонец за маж, па дури ни македонките:pos:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.403
Поени од реакции
2.379

Во Србија имаш полно агенции кои посредуваат брак, од таму странци можат да си најдат локални србски невести. Кај нас ги нема сеуште ама ако се отворат жива жена нема да има тука, ќе се исчистат улиците. :pos:

Screenshot_2024-01-31-11-04-28-798_com.android.chrome.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom