Xplore TV MK (A1) - IPTV - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
И мене ми ги скинале, HBO ги гледав овде, а ги немам на претплата.
За куп канали ми стои: не сте претплатени за овој канал
А ми напикале уште куп еротика канали, што ги немав претходно.
Без веза ... :(
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
419
Поени од реакции
172
Кај братучед преку network monitor успеав да видам одприлика колкав битрате имаат каналите.Секој канал е со различен м1 е до 4 спортските се до 8.
 

Attachments

Член од
7 април 2015
Мислења
2.667
Поени од реакции
1.547
Го има некаде Xplore Tv apk за Андроид ТВ? Телевизорот не е официјален Андроид па не можам да го преземам од апп стор
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.014
Поени од реакции
7.636
Го има некаде Xplore Tv apk за Андроид ТВ? Телевизорот не е официјален Андроид па не можам да го преземам од апп стор

И глупоста е што ќе мораш секојпат да проверуваш дали има update за да симнуваш нова верзија apk инсталација.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.667
Поени од реакции
1.547

И глупоста е што ќе мораш секојпат да проверуваш дали има update за да симнуваш нова верзија apk инсталација.
Таа е за телефон верзијата, официјалната за Андроид ТВ е оваа но нема опција да се превземе
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.030
Поени од реакции
442
Таа е за телефон верзијата, официјалната за Андроид ТВ е оваа но нема опција да се превземе
Nemozes da ja prevzemes stom televizorot ne ti e so sertificiran android tv os, stom nema sertificiran fakticki tebe ti e onoj android za tablet tamu ne raboti nitu xplore nitu move imam probuvano i dvete nikoja nejke.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.667
Поени од реакции
1.547
Nemozes da ja prevzemes stom televizorot ne ti e so sertificiran android tv os, stom nema sertificiran fakticki tebe ti e onoj android za tablet tamu ne raboti nitu xplore nitu move imam probuvano i dvete nikoja nejke.
Како да враќам програма што веќе започнала од почеток, или пак да гледам нешто емитувано од пред 3-4часа, не гледам таква опција во апликацијата освен гледање во живо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom