Xplore TV MK (A1) - IPTV - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.004
Поени од реакции
424
Штета одличен избор на канали и добра замена за двб-т
Se ponadav plativ 300 den simnav sekade i mi bese odlicna zamena za segasnata tv no ne rabotese mi se idese da go frlam boxot
Автоматски споено мислење:

A ova go pisuva na veb sajtot za aplikacijat A1 Xplore Smart koja nikako nemozev da ja najdam na play store i site mozni mesta na web
IMG_0261.jpeg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
На телеком MAX TV е бесплатен.
MaxTV на Телеком МК како апликација ја нема Аndroid tv. Само хрватската и уште некоја имаше дали беше маѓарската или друга не сум сигурен.

На Android box не знам дали ја има бидејќи не сум користел.
 
Ф

Флеш

Гостин
На Fire Tv ,македонската верзија ја нема. Но Хрватска сигурен сум и мислам Австриската постојат.
На толкава машинерија и пари,паѓаат на глупости како фирма во Македонија. Апликација не им работи,им кочи,на електронско плаќање ти стои штета 0.24 мкд со месеци,се јавуваш на супорт оти нервира да гледаш како штрчи,на почетокот не знае ја како решение.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
i.? Free e,kako funkcionira
Како апликација/програма бесплатно е ама тие некој од адоните за филмови и серии се земаат од торенти нелегално. Го има и за PC, Android tv или бокс уред. Во некој држави како Германија торент и нелегални работи се забранети и ако симнеш ќе треба да си платиш казна.

И јас го користам Stremio ама глупо е да се спомене во темава. Oвде си пишуваме за А1 Xplore кој нуди легални услуги.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.004
Поени од реакции
424
Stremio raboti preku torrenti i ne e legalno, kaj nas mozebi raboti nekako ama u drugi drzavi tesko
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
747
Поени од реакции
1.026
Stremio raboti preku torrenti i ne e legalno, kaj nas mozebi raboti nekako ama u drugi drzavi tesko
vpn :)


от:
на ЛГ тв апликацијата неможам да се логирам вика погрешно узер или пасс, на пц можам да се логирам...
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.227
Поени од реакции
5.462
Кога сме веќе офт. Имав стремио, го избришав, знае да бафира во среде филм.
Тивимејт платен, може да се редат листи колку ти душа сака. Јас сум цел живот во пиратерија, а веројатно и поголем дел од членовите.
PANO_20231020_170914.jpg

Нема што нема од филмови и серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom