Work and travel USA

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Какви се шансите за виза ако имаш заостанати предмети од втора-трета година, а моментално си 4та на 5годишни студии. Некои искуства?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Нафтени компании во С. Дакота и општоС.Д. ? Услови, принципи, формалности, непишани правила, искуства ?!?!?! Благодарам однапред.
 
Член од
9 декември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ве молам некој ако знае да ми одговори дали ако имам аплицирано за green card(lottery) ќе ми влијае врз добивање виза. Исто дсли тие во амбасадата би знаеле дали сум аплицирал или не(дали можат да видат у систем или нешто) и дали (ако има шанси ради тоа да ме одбијат) да лажам дека не сум аплицирал? Многу би сакал да отидам на w&t, додека аплицирав ич не ми текна на ова...
 

Aristotel :D

Mk151
Член од
13 декември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Искуства од Cape Cod, Martha's Vineyard смештај, втора работа, заработка ова она?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ве молам некој ако знае да ми одговори дали ако имам аплицирано за green card(lottery) ќе ми влијае врз добивање виза. Исто дсли тие во амбасадата би знаеле дали сум аплицирал или не(дали можат да видат у систем или нешто) и дали (ако има шанси ради тоа да ме одбијат) да лажам дека не сум аплицирал? Многу би сакал да отидам на w&t, додека аплицирав ич не ми текна на ова...
Да, влијае и то многу..има многу случаеви кои ги одбиле баш ради то шо имале аплицирано за грин кард. А иначе дека незнат во амбасада дека имаш аплицирано..е то мало морген, се знат нема лажење
 
Член од
29 април 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Да, влијае и то многу..има многу случаеви кои ги одбиле баш ради то шо имале аплицирано за грин кард. А иначе дека незнат во амбасада дека имаш аплицирано..е то мало морген, се знат нема лажење

Ова прашање го поставив и до AmeriQuest,Viking,Intrax и сите одговорија дека Аплицирањето за Зелена Карта не претставува пречка за добивање Виза. Е сега Викинг ми одговори дека заради тоа што оваа година се немам пријавено нема никакви проблеми?? Исто така кога ќе го побараш ова прашање на интернет ќе Видиш дека има различни одговори, некој вика не претставува некој вика претставува проблем.. Па очигледно како и за сето останато што се случува во Амбасадата,и по ова прашање битна е среќата :)
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Дечки, си го чистев десктопот и ми улета Excel фајлот за трошоците кои ме следеа при аплицирањето за Work & Travel се до резервацијата на авионска карта (за жал тука ми запре целата постапка бидејќи ме одбија за Виза).

Го закачив фајлот на мојот Google Drive, ако некој од вас сака да си ги планира трошоците, фајлот би бил добра основа. :)

П.С. Ми се вратија точно 70% од вложените пари, доколку некој е заинтересиран и за тој податок.

Клик за Ексел датотека
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
Ајде да прашам аплицирам по трет пат ѕа work and travel, две години по ред бев на Cape Cod, MA и сега сакам промена. Вака на око ми се допаѓа
THE RUSHMORE HOTEL во Rapid City е сега ако може некој да каже искуство од оваа место дали добро се заработува, дали е скапо и дали може лесно да се најде втора работа. Од помош би ми било доколку некој знае нешто за работодавецот.

П.С Добивам виза две години по ред сега одам по трет пат. Колкави се шансите за пролазност на интервјуто

Благодарам однапред
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Аплицирам по втор пат, но ја менувам локацијата оваа година па сакам да ве прашам доколку некој има искуство од Ogunquit Maine да ми каже повеке за оваа место, животот, трошоците, втора работа и сместување ...
Исто да прашам дали има некој работено во Cliff house resort и доколку може да ми сподели дел од своето искуство ...
Благодарам !
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки сеа аплицирам, ме интеррсира каква работа е најдобро да се работи, планирам housekeeping се исплати, тешко е или предлог за друга ?[DOUBLEPOST=1480095962][/DOUBLEPOST]Дечки сеа аплицирам, ме интеррсира каква работа е најдобро да се работи, планирам housekeeping се исплати, тешко е или предлог за друга ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom