Wizz Air летови од/до Македонија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.442
Поени од реакции
22.798
Преку апп барав, преку сајт ги вадеше различно.
Сега пробав преку инкогнито пиши дека на 25 од Мадрид за Тирана е распродаден :icon_lol:
Отворам преку апп ги вади поефтино.
Ќе почекам до утре па ќе видам
nekogas pravi razlika i od kade otvaras... so vpn i logiran od turska nekolku pati imam zemeno karti so 10-15% popust u sporedba so AUS cena. e sega ova ne raboti za site kompanii ama za nekoj raboti, bog znae sto sve imaat u toa algoritamot :popce:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.313
Поени од реакции
4.734
@cholismo не гледај преку апп, барем за визаир кога гледаш
Отвори нивната страна
Горе во менито одбери Plan > fare finder
Кога ќе внесеш од каде до каде сакаш ќе ти ги даде цените месец по месец. На овој начин им ги намалуваш шансите за да те таргетираат за одредена дата.

Со други зборови @Riken ти го предложи истото, само изведено со друг начин
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.197
Поени од реакции
16.758
@cholismo не гледај преку апп, барем за визаир кога гледаш
Отвори нивната страна
Горе во менито одбери Plan > fare finder
Кога ќе внесеш од каде до каде сакаш ќе ти ги даде цените месец по месец. На овој начин им ги намалуваш шансите за да те таргетираат за одредена дата.

Со други зборови @Riken ти го предложи истото, само изведено со друг начин
Преку шо не пробав, насекое различни цени вадеше, нејсе ги купив картите.
120 евра повратна од Тирана до Мадрид и не е скапа карта, Петок се паѓа, плус католички Божиќ, ми беше страв да не кренат ради празникот, а другиот ден имам утакмица за гледање.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.442
Поени од реакции
22.798
Преку шо не пробав, насекое различни цени вадеше, нејсе ги купив картите.
120 евра повратна од Тирана до Мадрид и не е скапа карта, Петок се паѓа, плус католички Божиќ, ми беше страв да не кренат ради празникот, а другиот ден имам утакмица за гледање.
ako letas bas na bozik kartite obicno se dzabe, posto nikoj ne leta toj den....
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Здраво на сите! Знам дека старите пасоши со Република Македонија треба да се сменат до февруари, но дали со стар пасош(важност 2030-та) може да се патува до февруари 2024 или и за нив важат правилата 3-6 месеци да е пред "истекот" за да можеш да влезеш во ЕУ. Конкретно, имам патување во декември со Виз и дали би можел да поминам граница со оглед дека истекот на пасошот(што е до 2030-та)е
до февруари 2024-та?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.516
Поени од реакции
20.884
Здраво на сите! Знам дека старите пасоши со Република Македонија треба да се сменат до февруари, но дали со стар пасош(важност 2030-та) може да се патува до февруари 2024 или и за нив важат правилата 3-6 месеци да е пред "истекот" за да можеш да влезеш во ЕУ. Конкретно, имам патување во декември со Виз и дали би можел да поминам граница со оглед дека истекот на пасошот(што е до 2030-та)е
до февруари 2024-та?
Бев во Полска пред 2 недели така да можеш да патуваш сега надвор во ЕУ.

Не знам само како ќе биде после февруари, нема да не пуштаат да излеземе ако имаме РМ пасош или не знам ти што.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Здраво дечки, се надевам за тука ми е прашањето. Кога го поништуваат стариот пасош? Имам термин за сликање неколку дена пред патување во странство во декември, не знам како да постапам. До одење нема да ми е сигурно готов, ама не знам дали ќе го поништат на сликање или кога ќе треба да си го земам новиот? Дали па имате некакво инфо околу презакажување/откажување термин? Мене ми е закажан пред услуги.гов, и е веќе платена услугата. Секоја помош е добредојдена, ви благодарам :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Стариот пасош го поништуваат кога ќе го земеш новиот пасош.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
Здраво Сакам да ве прашам дали знаете, имам резервирано карта, приорити и седиште.. Сакам да направам промена на дата. Колку ќе ме кошта тоа и дали за новата дата ќе имам седиште и приорити од предходно платеното?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.833
Поени од реакции
6.000
Здраво Сакам да ве прашам дали знаете, имам резервирано карта, приорити и седиште.. Сакам да направам промена на дата. Колку ќе ме кошта тоа и дали за новата дата ќе имам седиште и приорити од предходно платеното?
Nishto nema da te koshta uslugata.
Edinstveni ako Kartite za toj let se poskapi ce mora da si doplatish.
A ako e poevtina nema da ti vrstat pari.

I se razbira da imash predhodno zemene Karta so pravo na promena.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
Nishto nema da te koshta uslugata.
Edinstveni ako Kartite za toj let se poskapi ce mora da si doplatish.
A ako e poevtina nema da ti vrstat pari.

I se razbira da imash predhodno zemene Karta so pravo na promena.
немам земамо карта со право на промена.. Цената е 10 евра на лето, а и новата дата е 10 евра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom