Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
Instalirav 8.1 i raboti ok ama nesto me zaebava stor-it, nacin kano då go opravam?
Ili kazete kako ide toa so instalacija preku browser a ne preku store

Sent from my RM-914_eu_sweden_408 using Tapatalk
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Instalirav 8.1 i raboti ok ama nesto me zaebava stor-it, nacin kano då go opravam?
Ili kazete kako ide toa so instalacija preku browser a ne preku store

Sent from my RM-914_eu_sweden_408 using Tapatalk
де бре Бажо, значи ојш на http://www.windowsphone.com/en-US/store, и горе ќе се логираш со маил адресата што си на телефонот. И кога ќе најдеш апликацијата што ти треба ќе кликнеш инстал. Кога ќе имаш интернет на телефонот ќе се инсталира сама.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Првите импресии се фантастични. Се што можеше да се спомне како слабост на WP 8 сега го нема.

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Првите импресии се фантастични. Се што можеше да се спомне како слабост на WP 8 сега го нема.

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
Исклучување на дата и локација на почетно мени со едно стискање. :P
Проѕирност на сите икони на позадина.
На пример овие две требаа, за поедноставување. :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
де бре Бажо, значи ојш на http://www.windowsphone.com/en-US/store, и горе ќе се логираш со маил адресата што си на телефонот. И кога ќе најдеш апликацијата што ти треба ќе кликнеш инстал. Кога ќе имаш интернет на телефонот ќе се инсталира сама.

Emi risto taka i napravi ja ama nejke i ete ses fb primer mi sedi kako attention needed i klik i na nea probuva da ja instalita i javuva nekoja greska a kako zto gledas imam internet na telefonot





Sent from my RM-914_eu_sweden_408 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
де бре Бажо, значи ојш на http://www.windowsphone.com/en-US/store, и горе ќе се логираш со маил адресата што си на телефонот. И кога ќе најдеш апликацијата што ти треба ќе кликнеш инстал. Кога ќе имаш интернет на телефонот ќе се инсталира сама.

Emi risto taka i napravi ja ama nejke i ete ses fb primer mi sedi kako attention needed i klik i na nea probuva da ja instalita i javuva nekoja greska a kako zto gledas imam internet na telefonot





Sent from my RM-914_eu_sweden_408 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Види дали ти е логиран телефонот со емаилот на Microsoft
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Пре пре пре пре задоволен.. ова неможев ни да го замислам :P
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
ај едно прашање се утепав ода барање ама не најдов : како може да ги тргнам да не ми ги покажува сите контакти од фејсбук во phone book (значи не во people) ??? и каде да исклучам секој ден да не ми стигаат нотификации (некои во вид на аларм) за тоа на кој му е роденден од моите пријатели на фејсбук ???
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
ај едно прашање се утепав ода барање ама не најдов : како може да ги тргнам да не ми ги покажува сите контакти од фејсбук во phone book (значи не во people) ??? и каде да исклучам секој ден да не ми стигаат нотификации (некои во вид на аларм) за тоа на кој му е роденден од моите пријатели на фејсбук ???
Оди во Calendar и settings имаш таму опции за сите нотификации од типот роденден ...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Gmail ко аплилација ич не ми се свиѓа, за нигде е направена. Башка и се плаќа по недела дена. :D
За навигација која апп ја користите?

п.с. Acid нешто го нема да се убаци со некој коментар, пофалба или критика, знам и он имаше WP. :D
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Не можам да се поврзам на Икс-Бокс ми вика ерор коде 80154002, вака беше и на 8-цата вака е и сега некое чаре??
 
Член од
6 декември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
9
Интересни одговори на Кортана за прашањата:
  • Talk dirty.
  • Knock knock.
  • What's the best phone?
    :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom