Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Ако некој има проблем со Store со активирана Кортана, до Кортана е. Прееска прочитав дека кај некои што се надвор од Америка со активирана Кортана не работел App Store.
Ни кај мене не работи од кога ја активирав Кортана.

За сега ми е интересна Кортана, ќе видиме колку ќе биде корисна па ќе одлучам дали ќе ја заддржам.
Ептен ми прави мерак што сега и на мојава 520ка може да се вклучат 3 колони на икони.
Не ми се верува дека е до Cortana бидејки и официјалната страна што е не функционир
12.PNG
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Не ми се верува дека е до Cortana бидејки и официјалната страна што е не функционир
Прегледај го приврзокот 89452
На wpcentral го прочитав ова http://www.wpcentral.com/want-cortana-outside-us-heres-how
Ке почекаме неколку дена да се стабилизира ситуацијата па ќе видиме точно што е што.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Член од
19 јули 2012
Мислења
45
Поени од реакции
0
jaoo choveche , ne mozham nikako da se registriram na
Preview for Developers
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Пиша некој наназад дека ги нема новите опции за lock screen. Не се вклучени во овој апдејт сепак е само preview.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Od se najmnogu mu se izraduvav na active centarot, ova za background wallpaper ne funkcionira (barem jas ne znam da go namestam) kortana manje vise ne mi e bitna, smart dial be lugje ima li nekade nekako da najdam? P.s Kamerata mislam deka ja imaay podobreno

Sent from my RM-820_nam_att_100 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
добро има некоја најава коа ќе се среди store-ов??? прееска направив reset и немам моментално ниедна апликација ... ќе се изедам жив :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Store povtorno si raboti decki imav eden kup apdejti a kortana is smart bitch si razbira se

Sent from my RM-820_nam_att_100 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom