Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Ме иритира син му на Ragnar, ептен штрчи со акцентот и патетичната глума.

Исто приметив дека ова е една од побруталните серии во која и да нема крв и покажување на прободи и сл. Не ми смета, чисто онака кажувам што приметив.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
во финалево очекувам да го видам Хорик заколен и Флоки вратен во нормала.

мојот заклучок е дека Vikings е Game of Thrones за возрасни
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Одлично финалето. Претпоставувам ќе има и 3та сезона. :D
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Какво финале :cuc::cuc::cuc::cuc:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дали се излезени сите епизоди од втора сезона, па да дајте некој линк да ги спуштам?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Кое финале :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Секоја чест !
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Пуштив финалето да се симнува. Ах Флоки, шо ѓавол те лаже.. :place:[DOUBLEPOST=1399407251][/DOUBLEPOST]Ах Флоки лепото<3

:vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ајде бе шо сторија се изначекавме пуштајте таму, давајте линкој за спуштање одвај издржав:D
Многу нејасно заврши првава сезона, неразјаснети ситуации и сплетки, договори, предавство, неверство аи само ли каков сплет ке има вторава сезона.
Јееее штотуку се самоцитирав:D. Сега сигурно ќе влезам во некој по филозовски пост, во последниве три вечери ги спојав двете сезони посебен акцент ставив на 2та сезона, бомбастичен дрогаш 10гига бе ми даде линк ти за спуштање да знајш дека од првин те пцујав, извини, ама секоја ти чест мајсторе сликата, звукот и се останато перфекција навистина се навлеков и длабоко ја проследив со сите детали вторава сезона. Работите кои пртеходно не беја јасни од првата сезона добија сосема поинаков и неочекуван тек, барем јас така ги доживеав, работите се свртија за 360 степени. Во средината на втора сезона го замразив Флоки ради некои негови глупи постапки, а во предпоследната и последната епизода ме фасцинира ликот на Флоки, прав лудак е. Одлично го прикажува и глуми карактерот, секоја му чест.Роло не е истиот како што го знаеме од претходната сезона, како ли само пресврт му се деси. Морничави и темни сцени, пејсажите и целото опкружување како што спомнав и претходно (за 1та сезона) фантастични, политиката во клановите натре добро опишана, однесувањето на Викизните (сурови, безмилосни, варварски) исто одлично опишано од друга страна островјаниве сосема друг концепт на живот, верувања, политика, воени формации и тактика... Од една страна Скандинавија од друга Британија и двете опишани некаде во средниот век, паганство настпроти христијанство, од една страна фармер, перфектен борец и со одлична визија за иднината на неговото село, клан, земја (како сакате наречете го), од другата страна крал кој има доста големи амбиции и добри политички размисувања. Шо да ви докажам друго, шо да одземам, имам и некои мали замерки не е нешто сензационално, специјално во најмала рака не е ни некоја си исфорсирана високо буџетна серија, ја сакам баш ваква каква што е самата посебе си има некој шмек. Омилена ми стана ептен, број еден за мене. Највуваат и трета сезона па ај сега во нервози ќе изгинам дур ја чекаме, само се надевам да оди кон уште подобро само да не и се посерат.

едит.: Само незнам шо е работава со Рагнар шо ги начукал олку деца, дан спремат 5+1 екипа за мал фудбал? :D:ROFLMAO:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Вторава сезона топ, едно скалило подобра од минатата.
Исходот горе доле можеше да се претпостави, но дешавките до самиот крај одлично изработени!
Флоки искрено мислев дека отиде јабана и го пцуев, но го заеба кралов на нај мадафакерски начин!

Наредната сезона очекувам уште подобра.
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
и јас си ја почнав во меѓувреме, одлична прва епизода, ќе ја продолжам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom