Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Vikings (TV Series 2013 - )




Во исчек на новата сезона на Game of Thrones, уште една, изненадувачка со квалитетна продукција, серија. Бугарите а и општо ја мерат од 1 до Спартакус, колку е добра? Мене искрено ми е поблиску до GoT. А еве споредено пилот со пилот, тврдам дека серијата е преблиску до квалитетот на GoT.

Vikings follows the adventures of Ragnar Lothbrok the greatest hero of his age. The series tells the sagas of Ragnar's band of Viking brothers and his family, as he rises to become King of the Viking tribes. As well as being a fearless warrior, Ragnar embodies the Norse traditions of devotion to the gods, legend has it that he was a direct descendant of Odin, the god of war and warriors.

Сите ќе ја гледаме од недела за недела па разбираме англиски, а јас неможам да пишувам многу со само изгледан пилот. Инаку Рагнар е главниот протагонист со неговите авантури што (ќе) следат. Пилотот воопшто не беше блокбастер-ish. Дејствието е бавно но сепак со наговестување што не очекува. Како политички, така и семејни интриги, квалитено обработена акција и зашеќерено со трошка мистицизам, оној дел за старите богови и гаврани. Не не запознаа со многу ликови ама сосема доволно, кастингот е океј, освен кралот кој ми штрчи.

Да не дрвам, трејлерот ветува ептен, ама многу ветувале нели.. ѕирнете, па ќе дискутираме.​
Инаку како што реков, квалитетна продукција, костимографија и сценграфијата се фантастични, симнете 1.5 гига верзијата.​
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ја изгледав првата епизода уште вчера, ја начекав на ArenaBG, доста солидно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вакво чудо одамна сум барал. Благодарност wot (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Вчера ја приметив на АренаБГ ама скептичен бев и не разбирам тоа бугарите што коментираат па чекав да се појави некој како wot да ја испофали. Сакам вакви серии, ако продукцијата е на ниво супер ќе биде.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Е баш и не ми требаше нова серија сега, ама ќе мора да се погледне. Гледам и втора епизода ставиле на арена.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Не очекував нешто посебно, ама пријатно ме изненади. Многу ме интересираат викинзите и одамна сум сакал да гледам вакаво нешто. Ми се допадна пилотот и дефинитвно ќе продолжам да ја гледам. Се надевам дека и следните епизоди ќе го задржат истиот квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи да се разбереме Тревис Фимел и се е кажано. :love: Да си ја пингам Anne. да ја види темава, знам ќе и се допадне.

Едвај ја дочекав серијава по најавите и утре седнувам да го изгледам пилотот. Мислам викинзи, борби, не може да не ми се допадне.

п.с: Креатори земете го Александар Скарсгард :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
За Gabriel Byrne викаш дека штрчи?
Да. Човекот може добро глуми, ама зборев во контекст на кастингот, некако не ми е за таа улога, туку десна рака некоја на кралот, валкан играч, подмукол онака. Ми нема авторитет со педо бркчињата помеѓу брадишта. :D
Значи да се разбереме Тревис Фимел и се е кажано. :love: Да си ја пингам Anne. да ја види темава, знам ќе и се допадне.

Едвај ја дочекав серијава по најавите и утре седнувам да го изгледам пилотот. Мислам викинзи, борби, не може да не ми се допадне.

п.с: Креатори земете го Александар Скарсгард :)
+1 за Ацето. :vozbud:

Ти текна дека во кредити има друг Скарсгард нали нали?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ме заинтересира (y) Утре ќе ги гледам двете излезени епизоди.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
+1 за Ацето. :vozbud:

Ти текна дека во кредити има друг Скарсгард нали нали?
Не отпосле видов дека има Скарсгард во кастингот, ама поим немам дали е поврзан со Александар Скарсгард. Само што ќе ми спомнат серија со викинзи одма ме асоцира на него, значи не смее да го нема во нешто вакво. Печен е за во ваква серија.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Уф Тревис:X3: , викинзи... можиТ, можиТ :D
Ќе се гледа ова, таман колоквиумска иде.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Првата епизода ми се допадна ептен, иако бавна и без премногу спектакли. Главниот лик е погоден, жена му уште одма ми остави впечаток (штета што серијата не е на HBO, иф ју ноу ват ај мин), а Габриел Брнс сега-засега ми е премногу блед во улогата на чифтанот. Плус, иако не ни очекувам продукциски да е нешто слично на GoT, со оглед на буџетот, сепак серијата изобилува со убавини.

Не можам да ја најдам втората епизода во HD. Ако некој ја најде, нека ми прати пп.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Vikings (TV Series 2013 - )




Во исчек на новата сезона на Game of Thrones, уште една, изненадувачка со квалитетна продукција, серија. Бугарите а и општо ја мерат од 1 до Спартакус, колку е добра? Мене искрено ми е поблиску до GoT. А еве споредено пилот со пилот, тврдам дека серијата е преблиску до квалитетот на GoT.

Vikings follows the adventures of Ragnar Lothbrok the greatest hero of his age. The series tells the sagas of Ragnar's band of Viking brothers and his family, as he rises to become King of the Viking tribes. As well as being a fearless warrior, Ragnar embodies the Norse traditions of devotion to the gods, legend has it that he was a direct descendant of Odin, the god of war and warriors.

Сите ќе ја гледаме од недела за недела па разбираме англиски, а јас неможам да пишувам многу со само изгледан пилот. Инаку Рагнар е главниот протагонист со неговите авантури што (ќе) следат. Пилотот воопшто не беше блокбастер-ish. Дејствието е бавно но сепак со наговестување што не очекува. Како политички, така и семејни интриги, квалитено обработена акција и зашеќерено со трошка мистицизам, оној дел за старите богови и гаврани. Не не запознаа со многу ликови ама сосема доволно, кастингот е океј, освен кралот кој ми штрчи.

Да не дрвам, трејлерот ветува ептен, ама многу ветувале нели.. ѕирнете, па ќе дискутираме.
Инаку како што реков, квалитетна продукција, костимографија и сценграфијата се фантастични, симнете 1.5 гига верзијата.
Ја симнувам првата епизода па ако не ми се допадне држи му се најебао си кад те ухватим... :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Првата епизода ми се допадна ептен, иако бавна и без премногу спектакли. Главниот лик е погоден, жена му уште одма ми остави впечаток (штета што серијата не е на HBO, иф ју ноу ват ај мин), а Габриел Брнс сега-засега ми е премногу блед во улогата на чифтанот. Плус, иако не ни очекувам продукциски да е нешто слично на GoT, со оглед на буџетот, сепак серијата изобилува со убавини.

Не можам да ја најдам втората епизода во HD. Ако некој ја најде, нека ми прати пп.
HD уште ја нема, мене не ми се чекаше да проверам насоката, упалив лаптоп и ја гледав.
Дали ради снимката.. ама не ми се допадна како првата. Инаку мислам серијава со бавниот тек и развој ќе има ватрени финалиња, ако догура секако.
Ја симнувам првата епизода па ако не ми се допадне држи му се најебао си кад те ухватим... :D
Цел пост не требало да цитираш как некој нуб. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom