UEFA Europa League 2015/2016

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Џабе му на Тухел рекордна сезона во Бундес кога вчера се испосра на велико. Онака да продадеш полуфинале и тоа со далеку подобар состав, нека се убие.
Од друга страна ништо ново за Севиља. Ни самите не знаат како поминаа, милион животи имаат во ова натпреварување. Би рекол со онаква игра ќе отпаднат, ама доктори се за ЛЕ и убеден сум дека ќе се докопаат до финалето.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Голема среќа имаа Ливерпул во ждрепкава, успеаа да го избегнат Љоренте и неговата античка фаланга.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Џабе му на Тухел рекордна сезона во Бундес кога вчера се испосра на велико. Онака да продадеш полуфинале и тоа со далеку подобар состав, нека се убие.
Од друга страна ништо ново за Севиља. Ни самите не знаат како поминаа, милион животи имаат во ова натпреварување. Би рекол со онаква игра ќе отпаднат, ама доктори се за ЛЕ и убеден сум дека ќе се докопаат до финалето.
Дaнaк неискуствa :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Dortmund se fokusiraa na LE,pa zatoa protiv Schalke igraa so vtor sostav.Na kraj koga ke vidis,vo necela nedela otpadnaa od LE,a vo Bundes veke e zavrsena prikaznata .

Tuchel ima krivica sekako,ama igracite se krivi 99%.Neverojatno losa sredina i uzasna odbrana.Mu dozvolija na Lovren da im dade gol na neceli dva metri od golot.A cela ekipa bese vo golmanskiot prostor.E tolku bea za grev.

Akcijata za golot na Coutinho bese vrv.(y)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
@Џони Вајсмилер @dragonsky

Единствена убава работа е што земаш трофеј и фаќаш место во ЛШ. :) Сепак трофејот реални да сме не носи никаква титула, никој не ти го памти, и апсолутно ништо не значи за голема екипа. Освојување ЛШ е тоа што вреди, тоа што носи гордост, тоа што те прави првак на Европа.. Ова е да се радуваат помалите екипи. :) Освојувачите на ЛШ ќе ги набројам од кога е основана наваму во 2 часот сабајле да ме разбудиш, тука знам само оти имаат земано ЦСКА, Шахтјор, Галатасарај, шо знам Ренџерс играа финале една година, не знам дали тепаа или изгубија.... ама не знам која екипа кога освоила, со кој противник играла во финале итн, итн. :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Еве сум, ти кај си? :kuracc:

Колку е интересно човек да ве чита па се истуривте од гомна јадење за Ливерпул бре. :D

Не можам, се тресам ко к*р во ладна вода, не можам да се соземам и не ми се верува. Нема спиење вечер, НЕМАААААААААААААААААААА. ДЕЖАН ФАКИНГ ЛОВРЕН, МАЈСТОРЕ!!!! Те плукам сезона и пол ми го начука до јајца ама ако, не ти се лутам, само пази Сако да не ти го опали оти те искина од фаќање ко заврши утакмицата. ЈУНЦИ БРЕ, ЈУНАЦИ. Колку удари примија утакмицава и прак се кренаа. Ливерпул е преодреден за вакви утакмици.

Да ебам и Иванов и протести и контра-протести и Собрание и Рекорд и затварање на улици и се!!!!!!!!!!!!!!!!
Кажи брат ? :D
Арно сеа шо ја потрошивте среќата, кој ќе ве читаше уш еден Истамбул да се десеше :D
 
R

red.devil

Гостин
Епа тогаш зошто се радувавте толку што Ливерпул не освои, а освои Сити. Бевте ли посреќни? :)

Инаку веќе се забега со тоа лигите. Другото не е забегано.[DOUBLEPOST=1460681896][/DOUBLEPOST]

Фанови од форумот бре.
Отековте со “експертите“ како Гери Невил
Избор помеѓу две зла беше тоа, јеби га. За мене Ливерпул е најлут ривал на Јунајтед и никад нема да сакам да освои титула, поготово не лигашка.

Еве, повели прочитај па кажи што мислиш, дали уште би ја бранел истава теза.
http://www.theguardian.com/football/blog/2011/mar/04/manchester-united-liverpool-19th-title

"Come back and sing Ooh-Aah Cantona when you've won 18." - ова беше врвот. Не ради нешто, туку фановите на Ливерпул како програмирани беа периодот кога бев основно/средно, а дознаеја дека си фан на Јунајтед и прво нешто што ќе ти префрлеа беше ова. :pos:
Деветнајската беше најголема радост за мене, верувам и за секој фан на Јунајтед.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ако навиваш за ривал у ЛЕ не си фан :pos:
ЛЕ е испод ниво натпреварување(за големи тимови) и како што секогаш го викам втора лига натпреварување. Ова е натпреварување за помалите екипи или екипи како Ливерпул кои преку овде ќе сакат да се квалификуваат во ЛШ.
Добра поента извади @ManUtdChampions.
Со втора лига влегуваш во прва, а сега веќе и од неофицијално стана официјално, тезата на бројни луѓе дека е буквално втора лига натпреварување со тоа што победникот оди во ЛШ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пошо Арсенал се уби од освојување титули во “вистинските“ натпреварувања. :cool:
Нив им спремаат златен трофеј за 20 години по ред учество во ЛШ за да го зборат наредните 100 години.
Dortmund se fokusiraa na LE,pa zatoa protiv Schalke igraa so vtor sostav.Na kraj koga ke vidis,vo necela nedela otpadnaa od LE,a vo Bundes veke e zavrsena prikaznata .

Tuchel ima krivica sekako,ama igracite se krivi 99%.Neverojatno losa sredina i uzasna odbrana.Mu dozvolija na Lovren da im dade gol na neceli dva metri od golot.A cela ekipa bese vo golmanskiot prostor.E tolku bea za grev.

Akcijata za golot na Coutinho bese vrv.(y)
И во составот на Ливерпул имаше 7 измени од викендот до текмата со Дортмунд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom