UEFA Europa League 2015/2016

Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Златен тренер сменија, реков, уште кога ги изгубија двете утакмици од Билбао. Незнам која будала треба да си да имаш две добри победи дома против Аз Алкмар и гости против Аугсбург и да мењаш тренер зашто немаш добри резултати у мочана српска лига. Ги осетив швабиве после вториот гол дека чекаат да им го здрват у последна секунда. Штета стварно, а на овие гробариве од мтв све да им ебам, коментираат и клетви у исто време фрлаат :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ма кој ги ебе, ти ебам јас балкански менталитет и све. И они и Олимпијакос вчера имаат фора да изгубат два разлика со тоа што Аугсбург дури мораше да даде три гола и двете ја бранат разликата. Во ниеден момент ни грците ни Партизан не пробаа да изиграат нешто, да пробаат да докажат дека заслужено се во пол позиција за пласман понатаму. Ако им е, пизда ли им материна, јебало ги бранење резултат.
Какви лузери човече..цел живот истото...Партизан навистина немаа среќа бидејќи имаа добри шанси реално и сами се виновни за ова,ама Олимпиакос е страмота што испаднаа бидејќи ова му беше историска шанса да влезат во 1/8 финале по 100000 години и глупаците примија 3 парчиња од Арсенал кој играше без Санчез и Казорла.....кога не знаат да се носат со притисок нека седат дома
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не сум поборник за тоа дека све и сешто се мести,али ова со Партизан и те како не ми е чисто.Втор жолт и тоа за игра со рака на средина,голот,братот се лизга у свој 16 метри.Земи го тука фактот дека повеќе пари би заработиле со местењево,него ли со пласманот понатаму.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.862
Шахтар, Галата, Севиља, Валенсија, Фенер, Дортмунд, Виљареал, Марсеј, Спортинг Лисабон и Фиорентина у неносители односно unseeded. Луд - ни - ца.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Бурекот каков го сакаш,со месо,или бес ништо:pos:[DOUBLEPOST=1449787462][/DOUBLEPOST]Замисли црвен да јадеше за спрејот
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не сум поборник за тоа дека све и сешто се мести,али ова со Партизан и те како не ми е чисто.Втор жолт и тоа за игра со рака на средина,голот,братот се лизга у свој 16 метри.Земи го тука фактот дека повеќе пари би заработиле со местењево,него ли со пласманот понатаму.
И јас така размислив ама после се сетив на шансите на Партизан и имаше голема веројатност да влезеше во моментот кога ја погодија пречката(80 и некоја минута беше) или пак шансата на крајот..сепак чудна утакмица морам да признаам
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И јас така размислив ама после се сетив на шансите на Партизан и имаше голема веројатност да влезеше во моментот кога ја погодија пречката(80 и некоја минута беше) или пак шансата на крајот..сепак чудна утакмица морам да признаам
Тачно прав си,али ти викам ептен чудна утакмица,а гледам на крај и навивачите осетија ваљда,па имаше скандирање против управата.Ваљда си знаат они што говеда имаат у управата:D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тачно прав си,али ти викам ептен чудна утакмица,а гледам на крај и навивачите осетија ваљда,па имаше скандирање против управата.Ваљда си знаат они што говеда имаат у управата:D
Од што живееме во ваква мизерна држава со ваков никаков менталитет секој натпревар што ни изгледа чуден ни делува како договорен...па и на она што е реално нема да му веруваме после бидејќи се е отидено у курац..така е веројатно и кај Србите :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Единствената правилна одлука на лиглето Таљавенто му беше исклучувањето на Живковиќ. Освен таа, другите му беа очајни

Не ми се верува дека во 86-та минута не свирна фаул над Брашанац, кој беше влечен 40 метри, пред да го промаши зицерот.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Какви лузери човече..цел живот истото...Партизан навистина немаа среќа бидејќи имаа добри шанси реално и сами се виновни за ова,ама Олимпиакос е страмота што испаднаа бидејќи ова му беше историска шанса да влезат во 1/8 финале по 100000 години и глупаците примија 3 парчиња од Арсенал кој играше без Санчез и Казорла.....кога не знаат да се носат со притисок нека седат дома
Лани играа 1/8 финале :boksix:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Цела управа на Партизан си поднела оставка ноќва. Најверојатно и Друловиќ ќе лета.

Потона екипава откако ги откачија Крстајиќ и Станојевиќ да им ебам све по список.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Најпосакувани противници за тимовите од првиот шешир се дефинитивно Митјеланд, Сион, Аугсбург и Ст.Етјен.

Додека од првиот шешир најпосакувани за вториот шешир сигурно се Молде, Краснодар и Локомотив Москва.

Многу изедначени дуели ќе се добијат уште во 1/16 финале каде што може да има мечеви од типот на Порто-Дортмунд, Наполи-Севиља, Манчестер-Фиорентина, Тотенхем-Вилереал и еден куп други комбинации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom