UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
ЛОРД БЕНТНЕР > Seria a+Bundes+PRimera+PRemier+Makedonska prva liga
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
парма ке ги тепаат на овие волзбург сега видов 2ри биле у бундес и тоа со доста предност...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Не ми било грешно мислењето дека не е до толку јак Волфсбург колку што е слаб Интер. Иако не беше до толку очаен Интер втората утакмица тоа ми беше до негде показател
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Почекај го да му заврши Севиља, кец ја има....а осеќам се треси ко рибарски стап :D[DOUBLEPOST=1429217882][/DOUBLEPOST]Јао, уште една наша сестра со поволен резултат на гости:angel:
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Почекај го да му заврши Севиља, кец ја има....а осеќам се треси ко рибарски стап :D[DOUBLEPOST=1429217882][/DOUBLEPOST]Јао, уште една наша сестра со поволен резултат на гости:angel:
Наполи не беа у сестрите ;)
btw алал да им е за победава,им го начукаа сосе мадиња на надуваниов Волфсбург :sekcza:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сосема солиден резултат за Зенит со оглед на тоа како изгледаа на терен. Едвај 1-2 полушанси имаа на цела утакмица и нон стоп беа во дефанзива. Сепак им фалеа доста првотимци, а и во првото полувреме добро се бранеа. Второто беше друга приказна, Севиља поштено ги избуши и можат да бидат среќни што јадеа само 2 гола. Севиља имаше 22 корнери и потполна доминација. Навивачите треба да бидат горди за прикажаната игра, изгинаа на терен.

Сепак во Русија ќе биде друга песна, 50-50 е според мене. Детаљи ќе решаваат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Значи германскава лига најслаба била :aplauz:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе гледајќи ги шансиве на Виола (хајлајтсот на МТВ), сметам дека лесно можат да ги поминат овие, предоминантни биле во мечов, со стативи и шанси, дефинитивно 1-1 им е поволен резултат и сигурен сум дека дома ќе остварат победа..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Волзбург сигурно освојува. #Kurac :kuracc:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Прекинете да бидете лицемери,Германската Бундес лига е подобра и поквалитетна моментално од умрените Италјани без разлика што Наполи му стегна 50 гола на Волфзбург...и многу ме нервирате тука кога свршвате на Наполи(посебно Јувенташите) а кога играат во Италија или на темата Сериа А од лајна подолу ги правите и ги нарекувате ѓубриња и плус можеби е убедливо најомразена екипа и најхејтана на форумот...значи ако хејтате хејтајтеги докрај..а не во Европа да навивате за нив дека биле Италјани..и плус шо кур ако се Италјани каков бенефит ние тука имаме од нив?...гледајте си за вашиот клуб и не се замарајте со други за да докажувате тоа која лига била подобра
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
Оф леле мори мила мајко. Ај ќе видите дека Волфсбург нема да го помине Наполи. Смешна екипа се Волфсбург со милион дупки во играта и реков дека тоа ќе го експлоатира првиот посериозен противник на кој ќе налетаат. За нивна среќа Интер не беше тоа и поминаа, ама од Наполи ќе го јадат милион %.
@Џони Вајсмилер што те снема? Сериозно бе Волфсбург ги праеше јак тим? Што ти трубевме ја и Џонтра цело време? Абе против овој можеби најочајниот Интер во неговата историја Волфсбург дозволи да губи дома и да биде под закана за негативен резултат уште на нивни терен, али среќа (за нив) головите ги дадоа по катастрофални грешки на одбраната на Интер. Тоа беа 2 чисти поклонети голови, ајде тој на Налдо ок си беше. Нема везе поклонетите голови, ги тргаме на страна, ама дупките во одбраната, односно премногу големиот простор што го оставаат играчите на Волфсбург укажуваше на тоа дека ќе го јадат немиен од некоја поасална екипа. Епа еве ти најдобар показател каква башибозук лига е германската, нормално тргајќи го Баерн на страна. Лесно е да ги тртиш мртвите Хамбургер и Фрајбург, знам. :icon_lol:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сосема солиден резултат за Зенит со оглед на тоа како изгледаа на терен. Едвај 1-2 полушанси имаа на цела утакмица и нон стоп беа во дефанзива. Сепак им фалеа доста првотимци, а и во првото полувреме добро се бранеа. Второто беше друга приказна, Севиља поштено ги избуши и можат да бидат среќни што јадеа само 2 гола. Севиља имаше 22 корнери и потполна доминација. Навивачите треба да бидат горди за прикажаната игра, изгинаа на терен.

Сепак во Русија ќе биде друга песна, 50-50 е според мене. Детаљи ќе решаваат.
Пополно се слагам со тебе, Зенит имет доста повредени и суспендирани играчи и треба да се среќни на онаков резултат зш комотно можеја да ги наполнат. Мислам дека повратната утакмица ќе биде интересна за гледање.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Пополно се слагам со тебе, Зенит имет доста повредени и суспендирани играчи и треба да се среќни на онаков резултат зш комотно можеја да ги наполнат. Мислам дека повратната утакмица ќе биде интересна за гледање.
Го изненади Виљаш Боаш со трите позади, ама во второто се преокрена утакмицата ради тоа што пушти побрзи играчи напред и спорите дефанзивци речиси секогаш извисуваа. Ќе видиме што ќе биде на наредната се враќаат Хулк и Дани. Но овој пат Зенит ќе треба да притисне, а Севиља е тим кој подобро се снаоѓа кога противникот ја има топката.
Зенит ќе биде без суспендираните Гарај и Ријазанчев(ссе надевам дека добро го кажав :D )
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom