UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
odete dzirnete Napoli kako 'dominira" na domasen teren so Volfsburg, tamu golot mu go turnaja sega ne znat kaj se, mestachi gnasni
таа решена е веке пред 1 недела нема што да гледаме а ни наполи нема што да се замара... фиорентина и севиља се гледа вечерва... јас фиоре гледам играат доста напагачки иако им одговара 0-0 напагаат и добар фудбал има
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
таа решена е веке пред 1 недела нема што да гледаме а ни наполи нема што да се замара... фиорентина и севиља се гледа вечерва... јас фиоре гледам играат доста напагачки иако им одговара 0-0 напагаат и добар фудбал има
ako e se reseno, oti togas ona svinjata debela izlegva so full sostav i rizkuva da mu se povredi nekoj biten igrac, imat kontra, 4 igraci na Napoli napred i ja vrakat nazad topkata demek lugjeto nafta pijat ne gledat
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Fiorentina mi se favorit broj eden, epten seriozno si ja imat svateno ligata i zasluzeno se tuka kaj so se, se nadevam finale ke igrat i ke si osvojat.[DOUBLEPOST=1429819273][/DOUBLEPOST]
Имаш дечко? Мислам дека ќе си одговарате со момаков @Џони Вајсмилер :icon_mrgr:
imam da, i nema coek so ke me ubedi deka utakmicata ne e namestaljka, Napolitancite se maheri za vakvi natprevari.
0 sutoj kon golot vo 45 minuti, nieden korner ni eden opasen napad ...[DOUBLEPOST=1429820060][/DOUBLEPOST]ete gi napolitankite be, me demantiraja odma :D
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ako e se reseno, oti togas ona svinjata debela izlegva so full sostav i rizkuva da mu se povredi nekoj biten igrac, imat kontra, 4 igraci na Napoli napred i ja vrakat nazad topkata demek lugjeto nafta pijat ne gledat
еве дадода наполи гол... сега задоволна си? или 1у1 ја имаше?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Иначе браво за Монтела за храброста, иако имаше резултат што му одговараше и што би требало да го брани по некоја логика, човекот излезе со 4-3-3, и нема еден играч во средина и во напад што е дефанзивно ориентиран, сите се офанзивци, затоа и вака го контролираат поседот и самиот меч.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Оваа Зенит-Севиља ако не се местени двете утакмици јас на гла ќе се наместам..не е возможно толку два безвезни гола да прима Бето и притоа двете утакмици да влезат прелази со победа на домаќините..многу многу сумливи ми се искрено и ништо чудно да ги имаат наместено
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како криминално брани Бето :pos:
100% е местена, вака ќе остане и Севиља ќе помине у продужетци, матер ви ебам руска.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Оваа Зенит-Севиља ако не се местени двете утакмици јас на гла ќе се наместам..не е возможно толку два безвезни гола да прима Бето и притоа двете утакмици да влезат прелази со победа на домаќините..многу многу сумливи ми се искрено и ништо чудно да ги имаат наместено
Џони брат, гледај фудбал и уживај не ја замарај главата со местење. На мене мечов како неутрален ми е мелем за очи а ти се замараш со прелази, местења, кладилници.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Како криминално брани Бето :pos:
100% е местена, вака ќе остане и Севиља ќе помине у продужетци, матер ви ебам руска.
Бето нема брането повеќе од три месеца и ова му е прва утакмица, така да може ова е причината... тоа е кога Емери ќе се изгуби со неговите ротации, Серхио Рико беше еден од подобрите на Севиља изминативе месеци и многу подобро бранеше отколку Бето сезонава.
се надевам дека Зенит ќе помине, а сакам Бето да прими уште еден леват гол или барем Хулк меѓу рогови да му ја шибне[DOUBLEPOST=1429822137][/DOUBLEPOST]:(:(
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Штета што мораше да отпадне еден од Севиља и Зенит. Греота е Дњипро да игра полуфинале а Зенит не. Сепак сурова е жрепката кога нема привилегирани екипи. Ова беше финале пред финалето.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Бето отсекогаш е тежок киксер и плус надвор од форма. Не знам со кој памет го стави после толку долга пауза на вака битна утакмица кога Рико беше одличен овие 2 ипол месеци.
И не само тоа туку не ставил ЦБ на клупа па после повредата на Пареха мораше да импровизира со Криховјак кој е ДМ па одбраната беше очајна. Жива мизерија беа денес Севиља, првиот гол беше од изглумен пенал, а Зенит имаше еден куп шанси кои не успеа да ги искористи.
Све на све многу сличен меч како оној на Писхуан само со сменети улоги. На крајот посреќниот победи.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
ovie Sevilja kolku sreka imaat bre breee.
Napolitankite klasika, vo 5 minuti mu izramnija :bravobe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom