UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Севиља е бонбона бизнис на кој и да му се падне. Они ЛШ секако ја користат само за да завршат трети во групата и после ја освојуваат ЛЕ.
Веќе видено по стоти пат. Ќе попијат блам во група со Порто, Звезда и Јанг Бојс. Ќе освојат ЛЕ елминирајќи ги Ливерпул и за крај пак ќе го изгубат супер купот.
Една иста сезона ја играат 15год, не можат од матриксот да искочат.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Манчестер ако е претендент за титула јас уште сега гол во Вардар се фрлам.Попрво Унион Берлин ќе ја освои титулата отколку они.
Реал исто не гледам зошто се меѓу фаворитите.Најверојатно поради стара слава.
Арсенал ќе биде интересно да се види до кај ќе стаса годинава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.686
Поени од реакции
7.270
Манчестер ако е претендент за титула јас уште сега гол во Вардар се фрлам.Попрво Унион Берлин ќе ја освои титулата отколку они.
Реал исто не гледам зошто се меѓу фаворитите.Најверојатно поради стара слава.
Арсенал ќе биде интересно да се види до кај ќе стаса годинава.
Па фрли се што чекаш го ставиле... :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Предвидувањево кој и да го праел сигурно нема поише од 15 години и единствена допирна точка со фудбал му е Трол Фудбал, некој подкаст на небитен индиец, друг подкаст од уште понебитен и страшно неписмен американец и Википедија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.335
Предвидувањево кој и да го праел сигурно нема поише од 15 години и единствена допирна точка со фудбал му е Трол Фудбал, некој подкаст на небитен индиец, друг подкаст од уште понебитен и страшно неписмен американец и Википедија.
Критериум: Ѕвездички на ФИФА
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Очекувам некое изненадување сезонава како што беше Монако/Ајакс пред некоја година, мислам ќе има барем една екипа во 1/2 финале што никој во моментов не би ја очекувал
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Очекувам некое изненадување сезонава како што беше Монако/Ајакс пред некоја година, мислам ќе има барем една екипа во 1/2 финале што никој во моментов не би ја очекувал
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
City ubedlivo favorit kolku i da boli a Real so sansi. Sve drugo gola voda iskreno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom