UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Јас само се надевам дека Нејмар за брзо ќе им збрца гол на Барселона па да ги видам тогаш лицемерчињата на форумов што ќе попуваат :coffee:
Не знам каква потреба имаш да навредуваш, очигледно не си го преболил поразот сеуште!

Што се однесува до Нејмар повеќе би ме нервирало тоа фејк не прославување на гол отколку да си прослави онака како што чуствува.
Нејмар не е ни блиску до статусот легенда на Барса па да не боли курот дали тој ќе прослави гол.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.243
Поени од реакции
10.311
Pa od sekogas Suarez bil takov neznam sho se cudite.. Born winner ili born ligush zavisno dali za tvojo tim ili za protivnickio igra
Не е тоа проблемот. Очекував такво нешто од него, нити пак нешто многу го респектирам откако замина. Јас велам за реакциите на форумов од навивачите на Барселона што го бранат, а во обратен случај би плачеле. Како што Кутињо беше жртва и маченик во Ливерпул кога не го пуштија, кај смеело така, морало да го ослободат. А да е обратно ќе има пиштење. Или не сум во право?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не е до тоа колкав белег има оставено за двата тима. Суарез и Ливерпул се посебен случај, затоа и пишав дека и јас оправдувам славење гол против екс тим, не ми смета нешто посебно.

Кога тој се одвои од баграта играчи која што ја имаа тогаш како талентиран играч, Ливерпул му одеа по газот што и да направеше. Го обвинија за расизам тие го бранеа наместо да го казнат и интерно, му плаќаа советувања, психолози, го праќаа по некои часови за инкорпорирање во нова средина, се загреваа со маици со негов лик како да е жртва.. Не помина месец дена покажа среден прст, ајде пак суспензија, ајде пак тие враќај го во екипата веднаш, колку што памтам и за ова не изеде казна од клубот. Навивачите па да не зборам, го ставаа во иста реченица со Раш, Џерард, Далглиш. Наредната сезона одат во ЛШ, нешто што му ветија за да го потпише договорот, Суарез летото на СП го каса Киелини, овие пак го поддржуваат и ни две ни три, си оди во Барселона.

А и кај прослави па и посмешно беше што на глава му се качи на судијата со приговори а не е ни капитен ни ништо. Не велам да не ствараш притисок на судијата, прави си го тоа ама невкусно е кога се работи за таа спојка Суарез - Ливерпул, барем мое мислење е ова :)
Го бранеа зошто им беше најдобар играч, па и Барса би го бранеле Меси и секој клуб ќе го брани својот најдобар играч.

Суарез е таков карактер и не очекувајте да покаже емоции.

А за трансферот не е ни прв ни последен, сети се што правеше Кутињо за трансфер. Едноставно е кога те бараат Реал или Барселона желбата на играчот да не ја пропушти таа шанса е голема.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Добро кого боли кур дали славел гол или не. Чудо големо Нејмар ако им даде гол на Барса и слави, ете одма ќе се заклучам во соба и 3 дена нема да излегувам.

Крај краева, мислам на ниеден фан на Ливерпул не му засмета тоа што славел гол. Славењето нити не беше нешто страшно. Проблем е што цела утакмцица се понашаше како некое копиле и мислиш дека на клоци е избркан од Ливерпул.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Добро кого боли кур дали славел гол или не. Чудо големо Нејмар ако им даде гол на Барса и слави, ете одма ќе се заклучам во соба и 3 дена нема да излегувам.

Крај краева, мислам на ниеден фан на Ливерпул не му засмета тоа што славел гол. Славењето нити не беше нешто страшно. Проблем е што цела утакмцица се понашаше како некое копиле и мислиш дека на клоци е избркан од Ливерпул.
Воопшто не си во право. Си има ниво на прослава за вакви ситуации, поготово кога клубот вложил во тебе и ти помогнал да се издигниш до некое ниво. Објективни да бидеме дека за развојот на Суарез до ова ниво најголем удел има Ливерпул. По заминување на Торес му ги овозможи сите кредити во форот да биде главен. Плус зад него застана и по сите глупости што ги направи и со расизмот со Евра и со касањето на Иванович. Во овој период никој ниту од управа на Ливерпул, ни Клоп, ни некој друг играч не кажа лош збор за Суарез за овој да слави до тој степен. И по прославата барем да кренеше раце и да побараше прошка и почит од фановите на Ливерпул, но тој ни тоа не го направи. Не можете да го оправдувате неговото славје, поготово прв гол против Ливерпул.

Ќе земам неколку ситуации поврзани со наши играчи. Роналдо му шибна гол на Спортинг и не прослави, исто и ни закачи на Бернабе и не прослави. И тоа по многу години од негово заминување. РВП постигна прв гол против Арсенал и по сите исвиркувања од фанови на Арсенал и палења на негов дрес се одлучи да не прослави. Потоа наредниот го прослави заради сите ситуации. Од друга страна Лукаку првиот против Евертон го прослави како да освоил ЛШ иако беше исвиркуван цел меч од фановите на Евертон што според мене немаше потреба и тој така да прослави.

А вчера однесуваето на Суарез беше класично мочање врз Ливерпул и со прослава и со однесување од цел меч.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Го бранеа зошто им беше најдобар играч, па и Барса би го бранеле Меси и секој клуб ќе го брани својот најдобар играч.

Суарез е таков карактер и не очекувајте да покаже емоции.

А за трансферот не е ни прв ни последен, сети се што правеше Кутињо за трансфер. Едноставно е кога те бараат Реал или Барселона желбата на играчот да не ја пропушти таа шанса е голема.
Ама друго е Кутињо, Кутињо не влагаше во скандал секој месец :) Од сите проблеми што ги направи Суарез, најмало е барањето за трансфер во Барселона.

Кога ќе ми текне дека Ливерпул на официјалната страна пишуваа дека се разочарани зошто нонстоп Суарез бил казнуван од ФА :facepalm:

Затоа и велам дека ликов и Ливерпул се посебна прикаска, инаку 100 пати имам пишано на форумов дека сметам нема потреба да се глуми и ништо страшно не е да се прослави. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.207
И по прославата барем да кренеше раце и да побараше прошка и почит од фановите на Ливерпул, но тој ни тоа не го направи.
За што бе да бара прошка? :pos: Човек да не им уби од тимот па да треба да му простат? Дај бе луѓе аман, изиграл 2 сезони за Ливерпул и требало да се извинува, нема проблем, го боли стапот него гледа да си лапне уште една титула во ЛШ, та преку тасета ако им дал гол на поранешен тим.

Мене ми немаше ништо скандалозно во славењето, си се израдува најнормално човекот, ај разбирам да провоцираше нешто према фановите на Ливерпул или према клупата па да го распнувате, ама вака нема никаква смисла. Околу плачењето кај судијата, едноставно ликот е таков, дали игра против Ливерпул или Хуеска сеедно, тој ќе го прави истото и кур нема да му чуе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.675
Поени од реакции
63.044
Немаше ништо да го чини да не прославеше. Just sayin'... малку почит кон поранешниот клуб и навивачи кои те подржале кога ти било доста тешко у кариера, не е на одмет.

Она провоцирањето на играчи беше уште подно.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.869
Поени од реакции
7.745
Како навивач на Ливерпул ме заболе стап дали се радувал или не, а верувам и повеќето се со слично мислење, делува како неливерпулците да се најмногу дрзнати од сето ова и нормално новинарите што го прават за пари...

Заедно со Кутињо со самото тоа што станаа плачковци и побараа да си одат веќе му ебаа мајка на клубот, покажаа дека не сакаат да имаат ништо ни со навивачи ни со соиграчи, па нема што сега да се очекува да пуштат солзи доколку постигнат гол против поранешниот тим. Башка друго што се работи за влог финале во ЛШ, сигурно нема да си постигни автогол за клубот од каде што со душа чекаше да си замини. Нека крши глава таму нека освојува трофеи со Барса, исто како Кутињо, исто како Стерлинг.
Можеа да бидат икони на клубот, тие се одлучија да му завртат грб, затоа никој нит го заболе дали славел нит ништо.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Суарез е тип на играч и на човек којшто можеш да го сакаш само ако е во твојот тим. Слично како Рамос, Раул Гарсија, Коста итн. Не важи за него кој е на другата страна, дали Ливерпул или Леванте, максимално е мотивиран, провоцира се живо, веројатно тоа му е и клучот за успехот, за победа ќе направи се.

Иначе јас сметам дека не требаше да прослави, зошто и јас мразам кога бивши играчи на Барса слават против нас .
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.715
Поени од реакции
5.362
Алисон ваков ли жив ѕид му поставуваш на чудовиштево ?!?!


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.184
Поени од реакции
21.221
Штета што повеќето од вас овде на форумот го гледате само 5-6 пати во сезона. Во ЛШ и на Ел Класико. Да го гледате секој викенд, нема да имате ни малку дилема дека е најдобар.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Алисон ваков ли жив ѕид му поставуваш на чудовиштево ?!?!


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Прописно поставен жив ѕид.
Кога од статива гледаш према топка, секогаш еден играч ти оди на надворешна страна а тоа што Меси е боготац не може ништо да промени.
1.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom