UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Искрено не беше за втор жолт, сеа не знам од кој агол и како беше поставен судијата...
Дај бе не умарај и овде, аман веќе. Отече.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Вака некако се одвиваат утакмиците на Јуве и во калчото, за вас што пратите на резултати.ком и што мислите дека Јувентус е кујзне колку јака екипа. Е ова им е играта у последниве 2 сезони.
Топ 3-4 екипи у свет? Ни под разно.

Ок е јувенташи, искомплексиран сум, знам, не ме замарајте. :kuracc:
Ako celis na toa deka i vo italija vaka kruzi juve okolu 16nik na protivnikot togas da vo pravo si, posto tolku kapacitet imaat dr ekipi da zadrzat topka.. taktkicki sovrseno igra juve i vo ls i vo liga, bez premnogu napor i so 1 ili 2 gola ja resava utakmicata.. pa pobogu covece samo 2 gola imame primeno vo ls najmalce od site za vo liga da ne praime muabet kolku malku i kolku retko primaat golovi pogotovo na domasen teren...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Воопшто не се заебавам. Со играч повеќе да не створиш ниедна ебана шанса за на крај да мора противнични играч да ти асистира за да отвориш резултат не е никаква тактичка доминација.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Дај бе не умарај и во оваа тема, аман веќе. Отече.
Имаш опција игнор, истата опција што јас на тебе ќе ти ја ставам...

Не сум јас крив што кога и да игра Јувентус има некои заебанции со судиите... Сеа медиумите во Португалија ќе урлаат, а да беше нормална победа никому ништо...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Вчера почнавте со глупости, па едно време ве снема, сеа пак ќе се глупирате ?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ти само коментираш за судиите, јас не видов да се дигне прашина околу тоа, чисто ко солза беше, ама никој не ти е крив што си butthurt и на секоја тема мрчиш за Јуве, стај ме и мене на игнор, ама фактот дека си мудо потечение нема да се смени никад. Иначе, можеше подобро Јувентус тука се слагам со сите.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Воопшто не се заебавам. Со играч повеќе да не створиш ниедна ебана шанса за на крај да мора противнични играч да ти асистира за да отвориш резултат не е никаква тактичка доминација.
Во тоа е мајсторството, да ги натераш тие да ти асистираат
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Гол у гости и пораз од еден разлика.Добар резултат за Лестер,само на домашен да се измотивираат и да изгинат на терен.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Доктори се жабариве за вакви утакмици. И покрај тоа што Јуве играше со играч повеќе преку 60 минути во ниту еден момент не тргна безглаво кон голот на Порто што можеше да има и контра ефект ако ги фатеа на противнапад туку смирено чекаа шанса и на крај од ич нигде, без ниту една создадена шанса стигнаа до 0:2. Факт е дека имаа и доста среќа при првиот гол, но од друга страна реално е да се признае дека тактички одлично го одработија натпреваров, а и Алегри со измените погоди право во центар.
 
G

Goldie

Гостин
Гол у гости и пораз од еден разлика.Добар резултат за Лестер,само на домашен да се измотивираат и да изгинат на терен.
Имаат некакви шанси оти одбраната на Севиља не е многу стабилна, инаку подобро им е да се фокусираат на домашната лига да не испаднат оти тука секако во 1/4 ќе бидат демолирани
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Како бе немаа шанси.. имаше Дибала Статива и Игуаин имаше две опасни шанси.. Сандро младоста им ја зема од левата страна.. ако го нема у тимот на колото срамота ќе биде.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Del Boy

Гледам 5-0 го лапнаа Лестер од Севиља.
Не требало да ја жртвуваат со Милвал оти секако ќе го лапнеле со 3 разлика во Шпанија.
ЗНам дека сеа ќе ми вратиш оти секако ќе испаднат, можеби и ќе испаднат ама е тесно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom