UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Па што се смееш и Јане Николвски истото го искоментира, човек што преку 20 години се занимавал професионално со фудбал.
Џони Вајсмилер исто скоро 10 год се заминава професионално со судење :)
 
D

Darko_ufo

Гостин
Џони Вајсмилер исто скоро 10 год се заминава професионално со судење :)
:pos:

Трета лига СЕВЕР, нема врска тоа се различни мислења, картоните паднаа, можеше да помине со опомена пред исклучување сепак е 27 минута. Ќе гледавме подобар фудбал, вака не поминаа половина, плус бес на навивачи, ај да беше 67 минута.
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Па што се смееш и Јане Николвски истото го искоментира, човек што преку 20 години се занимавал професионално со фудбал.
Чим тренерот на фк факинг Турново рекол така, нема што да противречиме.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
:pos:

Трета лига СЕВЕР, нема врска тоа се различни мислења, картоните паднаа, можеше да помине со опомена пред исклучување сепак е 27 минута. Ќе гледавме подобар фудбал, вака не поминаа половина, плус бес на навивачи, ај да беше 67 минута.
Utakmicata bese sve samo ne interesna... i pred i posle crveniot
 
D

Darko_ufo

Гостин
Чим тренерот на фк факинг Турново рекол така, нема што да противречиме.
Па ако гледаме така тогаш судиска грешка не постои, плус ако Јане е ФАКИНГ никој и ништо во фудбалов тогаш подтемата Фудбал на форумов треба да згасне за мислења...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Искрено не беше за втор жолт, сеа не знам од кој агол и како беше поставен судијата...
Како бе не беше, го собра поштено, не сум видел одамна толку глуп потег. Што требаше судијата, да ја спасува утакмицата, ма дај му црвен кога е толку глуп.
А утакмицата е пропаст за гледање секако.
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Па ако гледаме така тогаш судиска грешка не постои, плус ако Јане е ФАКИНГ никој и ништо во фудбалов тогаш подтемата Фудбал на форумов треба да згасне за мислења...
So seta pocit prema Jane,ne mislev da go navredam covekot.
Sepak ima solidna internacionalna kariera vo Iran.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Вака некако се одвиваат утакмиците на Јуве и во калчото, за вас што пратите на резултати.ком и што мислите дека Јувентус е кујзне колку јака екипа. Е ова им е играта у последниве 2 сезони.
Топ 3-4 екипи у свет? Ни под разно.

Ок е јувенташи, искомплексиран сум, знам, не ме замарајте. :kuracc:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Juventus ima sreka mnogu so televo sto sobi crven inaku ovaa ke bese mizerna utakmica so mizerni 0-0.
 
С

СаШеНкО

Гостин
Вака некако се одвиваат утакмиците на Јуве и во калчото, за вас што пратите на резултати.ком и што мислите дека Јувентус е кујзне колку јака екипа. Е ова им е играта у последниве 2 сезони.
Топ 3-4 екипи у свет? Ни под разно.

Ок е јувенташи, искомплексиран сум, знам, не ме замарајте. :kuracc:
Види, резултатски се во топ 5 екипи. И ради титулите во калчото и ЛШ подобрија резултати, зошто да не. А со игра не се, тука си во право..
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Знаев дека Лестер ќе даат гол на 2-0. Ништо не е готово овде
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Види, резултатски се во топ 5 екипи. И ради титулите во калчото и ЛШ подобрија резултати, зошто да не. А со игра не се, тука си во право..
Мислам дека се заебава (за денес). Ова денес беше тактички одлична утакмица од страна на Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom