UEFA Champions League 2015/2016

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.141
Поени од реакции
16.463
Знам што сакаш да кажиш, има време ќе се средат но нека кикснат уште некоја по ред во Сериа А и ќе видиш што значи да имаш тим со млади неискусни играчи.Сега 50% сменет состав имате, припремите ви беа слаби, недефинирана игра тек треба да се средувате а Септември еве го, доволно е лош старт па после бркај бодови. А тек треба клучниот играч да го пазарувате. Убаво што гледаш оптимистички, но јас прогнозирам Јуве да има катастрофална сезона, барем во Европа.
Ќе видиме :) кaкo и дa е времетo ќе пoкaжи =)

Sent from my LG-MAGNA
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.969
Оно, ако ги гледаш Сити какви циркуси правеа до сега во ЛШ, све може да биде во таа група.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.690
Поени од реакции
18.194
Aбе убаво што тераш сеир на сметка на Јуве со "новиот овој", "новиот оној" ама кажи ми кој па има Севиља? Ни нов, ни стар немаат. И од кај па Севиља со пола тим анонимуси фаворит пред Јуве?
Го има Емери, тоа е доволно. На просечна шпанска екипа не и требаат ѕвездени имиња ко на тимови како Реал, Сити или Челси да игра атомска одбрана и да врши притисок до 90 та минута. Тоа е екипа што у суштина многу трча и дава 200% од себе на теренот. Плус тука се Банега, Криховјак, Рејес, Ибора. Ги земаа и Конопљанка и Љоренте, топ скоцкан тим се.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Најреален пост околу групата D:

Не шала на страна ама во групава стварно ништо не се знае, Менхенгладбах ќе бидат тврд орев дома, Сити ако играат како прошлите години во групите тешко дека ќе поминат, Јуве минува низ една транзиција моментално и не се знае што да се очекува од нив, Севиља уште ми се анонимус иако газеа во ЛЕ, баш ме интересира што ќе направат сега.
Премногу глупости истрескавте.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.089
Некој податок да немате колку изнесува рекордот за постигнати голови во една група.
Мислам дека ќе се рушат рекорди годинава во постигнати голови во група Е.
Барселона, Леверкузен, Рома и Бате.... Секој натпревар ГГ&4+ :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Многу ќе зависи и од Менхенгладбах, сигурно ќе тепаат некој но Германија. На тие што ќе му скратат бодови ќе испаднат. Исто и распоредот е убав на Јуве, ако се доведат во ситуација последно коло дома со Севиља да ни одговара и нерешено е супер исход за мене.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Накрај Менхенгладбах ќе ги издоминира сите, а овие ќе останат само со калкулаците во рака. Не шала на страна ама во групава стварно ништо не се знае, Менхенгладбах ќе бидат тврд орев дома, Сити ако играат како прошлите години во групите тешко дека ќе поминат, Јуве минува низ една транзиција моментално и не се знае што да се очекува од нив, Севиља уште ми се анонимус иако газеа во ЛЕ, баш ме интересира што ќе направат сега.
Spored tebe nikoj nema da projde od grupava? :D



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Најаки се севиља осваја! а и менхедладба се исто после севиља они се најаки тие се најјаките екипи лагано проагаат групи
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Истата приказна на форумов секоја година и пак проаѓаат фаворитите (освен Јуве понекогаш хахах)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.173
Кога било последен пат кога Манчестер Јунајтед добиле барем малце тешка група? :icon_mrgr:
Колку што ме држи сеќавањево секогаш најак опонент им е екипа од рангот на Бенфика, Ајакс или ПСВ :icon_mrgr:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Кога било последен пат кога Манчестер Јунајтед добиле барем малце тешка група? :icon_mrgr:
Колку што ме држи сеќавањево секогаш најак опонент им е екипа од рангот на Бенфика, Ајакс или ПСВ :icon_mrgr:
Е да бе а Базел?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Кога било последен пат кога Манчестер Јунајтед добиле барем малце тешка група? :icon_mrgr:
Колку што ме држи сеќавањево секогаш најак опонент им е екипа од рангот на Бенфика, Ајакс или ПСВ :icon_mrgr:
Абе види, групата не е толку лесна. :) Вoлфсбург, ПСВ, ЦСКА сите до една екипи кои на домашен проблем може да ти направат големи проблеми. Е тоа што нема ептен јак конкурент е во главно што редовно си се држеа овие јаките екипи во барабан еден, а подоле падна Реал 1-2 сезони, после Милан и најново Атлетико пред 2 сезони, Дортмунд и Јуве. Нормално можевме бар еднаш да добиеме вака заебана екипа, ама шансите не беа кој знае колкави. Сеа по новиот систем каде и да е ќе ни падне јака екипа. :D

Иначе последен пат 2011 ја имавме Валенсија. :)


Едит: Еве сеа се враќам назад, 2008ма бевме со Рома, 2009та Виљареал.
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Кога било последен пат кога Манчестер Јунајтед добиле барем малце тешка група? :icon_mrgr:
Колку што ме држи сеќавањево секогаш најак опонент им е екипа од рангот на Бенфика, Ајакс или ПСВ :icon_mrgr:
Имаа пред 3-4 сезони тешка група со Базел. И Селтик пред тоа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Иначе јас сум презадоволен од групата. Ќе има добро фудбалче на сите утакмици, а е доволно јака (слаба) за да освоиме прво место. Само овие ЦСКА уште ли ќе играат под празен стадион? Ептен безвеза е така.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.173
Абе види, групата не е толку лесна. :) Вoлфсбург, ПСВ, ЦСКА сите до една екипи кои на домашен проблем може да ти направат големи проблеми. Е тоа што нема ептен јак конкурент е во главно што редовно си се држеа овие јаките екипи во барабан еден, а подоле падна Реал 1-2 сезони, после Милан и најново Атлетико пред 2 сезони, Дортмунд и Јуве. Нормално можевме бар еднаш да добиеме вака заебана екипа, ама шансите не беа кој знае колкави. Сеа по новиот систем каде и да е ќе ни падне јака екипа. :D

Иначе последен пат 2011 ја имавме Валенсија. :)


Едит: Еве сеа се враќам назад, 2008ма бевме со Рома, 2009та Виљареал.
Стварно јаки екипи, Рома и Виљареал :D
Во последниве 10-тина сезони се вакви пацерски групи добивате, Вардар да игра во групава ќе биде конкурентен :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom