UEFA Евро 2016 (квалификации)

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Не ми се веруваше дека Албанија може да го загуби тој меч, и на крај се потврди дека сум бил во право.
Дронот не содржеше ништо провокативно, мапата не беше од голема Албанија, туку историска мапа во која се прикажуваше во кои места албанците се автохтони.
И покрај се, не е потврдено дека дронот е пуштен од некој албанец, нема ниеден приведен или осомничен.
Насилството над играчите беше клучниот момент, без разлика што се случува помеѓу играчите, не смее публиката и обезбедувањето да удрат по играчите.
За тепачка помеѓу играчите постои црвен картон, а за тепање на играчите од страна на публиката и обезбедувањето следува прекин на мечот и казнување на организаторот.
Ваква одлука треба да се земе уште од прва рака, а не да се влече по разни судови.

Правдата е задоволена, Албанија заслужуваше 3 бода од овој меч, ако имаат среќа ќе бидат квалификувано понатаму, имаат историски најдобра селекција, сеуште без ниеден пораз :) ја победија и Франција.
 
C

Castiel

Гостин
Не ми се веруваше дека Албанија може да го загуби тој меч, и на крај се потврди дека сум бил во право.
Дронот не содржеше ништо провокативно, мапата не беше од голема Албанија, туку историска мапа во која се прикажуваше во кои места албанците се автохтони.
И покрај се, не е потврдено дека дронот е пуштен од некој албанец, нема ниеден приведен или осомничен.
Насилството над играчите беше клучниот момент, без разлика што се случува помеѓу играчите, не смее публиката и обезбедувањето да удрат по играчите.
За тепачка помеѓу играчите постои црвен картон, а за тепање на играчите од страна на публиката и обезбедувањето следува прекин на мечот и казнување на организаторот.
Ваква одлука треба да се земе уште од прва рака, а не да се влече по разни судови.

Правдата е задоволена, Албанија заслужуваше 3 бода од овој меч, ако имаат среќа ќе бидат квалификувано понатаму, имаат историски најдобра селекција, сеуште без ниеден пораз :) ја победија и Франција.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Искрено и тој натпревар 0-0 ќе завршеше според мене. А и да не беше дронот сигурно друг инцидент ќе имаше.

А и не ми е јасно зошто се чудите околу радувањето и слично? Албанија се на добар пат да се пласираат,сепак тоа е,и те каков успех.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Сепак ова не е конечна одлука , во рок од 30 дена ќе се поднесе жалба до федералниот суд во Швајцарија .
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Искрено и тој натпревар 0-0 ќе завршеше според мене. А и да не беше дронот сигурно друг инцидент ќе имаше.

А и не ми е јасно зошто се чудите околу радувањето и слично? Албанија се на добар пат да се пласираат,сепак тоа е,и те каков успех.
Абе никој не вика да не се рaдувате, само што имате малце необичен начин на радување. :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе никој не вика да не се рaдувате, само што имате малце необичен начин на радување. :D
Какво е тоа нормално(обично) и необично радување?
Цел Балкан ист курац е друже...србите,македонците,грците,бугарите како ке се радуваа да имаа ваков случај? Таков е #тет во овие простории...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Какво е тоа нормално(обично) и необично радување?
Цел Балкан ист курац е друже...србите,македонците,грците,бугарите како ке се радуваа да имаа ваков случај? Таков е #тет во овие простории...
Добро, пред се мислев на дрифтањето. Тука сте главни. :D Знам оти сите испаѓаат со колите и веат знамиња, ама дрифтање не сум приметил кај нас. :P

Па и пиштолите нормално. Не дека ги нема и на наши прослави и свадби на пример, ама и тука сте појаки. :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.909
Штета нема СП во продавање на органи.Таму ќе доминираше Албанија како што САД доминира во кошарката.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Уште вие рано за радување. Ќе завршите трети и на крај ќе испаднете во баражот.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Srbomaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hehehe....
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.697
Тоа е правдата.
Се обидуваа дело на тинејџер да изедначат со делото слаба организација, хулигани редари тепаа играчи, факели на терен, фрлање со се и сешто врз играчите....
 
C

Castiel

Гостин
Тоа е правдата.
Се обидуваа дело на тинејџер да изедначат со делото слаба организација, хулигани редари тепаа играчи, факели на терен, фрлање со се и сешто врз играчите....
Среќа да играа во Албанија и да им направеа слично нешто мирно ќе си поминеа. Пошо нели мирни ќе беа навивачите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom