UEFA Евро 2016 (квалификации)

Ф

Флеш

Гостин
Според мене ФФМ и ФФС се исти ѓавол, само што репрезентацијата на Србија има каде каде појаки играчи, Толе става селектори во договор со менаџерите на играчи од кои што после тие играчи играат и им рипа цената (факинг Данко Лазовиќ) покрај Митровиќ и Ѓуричиќ, додека Шкулетиќ не е ни на список а моментално е најак напаѓач во Србија така да на мене на тоа ми мириса (можеби сум и грешка), друга работа ставаат странец за селектор кој не го познава ниту менталитетот ниту психологијата на играчи и се дешава како вчера да играат без душа, за разлика од нив погледни ги Хрватите само како играат со шљ селектор т.е кого и да стават селектор да е пак ке играат со срце за репрезентација, според мене тоа е проблемот, а не дека Данците се поквалитетни
Кажи дека Србиве имаат раштиман оркестар,кратко со зборови.Поглафен фраер се играчите поистакнати од селекторот.Касно до вечер у диск,страшно лоша дисциплина немаат.Сето ова го дебатираа и на Коперникус.Поголем дел од нивните играчи се станати ѕвезди и поарогантни се во односите,доаѓа до лоша атмосфера и еве ги и они одвај завршница покрај добри играчи и врски,а верувај ми,Србите имаат најдобра разработена мрежа на контакти.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Според мене ФФМ и ФФС се исти ѓавол, само што репрезентацијата на Србија има каде каде појаки играчи, Толе става селектори во договор со менаџерите на играчи од кои што после тие играчи играат и им рипа цената (факинг Данко Лазовиќ) покрај Митровиќ и Ѓуричиќ, додека Шкулетиќ не е ни на список а моментално е најак напаѓач во Србија така да на мене на тоа ми мириса (можеби сум и грешка), друга работа ставаат странец за селектор кој не го познава ниту менталитетот ниту психологијата на играчи и се дешава како вчера да играат без душа, за разлика од нив погледни ги Хрватите само како играат со шљ селектор т.е кого и да стават селектор да е пак ке играат со срце за репрезентација, според мене тоа е проблемот, а не дека Данците се поквалитетни
Добар е Данко бе не заебавај, искусен е, нема боље шпиц од него моментално, Митровиќ е тиња, се напраил као кит. Океј за Шкулетиќ се слагам дека треба да биде земен.
Одбраната им е слаба, Бишевац игра и Митровиќ, Суботиќ лингурот не сака да игра а Настасиќ кој е најбољи штопер моментално дреме на трибини заради Демикелис.

Иначе не дека Данците имаат кујзне колку појак тим, Џони треска горе имале деца у Ајакс што играат, вчера единствен од Ајакс беше тој бекот Боилесен, Андерсен ни на клупа не им бил, друг ниеден од Ајакс. Као што кажа Ули Каленберг, Квист и Бентднер кој од кој...

За Адвокат убаво спомна Син погоре, нека се пензионира најубаво пошто се губи у модерниов фудбал, исто и Капело и Хидинг, овој последниов треба на Марс да го пратат, губи од Исланд и компанија.... страшно.
 
Ф

Флеш

Гостин
За Аек добар си (у втора лига се ) , а Арис не се нна ниво на Партизан и Звезда (може на нниво на Вардар и Шкендија). Олимијакос и Панатинаикос со Паок се тројката која моментално не нај-нај ...
Ги спомнав попознативе клубови,на сеќавање пишував,но важно поентата е таа,имаат колку толку квалитет ,
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Немаат некој голем избор во моментов. Капело може да биде слободен за брзо време.
Мене интересна појава ми е ова со тренериве, абе дај нека му дадат шанса на некој млад надежен тренер со модерна игра.
Овие стари волци можеби ќе ги однесат таму каде што треба, ама нема да живеат милион години.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Ги спомнав попознативе клубови,на сеќавање пишував,но важно поентата е таа,имаат колку толку квалитет ,
Па од Балканов турците може само да им ги земеме како за споредба. До пред 1-2 години Галатасарај растураше (, 1/4 финале,1/8 финале) ,сега изгледа редот на Олимпијакос е дојден да помине група ;)
Но остатокот од лигата(освен првите три шо ги спомнав) е многу полош од остатокот на клубови у турската лига (освен галата,фенер и бешикташ).
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Го шутнале Адвокат.

Србите го сакаат Станковиќ за селектор. (y)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Иначе не дека Данците имаат кујзне колку појак тим, Џони треска горе имале деца у Ајакс што играат, вчера единствен од Ајакс беше тој бекот Боилесен, Андерсен ни на клупа не им бил, друг ниеден од Ајакс. Као што кажа Ули Каленберг, Квист и Бентднер кој од кој...
.
Го Имаат Ериксен кој е класа за сите во Србија, го имаат Шоне од Ајакс кој е исто така одличен играч но вчера не го играа,исто како и Фишер,Бојленсен е добар играч..не реков дека имаат којзнае колку појак тим ама од Србија имаат, вие дека ги мислите овие србите посебно па тие шо играат во Премиер лигата дека се богови тоа е ваш проблем..па денес сите што ги сретнав беа зачудени како можеле Србија да изгубат:facepalm:..небаре од Фарските острови изгубија па вчудоневидени сите беа[DOUBLEPOST=1416074372][/DOUBLEPOST]
Ги спомнав попознативе клубови,на сеќавање пишував,но важно поентата е таа,имаат колку толку квалитет ,
Тоа што имаат одреден квалитет не ги прави "едни од најдобрите во Европа"..Па Полското и Романското првенство се поквалитетни од Грчкото,не пак за Руското,Украинското,Австриското,Белгијското,Холандското. Грчкото не е ниту во топ 10 лиги па за во таков контекст да ги спомнуваш
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Кажи дека Србиве имаат раштиман оркестар,кратко со зборови.Поглафен фраер се играчите поистакнати од селекторот.Касно до вечер у диск,страшно лоша дисциплина немаат.Сето ова го дебатираа и на Коперникус.Поголем дел од нивните играчи се станати ѕвезди и поарогантни се во односите,доаѓа до лоша атмосфера и еве ги и они одвај завршница покрај добри играчи и врски,а верувај ми,Србите имаат најдобра разработена мрежа на контакти.
па не би кажај, колко што иам читано за Банета, Матиќ, Тошиќ, Коларов, Тадиќ за нивните карактери далеку е од тоа дека се умишљваат у некои звезди, едноставно немаме тим, селекторите се менуваат као чарапи и им се исплаќаат огромни суми а никој затоа неподнесува одгвоорност што е једини фудбалски сојуз во свет, друго толе лопужата дава изјава го ангажираве Адвокат бидејќи имаме пофални зборови од луѓето во уефа:tapp: ( во коај друга репрезентација ангажираат селектори по препорака на УЕФА) и никаде во друга репрезентација која има сличен квалитет или појак не одат на светско, не одат на европско а по се изгледа ни на наредното европско нема да одат никој не поднесува одговорност од челните луѓе.[DOUBLEPOST=1416076496][/DOUBLEPOST]
Добар е Данко бе не заебавај, искусен е, нема боље шпиц од него моментално, Митровиќ е тиња, се напраил као кит. Океј за Шкулетиќ се слагам дека треба да биде земен.
Одбраната им е слаба, Бишевац игра и Митровиќ, Суботиќ лингурот не сака да игра а Настасиќ кој е најбољи штопер моментално дреме на трибини заради Демикелис.

Иначе не дека Данците имаат кујзне колку појак тим, Џони треска горе имале деца у Ајакс што играат, вчера единствен од Ајакс беше тој бекот Боилесен, Андерсен ни на клупа не им бил, друг ниеден од Ајакс. Као што кажа Ули Каленберг, Квист и Бентднер кој од кој...

За Адвокат убаво спомна Син погоре, нека се пензионира најубаво пошто се губи у модерниов фудбал, исто и Капело и Хидинг, овој последниов треба на Марс да го пратат, губи од Исланд и компанија.... страшно.
Митровиќ ензнам колку го пратиш , но редовно дава голови во Андерлехт и најверојатно оди во Бенфика, додека Лазовиќ освен што знае да прави гримаси и да пада при секој допир е испукана пушка, одбраната ако се укомпонира може да бида јака бидејќи имаат квалитет од бек до друг бек, туку треба селектор кој ке има одврзани раце и кој ке е Србин (Антиќ, Друлиќ, Муслин, Стојановиќ...)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сан Марино го освои првиот бод во квалификации за ЕП, два пати по еден освоиле во квалификации за СП :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Тоа што имаат одреден квалитет не ги прави "едни од најдобрите во Европа"..Па Полското и Романското првенство се поквалитетни од Грчкото,не пак за Руското,Украинското,Австриското,Белгијското,Холандското. Грчкото не е ниту во топ 10 лиги па за во таков контекст да ги спомнуваш
Полското доста иде напред последниве 10 год ама уште фурни леб има за да дојде до грчково.Романското е со помината слава од Стеауа и Рапид кога играле ЛШ секоја година до 1/4 финале и понапред.Болдираниве две ни за 10 години нема да се приближат а не да бидат подобри од грчкото. http://www.eurotopfoot.com/paysgb.php3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom