UEFA Евро 2016 (квалификации)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.428
Грција :cuc:

Барам поразов од Фарски Острови да се покаже на Ванизелос како доказ дека Грците се уствари Македонци..па само прави Македонци можат да изгубат од екипи како Фарски Острови или Андора
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Шо е проблемов со србиве не разбирам, губат дома од Данска, а имаат репрезентација Челси ебаго. :mad:
 
Ф

Флеш

Гостин
Ако нишчо не напрајме утре,очекувам оставка од Ѓуро,има слаба контрола врз тимот засега неколку пати забележано.Знам и имам судир на размислување,внатрешен конфликт исто така дали би било ок Ѓуро да си оди .Поради ова најмногу страда репрезантацијата,постојано заминување на тренерите и како тоа последица немање дисциплина и губење на тактичката воиграност.Ако Ффм се одлучи на ригорозниот чекор,очекувам на Тони Савески да дојде.Човекот со АЕК ја изгради грчката генерација на млсди фудбалери,да не поврзуваме сеа иронично со поразот од Фар,но Битолчанецов е мак легенда кој успешно работи во грчката лига која е една од најаките во Европа,докажан како селектор и девелопер на млади таленти и како менаџер сосе Омонија од која изгради добра екипа со малку пари,доказ дека е одличен во менаџментот на фудбалот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Шо е проблемов со србиве не разбирам, губат дома од Данска, а имаат репрезентација Челси ебаго. :mad:
А имаш воопшто познавање кои играчи ги има Данска?..искрено мислиш дека Данска се послаби?..настрана заебанциите за Лорд Бентнер ама Данците го измислија фудбалот моментално за Србите..па пола играчи му играат во Ајакс и се многу млади и перспективни[DOUBLEPOST=1416047728][/DOUBLEPOST]
грчката лига која е една од најаките во Европа,т.
Ова ти беше јако:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Аман бе, Трапатони 100 години имат, срце ќе го стегнит на клупа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.428
Ф

Флеш

Гостин
Шо е проблемов со србиве не разбирам, губат дома од Данска, а имаат репрезентација Челси ебаго. :mad:
А имаш воопшто познавање кои играчи ги има Данска?..искрено мислиш дека Данска се послаби?..настрана заебанциите за Лорд Бентнер ама Данците го измислија фудбалот моментално за Србите..па пола играчи му играат во Ајакс и се многу млади и перспективни[DOUBLEPOST=1416047728][/DOUBLEPOST]

Ова ти беше јако:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Јас не знам што ти е смешно,но реално така е.Имаат секоја година екипи кои им играат во ЛШ и ЕЛ.Олимпијакос,Паок,Аек,Арис се само дел од екипите.Ги погоди криза и малку клапна нивниот фудбал,но сеуште се присутни и важно е што имаат најмалку по 3 клуба кои им играат во Европа.Имаат тренери,терени,стадиони и се.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Шо е проблемов со србиве не разбирам, губат дома од Данска, а имаат репрезентација Челси ебаго. :mad:
Според мене ФФМ и ФФС се исти ѓавол, само што репрезентацијата на Србија има каде каде појаки играчи, Толе става селектори во договор со менаџерите на играчи од кои што после тие играчи играат и им рипа цената (факинг Данко Лазовиќ) покрај Митровиќ и Ѓуричиќ, додека Шкулетиќ не е ни на список а моментално е најак напаѓач во Србија така да на мене на тоа ми мириса (можеби сум и грешка), друга работа ставаат странец за селектор кој не го познава ниту менталитетот ниту психологијата на играчи и се дешава како вчера да играат без душа, за разлика од нив погледни ги Хрватите само како играат со шљ селектор т.е кого и да стават селектор да е пак ке играат со срце за репрезентација, според мене тоа е проблемот, а не дека Данците се поквалитетни
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.979
Поени од реакции
25.323
А имаш воопшто познавање кои играчи ги има Данска?..искрено мислиш дека Данска се послаби?..настрана заебанциите за Лорд Бентнер ама Данците го измислија фудбалот моментално за Србите..па пола играчи му играат во Ајакс и се многу млади и перспективни
Џонка ај не зафркавај. Им играле пола играчи во Ајакс, но тие младите што се стварно добри вчера против Србија не играа туку знаеш кои играа? Играа Бенднер кој е трет избор на напаѓач во Волфзбург зад Олич и Бас Дост. Некое си крило Вибе кој игра во шведската лига за Гетеборг, факинг Томас Каленберг од Брондби, Вилиам Квист кој не успеа во Штутгарт и моментално игра во Виган. Немој стварно да ни кажуваш дека тие играчи се подобри од Тадич, напаѓачот Митрович од Андерлехт, Маркович од Ливерпул, Тошич од ЦСКА, Матич и Иванович.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.339
Поени од реакции
22.735
Јас не знам што ти е смешно,но реално така е.Имаат секоја година екипи кои им играат во ЛШ и ЕЛ.Олимпијакос,Паок,Аек,Арис се само дел од екипите.Ги погоди криза и малку клапна нивниот фудбал,но сеуште се присутни и важно е што имаат најмалку по 3 клуба кои им играат во Европа.Имаат тренери,терени,стадиони и се.
За Аек добар си (у втора лига се ) , а Арис не се ни на ниво на Партизан и Звезда (може на нниво на Вардар и Шкендија). Олимијакос и Панатинаикос со Паок се тројката која моментално не нај-нај ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom