UEFA Евро 2016 (квалификации)

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Па нормално дека ќе ги избриши , кога ти божем модератор а со офтопици расчистуваш сметки по темиве , ако имаш нешто ќе расчистиме по пп !!
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
П.С. Дали некој изгугла кога последен пат Британците имале дури 4 Репрезентации на едно Светско/Европско првенство?
Р.Ирска не е дел од Кралството.
Од четири репки, три им се на првенство, шкотите ја заебаа работата за да биде фул хаус парти :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Па нормално дека ќе ги избриши , кога ти божем модератор а со офтопици расчистуваш сметки по темиве , ако имаш нешто ќе расчистиме по пп !!
Слушај вака сега. Нит имам време со тебе да си го губам, а и да имам, нема да го трошам на тебе. Кој пишува офтопици кога ти ги почнуваш? И на крајот, што имам јас со тебе да расчистувам по пп !! ?? И те молам немој со вакви постови пошто застрашувачки делуваш. :icon_mrgr: И уште еднаш немој да си ме цитирал некогаш, пошто очигледно е дека врска немаш од ништо. Човек ти кажува една работа и те побива а ти во недостаток на квалитетна дискусија почнуваш со офтопик муабет.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Кој те цитира бре тебе. :гик:

:popce:[DOUBLEPOST=1447714362][/DOUBLEPOST]
П.С. Дали некој изгугла кога последен пат Британците имале дури 4 Репрезентации на едно Светско/Европско првенство?

Тебе ни google не ти помага , Ирска ја смести во Британија !! :facepalm:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
П.С. Дали некој изгугла кога последен пат Британците имале дури 4 Репрезентации на едно Светско/Европско првенство?
Кажи им да ги видат тимовите на тие репрезентации, да видат од каде идат играчите. Кога им правевме муабет за помалите екипи во ПЛ, викаа оти пишуваме глупости. Од друга страна Белгија, која е и прва на ФИФА ранг листата е составена 95% од ПЛ играчи.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Тебе ни google не ти помага , Ирска ја смести во Британија !! :facepalm:
Уште јас не сум те цитирал. Знаеме дека Ирска не е дел од Обединетото Кралство, не изигравај доктор по Географија.
Коп добро се изрази, кој сфатил сфатил.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Draw
pot 1: France, Germany, Spain, Belgium, England, Portugal.
pot 2: Italy, Ukraine, Switzerland, Russia, Austria, Croatia.
pot 3: Poland, Czech Republic, Sweden, Romania, Slovakia, Hungary.
pot 4: Republic of Ireland, Wales, Northern Ireland, Iceland, Turkey, Albania.

Germany, Italy, Sweden, Turkey :drk:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ау стартов на Словенецов исто како тој на Шимуниќ над Љајиќ :busi:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Prviot covek na ermenskata fudbalska federacija izjavil deka nekoi reprezentativci go namestile natprevarot protiv Albanija.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сите знаат дека тоа е така, односно јавна тајна е дека Албанија ја купи утакмицата но никој нема доказ па затоа ситуацијата ќе остани статус кво, не ги обвинувам Албанците бидејќи било која Балканска репрезентација ќе го направеше истото во таква ситуација.. Таков е менталитетот тука јбг.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Сите знаат дека тоа е така, односно јавна тајна е дека Албанија ја купи утакмицата но никој нема доказ па затоа ситуацијата ќе остани статус кво, не ги обвинувам Албанците бидејќи било која Балканска репрезентација ќе го направеше истото во таква ситуација.. Таков е менталитетот тука јбг.
Што се губиш бе? :pos:
Што не ја купи Србија против Португалија? Мислам Бог да чува, секоја балканска репрезентација ќе направела така :tapp:
Па уште и не ги кривел, море се да им изнаебам нека ги казнат никад да не заиграат фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom