UEFA Евро 2016 (квалификации)

G

Goldie

Гостин
Не ми изгледаше за пенал она на Ирска, ама изгледа мора по секоја цена да се пласираат.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Пенал не беше , но Босна имаше катастрофално издание на двомечот , екипа со потенцијал и добри фудбалери ама селекторот ....
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Пенал не беше , но Босна имаше катастрофално издание на двомечот , екипа со потенцијал и добри фудбалери ама селекторот ....
Гледаш колку немаш врска? Босна само и само заради Баждаревиќ (селекторот на Босна) стигна до овде (до баражот), пошто (ако не се лажам) пред да дојде тој, Босна во групава имаше два бода. Босанците со него ја направија оваа серија со која и стигнаа до баражот.

П.С. Дали некој изгугла кога последен пат Британците имале дури 4 Репрезентации на едно Светско/Европско првенство?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Гледаш колку немаш врска? Босна само и само заради Баждаревиќ (селекторот на Босна) стигна до овде (до баражот), пошто (ако не се лажам) пред да дојде тој, Босна во групава имаше два бода. Босанците со него ја направија оваа серија со која и стигнаа до баражот.
Оу експерту , во однос на играта кога беа Блажевиќ и Сушиќ според мене се далеку . А како се пласираа во бараж , очајната завршница на Израел .
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
П.С. Дали некој изгугла кога последен пат Британците имале дури 4 Репрезентации на едно Светско/Европско првенство?
Никада, Велс и Северна Ирска ќе дебитираат на ова. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Оу експерту , во однос на играта кога беа Блажевиќ и Сушиќ според мене се далеку . А како се пласираа во бараж , очајната завршница на Израел .
Ама според тебе. Среќа што твоето мислење се вреднува само со негативни поени.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Типичен Ригил. Во момент кога е во ќор сокак, следува ваков пост. А бе Ригилчо, Ригилчо :aplauz:
Кој кур фактор си ти бре , не знаев ни дека постоиш , од кога ми држиш некој модераторски сеанси дознав дека постоиш . Лигле умислено .
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кој кур фактор си ти бре , не знаев ни дека постоиш , од кога ми држиш некој модераторски сеанси дознав дека постоиш . Лигле умислено .
Со овај профил не ме знаеше, ама со Ригел Кент ме знаеше. И пази на речник.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Со овај профил не ме знаеше, ама со Ригел Кент ме знаеше. И пази на речник.
Ни тогаш не те знаев , што фактор си ти бре ?

Што уопште јас сум пишал со тебе ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom