TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Imam TotalTV Start i Plus Paketi
Znae li nekoj zasto nekoj kanali mi falat? na primer svet plus, Pink15, Top Channel Music, Studio B, a isto taka na germanskite i na italianskite ne kazuva slika nisto??
inace na 3. Januari prikluciv TotalTV
Pink15 го нема веќе т.е не ни постои како македонски канал повеќе ,можеби мислиш на Pink plus или некој друг Pink канал кој е српски или било кој од балканов само не македонски.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
еве листа од сите канали на ТОТАЛ ТВ за Македонија http://www.totaltv.tv/TV/611/Raspored na kanali.shtml
Не се сите, има 9 Pink-ови(бесплатно), Studio B јас ја имам а Svet plus e KCN3/Svet+, a Top Music е изгаснат од сателит и го нема кај никој. Pink 15 не постои, лани замина во историјата(за жал), но ги имаш Pink Srbija, Pink 2, Pink M, Pink BH, Pink Movies, Pink Film, Pink Plus Pink Extra и Pink Folk(се доплаќаат)...

P.S Како можат овие Пинковите да се емитуваат Full на Тоталтв кога се забранети во Македонија? Или пак дека се преку сателит? :icon_lol:
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
А што значи Бонус(а) и Бонус(х) ???
А PinkBH исто ја немам, можеби да мие антената слаба ?? Некаде 60цм мие антената
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
А што значи Бонус(а) и Бонус(х) ???
А PinkBH исто ја немам, можеби да мие антената слаба ?? Некаде 60цм мие антената
Е може ти е слаба, антената ти е од Тоталтв или е твоја? Бонус(А) значи Free to air(некодирани канали) каналите од сателитот Астра а Бонус(Х) значи Free to air(некодирани канали) канали од сателитот Хотбирд.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Е може ти е слаба, антената ти е од Тоталтв или е твоја? Бонус(А) значи Free to air(некодирани канали) каналите од сателитот Астра а Бонус(Х) значи Free to air(некодирани канали) канали од сателитот Хотбирд.
Антената моја е .
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Антената моја е .
Епа може да е до антената. Доколку е со мотор пробај со друг ресивер да ја вртиш и да ја наместиш на точната позиција(како јас што правев), а може да е и до окото како што мене ми е подрасипано малце. :D
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Епа може да е до антената. Доколку е со мотор пробај со друг ресивер да ја вртиш и да ја наместиш на точната позиција(како јас што правев), а може да е и до окото како што мене ми е подрасипано малце. :D
Nemam motor za antenata Ja mislam deka mozi greska je nekoja od totaltv zatoa sto go nema kanalot PinkBH voopsto vo listata
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Nemam motor za antenata Ja mislam deka mozi greska je nekoja od totaltv zatoa sto go nema kanalot PinkBH voopsto vo listata
Pink BH треба да го има во листата и доколку нема сигнал антената, јас кога немам сигнал ги пишува сите канали ама пишува "Декодерот не добива сигнал". :)
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Ќе замолам некој да даде мало појаснување околу Тотал тв,сакам да се претплатам па да видам мислења од веќе постоечките корисници дали и како се задоволни од слика,сигнал(сецкање итн) Моментално сум на Макс ТВ,веќе 3 години и сакам да ги мењам,не сум задоволен од изборот на програмите согласно сумата која ја плаќам. Дали е попаметно да ги сменам МаксТВ или да ги задржам,и голема ли е разликата во слика ако не земам HD ресивер,да го земам обичниот?
Дали има некој овде што бил корисник на МаксТВ па преминал на ТоталТВ пошто ке знае најдобро што ми е прашањето.
Бидејки уште не ставиле оптика,веќе 3 години ја ставаат и никако да ја стаат,по селана имаат а овде во Аеродром морало согласности од куќни совети и што ти ја знам,ми сецка,кочи,споро мења програми,а овие од поддршка викаат тоа е максимум зашто не било оптика,па дур не стаат ке ги стаам на стенд бај.
Според сајтот на ТоталТВ изборот на програми што ги нуди за таа сума се многу по прифатливи отколку на МаксТВ.Да го земам најскапиот пакет,плус интернет да ставам од било каде ке ме фати 1800ден,додека на МаксТВ ке ме кошта скоро 3000.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ќе замолам некој да даде мало појаснување околу Тотал тв,сакам да се претплатам па да видам мислења од веќе постоечките корисници дали и како се задоволни од слика,сигнал(сецкање итн) Моментално сум на Макс ТВ,веќе 3 години и сакам да ги мењам,не сум задоволен од изборот на програмите согласно сумата која ја плаќам. Дали е попаметно да ги сменам МаксТВ или да ги задржам,и голема ли е разликата во слика ако не земам HD ресивер,да го земам обичниот?
Дали има некој овде што бил корисник на МаксТВ па преминал на ТоталТВ пошто ке знае најдобро што ми е прашањето.
Бидејки уште не ставиле оптика,веќе 3 години ја ставаат и никако да ја стаат,по селана имаат а овде во Аеродром морало согласности од куќни совети и што ти ја знам,ми сецка,кочи,споро мења програми,а овие од поддршка викаат тоа е максимум зашто не било оптика,па дур не стаат ке ги стаам на стенд бај.
Според сајтот на ТоталТВ изборот на програми што ги нуди за таа сума се многу по прифатливи отколку на МаксТВ.Да го земам најскапиот пакет,плус интернет да ставам од било каде ке ме фати 1800ден,додека на МаксТВ ке ме кошта скоро 3000.
Ти бидејќи ќе бидеш нов корисник ќе ти дадат бесплатно HD ресивер и ќе МОРАШ да го плаќаш HD пакетот. Новиот ресивер е супер(HD ресиверот), каналите се супер(јас имам Тоталтв), не сецка... Тоа е тоа. Макс тв е 0 за Тоталтв. :)
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Овие таканаречени акции од сите оператори се добро осмислени и израчунати што те навлекуваат на претплата наводно џабе која подоцна ти ја наплакаат со претплатата која си должен да ја платиш.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Овие таканаречени акции од сите оператори се добро осмислени и израчунати што те навлекуваат на претплата наводно џабе која подоцна ти ја наплакаат со претплатата која си должен да ја платиш.
Ама важно ќе имаш попуст неколку месеци и супер канали ќе си гледаш(на Тоталтв). А другите оператори може и да те зафркнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom