TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Што е промоцијата сега што оди 399 ден за ХД пакет до 31 март, дали знае некој подетално?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Што е промоцијата сега што оди 399 ден за ХД пакет до 31 март, дали знае некој подетално?
Не е промоција за HD пакет, тоа значи доколку земеш Тоталтв сега(минимално Start пакетот од 399ден.) го добиваш гратис HD пакетот од 143ден. до март.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Не е промоција за HD пакет, тоа значи доколку земеш Тоталтв сега(минимално Start пакетот од 399ден.) го добиваш гратис HD пакетот од 143ден. до март.
A до Април ке чека да му наместат опрема a? :)
Се шалам, знам дека едно време многу се чекаше за опремата, сега исто е или ?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
A до Април ке чека да му наместат опрема a? :)
Се шалам, знам дека едно време многу се чекаше за опремата, сега исто е или ?
Не не, сега не се чека. Ти си зимал кога имаше недостаток на ресивери.

P.S. Со замената го тупат, на нови корисници им даваат бесплатно HD ресивер, а на старите треба да платаат 1850 за монтажа и 1240 за впарување на ѓаволската картица со ресиверот.
Јас викам доколку ни истечат договориве(мене во Август) да ги рааскинеме и по една недела да направиме нов и ќе ни монтираат HD ресивер за 1400 денари(добра финта?). :D
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Здраво.. Сакам да ги прашам членовите.. Коишто ја користат услугата на Тотал ТВ.. Како се задоволни.. Јас користам дигитална телевизија на Blizoo.. Ама не ме прави некој голем мерак.. Па сакам да сменам.. Од вас барам мало објаснение како функционираат.. Еве на пример јас сакам да го земам Тотал Тв пакетот (старт+плус).. Цената изнесува 553 денари.. Е сега.. Дали има дополнителни трошоци за опремата што треба да ми ја дадат.. Дали еднаш ја плаќам и готово..Би ви бил многу благодарен ако ме упатите што да правам.. :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Здраво.. Сакам да ги прашам членовите.. Коишто ја користат услугата на Тотал ТВ.. Како се задоволни.. Јас користам дигитална телевизија на Blizoo.. Ама не ме прави некој голем мерак.. Па сакам да сменам.. Од вас барам мало објаснение како функционираат.. Еве на пример јас сакам да го земам Тотал Тв пакетот (старт+плус).. Цената изнесува 553 денари.. Е сега.. Дали има дополнителни трошоци за опремата што треба да ми ја дадат.. Дали еднаш ја плаќам и готово..Би ви бил многу благодарен ако ме упатите што да правам.. :)
Јас имам Тоталтв(Старт + Плус). Значи вака, ќе ти дадат ресивер(HD мислам дека) и доколку имаш сателитска антена земи си само ресивер и монтажата само ќе ја платиш(на ресиверот) а доколку немаш сателитска антена ќе си земеш и сателитска антена заедно со ресиверот. Јави се во контакт центарот 02/ 30-63-000. Секако дека Тоталтв е сто пати подобар од Близу. :)
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Јас имам Тоталтв(Старт + Плус). Значи вака, ќе ти дадат ресивер(HD мислам дека) и доколку имаш сателитска антена земи си само ресивер и монтажата само ќе ја платиш(на ресиверот) а доколку немаш сателитска антена ќе си земеш и сателитска антена заедно со ресиверот. Јави се во контакт центарот 02/ 30-63-000. Секако дека Тоталтв е сто пати подобар од Близу. :)
Не не.. Немам ништо.. Значи треба да си земам и антена и ресивер од кај нив.. Читав.. тоа дека би чинело 2500 .. Барем така мислам.. Дали после си плаќам обично (553 во мојов случај ако земам ТоталТв пакетот) или давам пари и за опремата.. И секако.. најглавното прашање.. Дали да ставам без размислување.. И како си задоволен од нивните услуги.. Недостатоци дали имаат и слично :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Не не.. Немам ништо.. Значи треба да си земам и антена и ресивер од кај нив.. Читав.. тоа дека би чинело 2500 .. Барем така мислам.. Дали после си плаќам обично (553 во мојов случај ако земам ТоталТв пакетот) или давам пари и за опремата.. И секако.. најглавното прашање.. Дали да ставам без размислување.. И како си задоволен од нивните услуги.. Недостатоци дали имаат и слично :)
Ги немаат прва и собраниски :) додека не ги стаат и нив не планирам да се префрлам на ТоталТВ.
Поради фактот што се наjскапи би требало да ги имаат и каналите на МТВ.
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Ги немаат прва и собраниски :) додека не ги стаат и нив не планирам да се префрлам на ТоталТВ.
Поради фактот што се наjскапи би требало да ги имаат и каналите на МТВ.
Ее.. добро де.. ќе се снајдам некако за нив :) .. Како мислиш најскапи ?! Па 553 според мене е добра цена.. За разлика од МахТв.. Барем јас така мислам :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Ги немаат прва и собраниски :) додека не ги стаат и нив не планирам да се префрлам на ТоталТВ.
Поради фактот што се наjскапи би требало да ги имаат и каналите на МТВ.
нели МТВ 1 сега е во ХД и со новите телевизори можеш да ја фаќаш без антена мислам, така да не ти треба да чекаш Тотал тв за МТВ
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Значи да не чекам..Да си мењавам.. Бидејќи абер нема од овие Blizoo.. Немам некој познаник да видам, да ми објасни за тотал тв.. Затоа ве прашувам.. :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ее.. добро де.. ќе се снајдам некако за нив :) .. Како мислиш најскапи ?! Па 553 според мене е добра цена.. За разлика од МахТв.. Барем јас така мислам :)
553 месечно само за каналите, + 143 ден. ако сакаш ХД е сега,
ако земеш ХД ресивер за ЛЦД телевизор (со HDMI приклучок а не SCART) ќе треба да плаќаш 215 за ХД ресиверот и 215 за основниот СД ресивер. Ако земеш само 1 ХД ресивер (т.е имаш само 1 телевизор) ти е 215 месечно. Ако имаш телевизор со катодна цевка тогаш ќе ти се исплати затоа што приклучната такса ти е бесплатна, и 0 ден. за ресиверот , само монтажата ќе ти е 3100.

А за ХД ресивер еднократно плаќаш 1100 за приклучна такса на опремата и + 3100 за монтажата..
Види си овде
--- надополнето: 13 јануари 2013 во 18:19 ---
нели МТВ 1 сега е во ХД и со новите телевизори можеш да ја фаќаш без антена мислам, така да не ти треба да чекаш Тотал тв за МТВ
Да ама немам телевизор со вграден DVB-T тjунер што значи нема да можам да ги фатам каналите на МРТ.
Сега видов, HD ресиверот на ТоталТВ е и DVB-T, изгледа ќе може така :)
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
553 месечно само за каналите, + 143 ден. ако сакаш ХД е сега,
ако земеш ХД ресивер за ЛЦД телевизор (со HDMI приклучок а не SCART) ќе треба да плаќаш 215 за ХД ресиверот и 215 за основниот СД ресивер. Ако земеш само 1 ХД ресивер (т.е имаш само 1 телевизор) ти е 215 месечно. Ако имаш телевизор со катодна цевка тогаш ќе ти се исплати затоа што приклучната такса ти е бесплатна, и 0 ден. за ресиверот , само монтажата ќе ти е 3100.

А за ХД ресивер еднократно плаќаш 1100 за приклучна такса на опремата и + 3100 за монтажата..
Види си овде
--- надополнето: 13 јануари 2013 во 18:19 ---

Да ама немам телевизор со вграден DVB-T тjунер што значи нема да можам да ги фатам каналите на МРТ.
Сега видов, HD ресиверот на ТоталТВ е и DVB-T, изгледа ќе може така :)
дада.. го видов тоа на страната.. ама не го разбирав.. Не.. имам обичен телевизор.. со катодна цевка.. односно CRT телевизор :) .. Значи нема да имам потреба од плаќање дополнително.. само 553 ?!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
дада.. го видов тоа на страната.. ама не го разбирав.. Не имам обичен телевизор.. со катодна цевка.. односно CRT телевизор :) .. Значи нема да имам потреба од плаќање дополнително.. само 553 ?!
Ако ти е обичен телевизор, тогаш плаќаш само 553 за каналите и + 2460 ден. за монтажа :)
 
Член од
9 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Ако ти е обичен телевизор, тогаш плаќаш само 553 за каналите и + 2460 ден. за монтажа :)
Ако ти е обичен телевизор, тогаш плаќаш само 553 за каналите и + 2460 ден. за монтажа :)
Значи немам никакви + трошоци од 2риот месец па натаму.. само месечната рата од 553 денари ?! .. А задоволни ли сте од тие програми.. Планирам понатаму и HBO да си ставам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom