Tipster mesecna liga?

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Togas site ke napravime profili na tipstertube.com i grupa na fb obavezno. Pravila 4tipovi na den neka bidat cim toa avtomatski si azurira, inace da azuriras sam nemozes po tolku.vekje 7-8 clena pisaa deka se zainteresirani a do prvi ke se javat uste nekolku sigurno. Sega da se dogovorime , kolku sakate da e vlog od covek? Na koj clen da mu gi prakame parite?[DOUBLEPOST=1474708972][/DOUBLEPOST]Prv mesec za proba i da se uigrame moze 15 od covek jas mislam, za cel mesec ednas plakjas. (Jas sum i za pogolem vlog ama nema site da prifatat. So pojak vlog pogolemi nagradi,povekje ke se trudat site. Da isprobame eden mesec na 15, posle moze da go zgolemime uste malce vlogot.[DOUBLEPOST=1474709111][/DOUBLEPOST]+Jas ke dodadam pari za nagradite prviov mesec da bidat posilni, i Stavrogin ke doniral krv
:)
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Начелно се пријавувам, ама да напишите еден убав пост или ставете го тоа во ворд/пдф како сакате каде се ќе биде убаво објаснето, што би се рекло, terms and conditions :D да не испадне после вака, така. А ти братче @ilz од кај ваков ентузијазам и желба да се организира вакво нешто, штом викаш дека си Германија, толку ли имаш вишок пари за фрлање или сакаш да присобериш од рајава овде некои стотина, двесте евра па да ја кидниш од форумов, и онака си странство, кој ќе може да те најде??? :нинџ:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Начелно се пријавувам, ама да напишите еден убав пост или ставете го тоа во ворд/пдф како сакате каде се ќе биде убаво објаснето, што би се рекло, terms and conditions :D да не испадне после вака, така. А ти братче @ilz од кај ваков ентузијазам и желба да се организира вакво нешто, штом викаш дека си Германија, толку ли имаш вишок пари за фрлање или сакаш да присобериш од рајава овде некои стотина, двесте евра па да ја кидниш од форумов, и онака си странство, кој ќе може да те најде??? :нинџ:
Vidi go ti nego... prljava masta...
Parite za ucestvo nemora mene da mi gi pratite, ke odberime site zaedno nekoj drug clen na koj ke gi pratime. Pari visok nemam, ke dodadam nesto od mene kolku da bide nagradata pogolema. Inace porano imav virtuelna tip liga koja funkcionirase avtomatski azuriranje. Mu ja dadov poklon na eden srbin ke razgovaram sega so nego Dali e mozno nesto I ke vi pisam.[DOUBLEPOST=1474716023][/DOUBLEPOST]
Начелно се пријавувам, ама да напишите еден убав пост или ставете го тоа во ворд/пдф како сакате каде се ќе биде убаво објаснето, што би се рекло, terms and conditions :D да не испадне после вака, така. А ти братче @ilz од кај ваков ентузијазам и желба да се организира вакво нешто, штом викаш дека си Германија, толку ли имаш вишок пари за фрлање или сакаш да присобериш од рајава овде некои стотина, двесте евра па да ја кидниш од форумов, и онака си странство, кој ќе може да те најде??? :нинџ:
Vidi go ti nego... prljava masta...
Parite za ucestvo nemora mene da mi gi pratite, ke odberime site zaedno nekoj drug clen na koj ke gi pratime. Pari visok nemam, ke dodadam nesto od mene kolku da bide nagradata pogolema. Inace porano imav virtuelna tip liga koja funkcionirase avtomatski azuriranje. Mu ja dadov poklon na eden srbin ke razgovaram sega so nego Dali e mozno nesto I ke vi pisam.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Vidi go ti nego... prljava masta...
Parite za ucestvo nemora mene da mi gi pratite, ke odberime site zaedno nekoj drug clen na koj ke gi pratime. Pari visok nemam, ke dodadam nesto od mene kolku da bide nagradata pogolema. Inace porano imav virtuelna tip liga koja funkcionirase avtomatski azuriranje. Mu ja dadov poklon na eden srbin ke razgovaram sega so nego Dali e mozno nesto I ke vi pisam.[DOUBLEPOST=1474716023][/DOUBLEPOST]
Vidi go ti nego... prljava masta...
Parite za ucestvo nemora mene da mi gi pratite, ke odberime site zaedno nekoj drug clen na koj ke gi pratime. Pari visok nemam, ke dodadam nesto od mene kolku da bide nagradata pogolema. Inace porano imav virtuelna tip liga koja funkcionirase avtomatski azuriranje. Mu ja dadov poklon na eden srbin ke razgovaram sega so nego Dali e mozno nesto I ke vi pisam.
Извини ако те навредив ама сепак во денешно време на измами, мора да бидиме внимателни, ете од кај да знаеме дека ти не се познаваш со тој “другиот“ па заедно да не обработите :LOL: сфаќаш шо сакам да кажам? Кога се е овде преку никови, никој од никого не знае име, презиме, адреса итн...лесно се прават измами. Едноставно повикувам на претпазливост. Не знам дали во странство по форуми има ваква пракса да си огранизираат луѓе типстер натпревари ете некој ако знае нека сподели информации од соседство или од подалеку.

За влог по играч, не повеќе од 300 ден, тоа е мое мислење.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Извини ако те навредив ама сепак во денешно време на измами, мора да бидиме внимателни, ете од кај да знаеме дека ти не се познаваш со тој “другиот“ па заедно да не обработите :LOL: сфаќаш шо сакам да кажам? Кога се е овде преку никови, никој од никого не знае име, презиме, адреса итн...лесно се прават измами. Едноставно повикувам на претпазливост. Не знам дали во странство по форуми има ваква пракса да си огранизираат луѓе типстер натпревари ете некој ако знае нека сподели информации од соседство или од подалеку.

За влог по играч, не повеќе од 300 ден, тоа е мое мислење.
Parite ke mu se pratat na clen od forumot koj site zaedno ke go odberime, pa kako bi mozel jas vas da ve zafrknam ?[DOUBLEPOST=1474717110][/DOUBLEPOST]Vaka sea razgovarav I moze da igrame na sajtot ke se napravi posebna liga samo za nas, pokraj obicnata koja ja ima sega. Sve e so skripta napraveno se raboti za ovaj sajt http://globalbet.cogia.net/
Ova se pravilata odprilika, na srpski, moze da napravime mali promeni videte go sajtot I pravilata I pisete mi. received_10206980439021959.jpeg [DOUBLEPOST=1474717261][/DOUBLEPOST]Ova se pravila za free ligata nie ke si napravime novi.[DOUBLEPOST=1474719272][/DOUBLEPOST]
Извини ако те навредив ама сепак во денешно време на измами, мора да бидиме внимателни, ете од кај да знаеме дека ти не се познаваш со тој “другиот“ па заедно да не обработите :LOL: сфаќаш шо сакам да кажам? Кога се е овде преку никови, никој од никого не знае име, презиме, адреса итн...лесно се прават измами. Едноставно повикувам на претпазливост. Не знам дали во странство по форуми има ваква пракса да си огранизираат луѓе типстер натпревари ете некој ако знае нека сподели информации од соседство или од подалеку.

За влог по играч, не повеќе од 300 ден, тоа е мое мислење.
Nz jas so se zamaram so ova. Za gjabe se trudam Ke se otkazam, eve napravete vie ako imate ideja jas
Ke ucestvuvam.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom