Tipster mesecna liga?

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Lugje, imam dosta slobodno vreme pa si mislam, dali sakate i dali e vozmozno da napravime nesto vakvo makedonsko, sekoj da si igra negovi tipovi i najdobrite nekolku sekoj mesec da dobivaat nagradi. Jas se nudam da azuriram sve okolu toa, samo okolu sajt/forum ke mi treba pomosh bidejki ne se razbiram ic od toa. Jas ke bidam sponzor za nagradi za najdobrite sekoj mesec.?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Зар не е изводливо директно тука на кајгана да се направи сето тоа....штом имаш ти време да ажурираш... ќе се пријавиме заинтересираните , напрај една ексел табела.. и апдејтовај... инаку колку е фондот за награди ???
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Bi sakal moj sajt/forum da bide koga vekje vlozuvam pari. Kolku ke bide nagradniot fond zavisi od povekje raboti. Vo sekoj slucaj pod 100€ nema da bide, no i ne nad 150. nekoj ako saka da mi pomogne da ja realizirame ideava bujrum...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Lugje, imam dosta slobodno vreme pa si mislam, dali sakate i dali e vozmozno da napravime nesto vakvo makedonsko, sekoj da si igra negovi tipovi i najdobrite nekolku sekoj mesec da dobivaat nagradi. Jas se nudam da azuriram sve okolu toa, samo okolu sajt/forum ke mi treba pomosh bidejki ne se razbiram ic od toa. Jas ke bidam sponzor za nagradi za najdobrite sekoj mesec.?
добра идеја, последниве 2 - 3 години ретко (скоро ич) сум го посетувал овој дел од форумов али еве сега налетав на ова и би се вклучил во предложеново, ако можам некако да помогнам и би помогнал.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za da se realizira ova mora dobar sajt da se napravi da odi sve avtomatski kako na primer www.radnici.com bi platil za vakov sajt da imam ako znae nekoj kako do vakvo cudo na MK jazik ili da napravi nekoj ako go biva neka se javi odma...[DOUBLEPOST=1474505778][/DOUBLEPOST]Inace da azuriras rezultati od 100+tipsteri Manual nema sansa 2-3dena ke azuriram i ke mi se skurci...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Дали концептот на ова ти е ти да дадеш натпревари па другите да ги типуваат како сакаат, или кој што сака по колку сака натпревари?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
А не можи просто да биде пример на google docs да има еден ексел документ и секој да си ги внесува таму своите типови и резултати. Така на крај админот само ќе треба да прегледа кој колку погодил и по колкав коеф и да напрај табела на рангирање? Ама така се остава простор за манипулација, пошто некој може на некој друг да му ги сменува типовите :P пошто нели сме скапани македончиња. А тоа дека ќе се пријават 100 учесници тешко. Најмногу 30-ина можда.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ke se prijavat mn... super idea e ova ama kako da ja realizirame ...[DOUBLEPOST=1474534133][/DOUBLEPOST]Edina vistinska rabota koja mi pagja na um e okolu 20 igraci da se soberime i sekoj ucestvo da si plakja ke se dogovorime Po kolku jas uste + ke dadam kako sponzor i toa da ni go oeganizira nekoj od kajgana sport moderatorive moze da se najde nekoj nacin i da bide interesno...[DOUBLEPOST=1474534236][/DOUBLEPOST]Ako kajgana go organizira ova nagraden fond nad 1000 evra ke ima sigurno... 100 igraci ke tipuvaat najmalce :)
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Па вакво нешто со влог на секој од играчите јас предложив порано во кладилница темата ама не наиде на некое посебно одобрување. Само 2-3 коментари и толку беше.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Ke se prijavat mn... super idea e ova ama kako da ja realizirame ...[DOUBLEPOST=1474534133][/DOUBLEPOST]Edina vistinska rabota koja mi pagja na um e okolu 20 igraci da se soberime i sekoj ucestvo da si plakja ke se dogovorime Po kolku jas uste + ke dadam kako sponzor i toa da ni go oeganizira nekoj od kajgana sport moderatorive moze da se najde nekoj nacin i da bide interesno...[DOUBLEPOST=1474534236][/DOUBLEPOST]Ako kajgana go organizira ova nagraden fond nad 1000 evra ke ima sigurno... 100 igraci ke tipuvaat najmalce :)
Тешко таква сума, дури е на гага ќе ги има, ако треба да плаќаат отиде.
Прашањето е дали ќе треба да се става и анализа (пример некој нема време да пишува анализа секој ден), дали ќе треба да се става сигурност (пр.9/10, 10/10, доколку промашиш три типови со висока сигурност да немаш право да се натпреваруваш понатаму), минимален коеф, имаш вакви сајтови на интернет еден куп,али доколку треба да платат учество тешко да има прилично играчи, али пак ќе останат посериозните доколку се плаќа.
Дали треба да пријавиш некаде таква страна? (државни институции)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зар не е изводливо директно тука на кајгана да се направи сето тоа....штом имаш ти време да ажурираш... ќе се пријавиме заинтересираните , напрај една ексел табела.. и апдејтовај... инаку колку е фондот за награди ???
Не смее да се организираат парични игри на форумов, а и другаров ако планира такво нешто да прави прво да си позборува со правни лица, УЈП може да го посетат во секое време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom